Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 181

Temat: mechanizm podnoszenia szyby

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    dziwne bo u mnie działa że aż miło, może masz coś źle zmontowane? ja 4x rozkręcałem drzwi w ost 1,5miesiaca, odkąd mam owy mechanizm, nie ma żadnego problemu
    Who's the evil man, who's the righteous man, and who's the shepherd???

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Ja kupiłem taki jak w tej aukcji http://allegro.pl/podnosnik-mechaniz...615698753.html. Lewy tył. U mnie działa. Fakt, że plastik jest inny i trzeba trochę pokombinować by włożyć w to ustrojstwo szybę, ale działa. Jedynym mankamentem jaki przyuważyłem, to jest nie równe podnoszenie szyby. Tzn. jak podnoszę , bądź opuszczam pilotem wszystkie szyby, to ta zawsze jest o ułamek sekundy opóźniona.

  3. #53
    Nikoliszyn
    Gość

    Domyślnie

    póki co zostawiam jak jest, zapewne po 3 miesiącach plastik znów szlag trafi a do tego czasu może już coś dla nas znajdę, żeby nie kupować w kółko całego "szalunku". Dam znać jak znajdę jakieś idealne rozwiązanie

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    osobiście mam nadzieję że zamienniki wytrzymają trochę, ja osobiście praktycznie sporadycznie używam tylnich szybpowodzenia w poszukiwaniach
    Who's the evil man, who's the righteous man, and who's the shepherd???

  5. #55
    Nikoliszyn
    Gość

    Domyślnie

    ja nie używam w ogóle, i to w tym wszystkim najciekawsze

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Tak teraz czytam o tym plastiku i zastanawiam się czy , aby na pewno był dobrze założony. Ja zakładałem podnośnik sam i naprawdę musiałem użyć dość sporo siły i po podważać ,żeby to cholerstwo wlazło na tą szybę. Może tu poszukaj przyczyny. Może być też tak , że przy montażu ułamał się jakiś zaczep.

  7. #57
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Witam.
    Zamówiłem, zapłaciłem, przyszło, założyłem- działa tfu tfu!


    Więc tak: Nikolszyn, musisz dobrze zamontować plastik na szybę- nie ma opcji, żeby przy poprawnym montażu się wypinało.




    Jak to zrobić? Poniżej pełna instrukcja dla potomnych:




    Potrzebne będą: cierpliwość, wyczucie, mały krzyżakowy śrubokręt, klucz sześciokątny rozmiar 10, zestaw imbusów i TORX'ów.




    1. Wyciągam gumkę z dna rączki do zamykania drzwi (to ta część, gdzie jest pstryczek do sterowania szybą), odkręcamy dwie śruby imbusem, wyciągamy całość, wypinamy wtyczkę.


    2. Po demontażu rączki widzimy kolejne dwie śruby- tym samym imbusem odkręcamy i wyciągamy.


    3. Rączka do otwierania drzwi od wewnątrz- malutkim śrubokrętem podważamy delikatnie zaślepkę w widocznej szczelince i po raz kolejny tym samym imbusem wykręcamy taką samą śrubę. UWAGA! Żeby nie porysować ślicznie srebrnej rączki podczas wykręcania warto trzymać ją w pozycji "otwieranie"!!!


    4. Następny krok to trzy wkręty na samym dole obicia- mały krzyżakowy śrubokręt i po sprawie.


    5. Teraz ostrożnie, z wyczuciem łapiemy za "schowek" drzwi i wypinamy obicie z takich choinkowych zatrzasków. Zatrzasków jest o ile dobrze pamiętam 6 lub 7- po lewej stronie i po prawej. Uważać, żeby nie pogubić białych "choinek"- mi próbowały uciec.


    6. Jak już mamy obicię "w łapach" to wypinamy wtyczki od głośników (głownego i małego- ten mały głośniczek też probował mi wypaść, więc z uwagą!). Następnie wypinamy stalową linkę idącą z zamka do rączki otwierania drzwi z wewnątrz. Wysuwamy plastikowe mocowanko i manewrujemy końcówką linki, żeby wyszło. Po wykonaniu tych czynności możemy odłożyć obicie.


    7. Widzimy przed sobą ładny kawałek "amelinium" (niepomalowanego hehe) Odkręcamy śruby idące wokół teko elementu. Śruby mają łeb sześciokątny rozmiar 10. Wykręcamy to oraz niestety zamek drzwi... trzy śruby na klucz typu TORX (gwiazdki tzw.).


    8. Kolejny krok zależy od tego co się uszkodziło w mechaniźmie- jeżeli biały plastik to możemy ściągać aluminiową blachę. Jeżeli nie- musimy najpierw rozłączyć szybę od właśnie plastikowego elementu łączącego mechanizm z szybą. Musimy opuścić szybę tak, żeby widzieć mocowanie przez okrągły wziernik, który ma sprytną zaślepkę. Jeżeli jest to niemożliwe (opuszczenie szyby). To cały mechanizm rozłączyć od blachy. Służą do tego dwie nakrętki sześciokątne rozmiar 10, a przy silniku wykręcamy trzy wkręty na TORX'y. PAMIĘTAJCIE O ZABEZPIECZENIU SZYBY! Bo jak spadnie i pęknie to będzie niefajnie... ja sobie poradziłem sam wciskając ją w uszczelki (zamykając), ale warto poprosić pomagiera, żeby przytrzymał szkło.


    9. Ściągamy blachę aluminiową z zamkiem drzwi, rozłączając jeszcze cięgno klamki zewnętrznej z zamka (wypinamy plastikowe mocowanie i przekręcamy łączenie linki z zamkiem).


    10. Niestety aluminiowa blacha jest bezczelnie połączona grubaśnym kablem, który "idzie" już do centralki/komputera czy czegośtam. Ja się nie bawiłem w jakieś wypinanie tego, tylko po prostu oparłem blache o samochód zabezpieczając wszystko gąbką/szmatą, żeby nie porysować sobie progów ostrymi krawędziami wykręconej blachy.


    11. Wyciągamy rozgruchotany mechanizm/ plastik- generalnie co trzeba i zakładamy nowy.


    13. Jeżeli jesteśy bogaci, mamy kasy jak lodu i sfrajerowaliśmy się na oryginalny mechanizm za 580zł (OMFG!!!!!) to montaż plastikowego łącznika szyby z mechanizmem będzie banalny. Jeżeli w swej wspaniałomyślności i odruchu oszczędzania kupiliśmy zamiennik na allegro to temat jest troszkę trudniejszy- ale bez przesady. Ja zrobiłem tak: zamontowałem silnik i cały mechanizm do drzwi przykręcając wszystkie śruby, przyłożyłem blachę do drzwi i przykręciłem zamek. Teraz spowrotem odkręciłem dolną nakrętkę listwy mechanizmu, odgiąłem delikatnie blachę, wsadziłem łapę od dołu i porządnie przymocowałem szybę do plastiku tak, żeby wszystko zaskoczyło. Po tym zabiegu przykręciłem nakrętkę listwy i rozpocząłem montaż. Pamiętajcie, żeby wszystko robić delikatnie i z wyczuciem... bo niewiadomo kiedy pęknie szyba lub nowy, aczkolwiek zapewne dalej nienajlepszy plastik.


    14. Montaż to oczywiście demontaż, tylko na odwrót




    UWAGI:
    1. Przy montażu warto sprawdzać, czy po założeniu cięgien klamek/ elektryki wszystko działa. Ja niestety po zamontowaniu wszystkiego zorientowałęm się, że nie można otworzyć drzwi z zewnątrz i cała robota od nowa...


    2. Pamiętajcie, żeby plastikowe mocowanie dobrze weszło w otwór w szybie- jeżeli tego nie zrobimy opuszczając szybę może ona się rozłączyć i będzie dupa blada. Co prawda wepinie się (lub w zasadzie oprze) przy zamykaniu i okno będzie zamknięte- ale przecież nie o to chodzi.


    3. Pamiętajcie o podkładkach wszelkich, m.in. o tych plastikowych łączących mechanizm z silnikiem.


    4. Po zmontowaniu całości nie ma prawa Wam zostać jakakolwiek śruba/ podkładka w rękach. Jak czegoś nie przykręcicie to się może łatwo spowrotem połamać.


    5. Obicie wchodzi spowrotem w choinkowe zatrzaski bez problemu- zróbcie to dobrze.


    6. Po zamontowaniu całości należy jeszcze włączyć zapłon i "skonfigurować szybę zamykająć ją i otwierając na pełne zakresy. Jeżeli tego nie zrobicie, właściciele aut sprzed liftingu nie będą mogli się cieszyć samozamykaniem okien z pilota.


    To by było na tyle... cieszcie się zaoszdzędzeniem góry pieniędzy w ASO, trochę mniejszej góry w warsztacie
    Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Żeby nie było- robicie to na własną odpowiedzialność! Jak coś pęknie to nie do mnie z reklamacją


    Mam nadzieję, że zamiennik będzie już dożywotni...


    ARIWE DERCZI!

  8. #58
    Nikoliszyn
    Gość

    Domyślnie

    Ty razem sama to sprawdzę, bo już mam dość jeżdżenia w kółko do mechanika.

    Instruktarz bardzo szczegółowy, myślę że nawet ja kobieta sobie z tym poradzę

    Dzięki za post na pewno się przyda wielu z nas.

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Szkoda, że mi się nie chciało zdjęć robić... chociaż myślę, że idzie zrozumieć moje wypociny.

    Jestem wręcz pewien, że źle Ci zamontowali łączenie plastikowe... naprawdę mimo, że jest to zamiennik wygląda dość solidnie, choć rzeczywiście sam plastik jest dużo mniejszy. Sama listwa, a ściślej mówiąc "tolerancja" otworów w blasze, gwintów nowego mechanizmu oraz mocowań tego "kołowrotka" pozostawia wiele do życzenia... musiałem nieźle te linki w otulinach nagiąć, żeby wszystko zmontować- ALE DZIAŁA TFU TFU!

    Ja bardzo często używam wszystkich szyb... np. latem- co by idąc do auta już go z lekka schłodzić!

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar damian290
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    (osobowe) ALFA ROMEO Alfa 159 1.9 16V JTDM, -Sportwagon (110kW) (DT) (2005-2007)
    Postów
    59

    Domyślnie potrzebuję mechanizm szyby

    szukam mechanizmu podnośnika szyby lewy tył za kierowcą elektryczne bez silnika możecie polecić gdzie kupić a może ma ktoś do sprzedania

Podobne wątki

  1. [159] Mechanizm elektrycznego podnoszenia tylnej szyby ...
    Utworzone przez cyborg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 08:58
  2. Mechanizm podnoszenia szyby - pomocy!!!
    Utworzone przez Alfica w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory