Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: !!!klima159!!!! Nawet aso nie umie sobie z tym poradzic!!!://////

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie !!!klima159!!!! Nawet aso nie umie sobie z tym poradzic!!!://////

    Witam od kwietnia mam problem z klimą w mojej alfie:/ zaczeło sie od tego ze w pewnym momencie w upalny dzień nagle przestałą chłodzic.
    Pojechałem do ASO w Pszczynie GANINEX, nabili, odgrzybyli i sprawdzili szczelnosc- wszystko OK.

    po dwóch tygodniach znowu zaczeło brzeczec i klima przestała chłodzic:/
    wróciłem do ganinexu auto stało dwa tygodnie wymienili zaworki którymi sie nabija. Po upływie miesiaca znowu zabrakło czynnika!! gdzieś jest małutka nieszczelnosc a ASO nie wie gdzie. Byłem jescze u nich dwa razy i za kazdym razem konczylo sie na nabiciu klimy!!!
    może miał ktos podobny przypadek to podpowiedział bym tym...... (matołom) bo powoli trace do nich cierpliwosc!!!!wrrrrrrrrr..

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    stelvio BI-TECH 280 km
    Postów
    36

    Domyślnie

    Miałem chyba podobny problem, zostało prawie wszystko wymienione w ASO (czujnik ciśnienia, panel sterujący, zawory, filtr) w końcu się okazało, że padnięta jest sprężarka. Po wymianie sprężarki jest OK.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar admor
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Insignia A20DTH, RX-8 Renesis High Power
    Postów
    178

    Domyślnie

    Jesteś z Tychow widze, pojedz w Tychach na Wschdnią tacy młodzi chłopcy mają tam warsztat za darmo postarają się swoimi metodami sprawdzić szczelność zawsze to może coś więcej da niż aso. Bylem tam ostatnio swoim ale innym nie alfa i wykryli mi chłodnice o wymiany. Narazie sa ok byłem tylko raz więc 100% pewności Ci nie dam ale próbuj.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    A dawali kontrast do czynnika ? jak ucieka to później go pod UV widać i można szukać nieszczelności.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ganinex w Pszczynie to tępe pały są, na górce mikołowskiej jest dobry warsztat od klimy.

    Wysłane z mojego GT-I9000
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Ganinex w Pszczynie to tępe pały są, na górce mikołowskiej jest dobry warsztat od klimy.

    Wysłane z mojego GT-I9000

    Potwierdzam, Byłem tam raz swoją 166 na examinarze i pare razy służbowymi autami na okresie gwarancyjnem... masakra.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek147-51 Zobacz post
    Miałem chyba podobny problem, zostało prawie wszystko wymienione w ASO (czujnik ciśnienia, panel sterujący, zawory, filtr) w końcu się okazało, że padnięta jest sprężarka. Po wymianie sprężarki jest OK.
    auto jest już po gwarancji wiec jak bym miał wymienic tyle częsci to chyba 5 tys było by malo:p chodzi o to zeby znalezc zródło przecieku a nie metodą prób i błedów wymieniac po kolei wszystko .
    Dawali czynnik uv nabijali nawet ponad stan zeby ewentualnie powiększyc nieszczelnosc i nic !!
    problem pojawia sie gdy auto stoi i nie jest uzywane, po tygodniowym postoju czynnik znikł z ukladu, natomiast jak klima chodzi codziennie to ostatnio wytrzymał ok dwóch miesiecy:/
    podjade chyba na górkę może tam coś zaradzą, tylko wkurza mnie fakt ze za pierwsza naprawe w ganinex zaplacilem prawie 5 stów i dalej jest to samo

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    jesli masz nieszczelnosc malutka, a praktycznie tylko takie sie zdarzaja, to na maszynie Tobie pokaze ze jest szczelne, wiec to nie robota wpierniczyc czynnika duzo, jezdzic codziennie na klimie i zeby nie padalo ... po tygodniu max z lampa pod auto i z gory zobaczyc, jak ucieka....to nie ma opcji zeby nie bylo widac pewnie sie skonczy na wyciaganiu przewodow ....
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    W takich wypadkach to sprawdza się szczelność azotem pod ciśnieniem. Poszukaj kogoś kto w okolicy umie coś takiego robić. To musi być ktoś specjalizujący się w naprawie klimatyzacji (w naprawie, a nie w obsłudze). Ktoś kto oprócz automatu do obsługi ma pojęcie jak klimatyzacja działa.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    stelvio BI-TECH 280 km
    Postów
    36

    Domyślnie

    moja bella też była po gwarancji, zapłaciłem tylko za sprężarkę

Podobne wątki

  1. Kody błędów - ktoś umie rozszyfrować?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 21:03
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 06:25
  3. Klima - problem - nie umie znaleźć tu podobnych objawów.
    Utworzone przez MTechnix w dziale 156
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory