Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wymiana zegarów - co z przebiegiem? jakie żarówki do panelu nawiewu/klimy ?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Question Wymiana zegarów - co z przebiegiem? jakie żarówki do panelu nawiewu/klimy ?

    Cześć,

    Mam dwie sprawy

    Wymieniałem wczoraj w swojej Alfie zegary prędkości/obrotomierz/wskaźnik paliwa/zegarek/temp. cały komplet. Miałem białe z zielonym podświetleniem ale bardziej podobają mi się czerwone. Wszystko podłączyłem i bardzo fajnie to wygląda. Niestety nie zdążyłem rozebrać panelu z pokrętłami nawiewu/klimy bo zrobiło się dość ciemno a tam cały czas podświetlenie zielone i wygląda to mało ciekawie. Chce wymienić żarówki bo podobno tam są kolorowe i można spokojnie dobrać jakie się chce kolorystycznie - tak gdzieś czytałem.
    Nie chciałbym znów rozkręcać całej konsoli aby sprawdzić jakie tam są żaróweczki aby potem znów skręcać wszystko a później znów rozbierać do wymiany, dlatego też mam pytanie do Was czy możecie mi podpowiedzieć jakie żarówki tam pasują? czy faktycznie są jakieś "inne" w porównaniu do tych z zegarów?

    Druga sprawa to taka, że po podłączeniu nowego prędkościomierza wyświetla mi się na dole ikonka poduszki pasażera(wcześniej się nie świeciła ale w starych zegarach nie było podświetlenia sprawnego więc może to dlatego - jak powinno być prawidłowo. powinna się świecić czy nie?)
    Oprócz tej ikonki wskaźnik pokazuje mi zupełnie inny przebieg niż faktycznie był na starym zegarze. Było 189 tyś a ten pokazuje raptem 71 tyś. Jak można to przywrócić do porządku?
    Stary prędkościomierz w ogóle był walnięty ponieważ nie wskazywał prędkości, szalał od 0 do 80. Nie miał podświetlenia. Nie liczył przejechanych km. Na kompie pokazało błąd czujnika prędkości. Po wymianie zegarów licznik zaczął pięknie wskazywać prędkość. Ciekaw jestem czy czujnik faktycznie szwankuje czy po tej wymianie okaże się, że jest już ok a na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest dobrze.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Co do stanu licznika wymień płytkę licznika podświetlenie będzie czerwone a przebieg będziesz mieć swój W panelu klimy są żarówki ja wymieniłem na diody flux czerwone i wygląda to tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel3.jpg
Wyświetleń:	2578
Rozmiar:	26.2 KB
ID:	68400

  3. #3
    zm911
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio rozbierałem konsole przednią bo miałem spalone żarówki w zegarku i panelu klimatyzacji (po przelutowaniu zastosowałem takie same jak w zegarku), u mnie podświetlenie jest wszędzie zielone, ale same żarówki są normalne białe 12V, 1,2 W, dlatego zastanawiam się nad tym co pisał MARIO czy wymiana na żarówki czerwone spowodują efekt taki, że będzie panel świecił na czerwono. Jak mi się wydaje kolor podświetlenia zależy od panelu a nie od zastosowanej żarówki. Jeśli masz panel z kolorem podświetlenia zielonym i zastosujesz czerwone żarówki to wyjdzie Ci kolor jakiś pośredni. Nie wiem ale tak mi się wydaje, że kolor podświetlenia nie zależy od żarówek a od samego panelu.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    dokładnie tak jest ale czerwony przebije się przez zielony ja zastosowałem diody flux które dają bardzo mocne światło
    Ostatnio edytowane przez M A R I O ; 05-09-2012 o 20:25

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał M A R I O Zobacz post
    Co do stanu licznika wymień płytkę licznika podświetlenie będzie czerwone a przebieg będziesz mieć swój W panelu klimy są żarówki ja wymieniłem na diody flux czerwone i wygląda to tak
    efekt widzę fajny wyszedł. Tylko problem u mnie jest też taki, że ta płytka w starym liczniku jest lekko rozlana na górze i nie ładnie to wygląda więc nie chciałbym zmieniać tego. Czy jest zatem jakaś inna opcja przywrócenia oryginalnego przebiegu?


    Co do diody flux to czy będzie trzeba dolutować te diody czy pasują dobrze i nie trzeba nic kombinować?
    A i to podświetlenie pod popielniczką to jak zrobiłeś? U mnie teraz nie ma tego i nie wiem czy po prostu przepaliła się żaróweczka czy dorabiałeś to?

    - - - Updated - - -

    ta dioda to taka czy coś takiego ?
    Ostatnio edytowane przez kris990 ; 05-09-2012 o 21:12

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Ale elektroniki nie widać więc nie wiem w czym to przeszkadza Ja kupiłem te bez oprawki i lutowałem W panelu alfy są bardzo specyficzne żaróweczki więc na pewno nie kupisz w sklepie tylko serwis Pod popielniczką mam przyklejony pasek led Ja mam wszystko zmienione na czerwone podświetlenie

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Będę się bawił więc

    a co z tym przebiegiem ? Da się jakoś to zmienić za pomocą kompa czy nie ma szans na to?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    napisałem że masz przełożyć elektronikę bo jej przecież nie widać. Chyba że wylutujesz eeprom i przeprogramujesz

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    W ostateczności zgłoś się do pierwszego lepszego komisu - podadzą Ci kontakt do "korektora" liczników. Umrze ze śmiechu, że chcesz więcej, ale ja bym zrobił jak Ty
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał M A R I O Zobacz post
    napisałem że masz przełożyć elektronikę bo jej przecież nie widać. Chyba że wylutujesz eeprom i przeprogramujesz
    tylko, że niestety elektronika w starym zegarze siadła. Zegar w ogóle nie działał, ani nie podświetlał, ani nie liczył km. A zielony wskaźnik z ilością km czy temp jest do połowy rozlany. Myślałem, ze da się zrobić tą korektę kompem w łatwy sposób ale jak nie to nie będę kombinował. Ostatnio znajomy wsiadł i spojrzał na licznik i było "o ku*** ile on ma przejechane, tylko 71 tyś?!?!" musiałem go niestety wyprowadzić z tego błędu ;/

Podobne wątki

  1. Żarówki do panelu klimatyzacji
    Utworzone przez as700 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 17:50
  2. [146] Brak podświetlenia zegarów i panelu centralnego
    Utworzone przez Refrex w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 15:38
  3. Wymiana panelu nawiewu-migający licznik kilometrów
    Utworzone przez barjew w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 16:03
  4. Żarówki od panelu klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 15:37
  5. [GTV] Jak wymienić żarówki podświetlenia panelu wentylacji/regulacji nawiewu?
    Utworzone przez Piciu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 13:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory