Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Głowica CF3 do CF2

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie Głowica CF3 do CF2

    Witam,
    mam głowicę z silnika 2.0 TS CF3 i chcę ją wyremontować i jak już będzie gotowa to szybko wsadzić do mojego 1.8 TS CF2. Czy jest to możliwe? Czy te głowice są identyczne? Widzę, że zapłon jest w tych silnikach inaczej rozwiązany (cewki w CF3 strzelają do tego samego cylindra, a w CF2 do naprzeciwległych cylindrów). Czy wszystkie wymiary będą się zgadzać? Piszcie konkretnie typu "nie podejdzie bo..." albo podejdzie bo..." a nie "nie podejdzie i ch*j". Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Śmiało ładuj.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Jutro ściągam tą głowicę z CF3. Dzisiaj ściągnąłem wszystko wokół. Mam 2 śruby trzymające pokrywę zaworów ukręcone. Myślicie, że dam radę je wykręcić? Ostatnio w pracy wierciłem przez urwane śruby i żadnej nie wywierciłem idealnie tak jak chciałem. Może dam to do roboty bardziej doświadczonym kolegom. Ile należy splanować głowicę przed założeniem? Jaki prawidłowy wznios powinny mieć wałki rozrządu? Co jeszcze powinienem wiedzieć na ten temat? Do obróbki zamierzam dać ją w pracy frezerowi, ale muszę mieć potrzebne dane o ile ma ją frezować. Zastanawiam się, czy kupić nowe zawory, czy te tylko dotrzeć? mam możliwość kupić zawory za 240 zł. Po czy poznać, że zawory nie nadają się już do obróbki? że trzeba je wymienić?Może się wam wydać, że zadaję głupie pytania i nie podołam remontowi głowicy, ale wiem, że jak się uprę, to zdołam to zrobić.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Zarówno zawory jak i ich gniazda wymieniamy jeżeli zawór "chowa sie w gnieździe" czyli nie wystaje po za jego obrys patrząc od strony tłoka, spróbuj najpierw dotrzeć zawory szerokość przylgni powinna mieć około 2 mm. Planujemy głowicę tak aby ją tylko zabielić czyli wyrównać całą powierzchnię. Czasem jest o 0,1 mm a czasem 0,5mm to zależy od stanu głowicy.Ja sprawdził bym prowadnice zaworów jeszcze czy nie mają luzu za dużego zawór powinien suwliwie pracować w prowadnicy nie zapomnij jeszcze o uszczelniaczach zaworów. Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Głowicę już ściągnąłem. Na pewno większość zaworów przepuszcza, bo ustawiłem je w pozycji zamkniętej i do kanałów dolotowych nalałem benzyny. Tylko w 1 zaworze na 6 zamkniętych pozostała benzyna, reszta przepuszczała. Jutro kupię płyn do mycia silników i umyję głowicę i powtórzę test, żeby mieć pewność, że to nie jest przez nagar. Jak narazie wszystkie zawory wystają poza obrys głowicy. Pewnie dopiero w przyszłym tygodniu zdejmę zawory i przejrzę czy nie są trzonki za bardzo wytarte.

Podobne wątki

  1. Głowica do 1.6 TS
    Utworzone przez kosa_wawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 14:53
  2. 1.6 TS Głowica
    Utworzone przez racestreet w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 09:47
  3. [156] Głowica od 2.0 TS do 1.8 TS
    Utworzone przez macin22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 08:59
  4. Głowica 1.6
    Utworzone przez kawonczyk2312 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 23:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory