Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: 2,4jtd 136km muli, dużo pali, kopci, ciezko wkreca sie na obroty

  1. #1
    1etnies1
    Gość

    Domyślnie 2,4jtd 136km muli, dużo pali, kopci, ciezko wkreca sie na obroty

    Zwracam sie do Was z prośbą ponieważ mam problem z moja bella.2,4jtd 136km 2000r- problem jest następujący. Od dłuższego czasu auto mam zmulone, nie ma efektu wciskania w fotel jak to miało miejsce wcześniej. Auto ciężko się wkręca na obroty, dla przykładu start ze świateł pod górkę równa się z tym że trzeba ją solidnie kopnąć. Przy wkręcaniu się na obroty puści lekkiego dymka i wysokie spalanie około 2 litrów więcej niż do tej pory. Wymieniona została przepływka z filtrem powietrza 2 miesiące temu, turbina bo starej nie dało się zgasić , sprzęgło, koło dwumasowe, zrobiłem też z hamulcami bo stare lekko trzymały. górna rura ic-kolektor została wymieniona. Gdzie szukać przyczyny? Zastanawia mnie katalizator i czy łącznik elastyczny wydechu może mieć na to wpływ, kiedys jak mi zle zespawał go mechanik i wydech spadł na łączniku autem nie dało się poruszać. Znalazłem wiele podobnych tematów ale tam silniki 140 konne gdzie turbina sterowana jest przez podcisnienie. Egr jest zaślepiony

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Co oznacza, że starej turbiny nie dało się zgasić???

  3. #3
    1etnies1
    Gość

    Domyślnie

    Kolego puściła dyma na autostradzie spadek mocy, zjechałem na bok i już auta nie mogłem zgasić dopiero wrzucenie na 5 i puszczenie sprzęgła pomogło. W skrócie puściła olej do silnika

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Po jakim czasie udało się zdusić? Sekundy? Minuty? Jak po tym wyglądały stany płynów? Czy głowica była ściągana i sprawdzana?
    Wtryskiwacze sprawdzane?
    Ostatnio edytowane przez mac!ek ; 11-09-2012 o 13:38

  5. #5
    1etnies1
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak, problem był już wczesniej to wyszło w trakcie, cała sytuacja trwała może 10-15 sekund oleju jeszcze troche było pozostałe nie ruszone. Nie sprawdzane były ani głowica ani wtryski. Turbine wymieniłem sobie sam.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    A co ze sprzęgłem przy takich obrotach wrzucenie biegu i sprzęgło trup. A nie masz klapy gaszącej? wiem że łatwo powiedzieć niż zrobić. jeśli duża ilość oleju poszła w rurę może masz zawalony katalizator ? sprawdzałeś go? Chyba musisz zrobic logi bo bez tego ani rusz. A ile oleju zostało w silniku może się nie przytarł...... w głowicy to tylko uszczelka mogła paść bo coż innego.....

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    To krótko.
    Do ilu skoczyła temperatura?
    Czy ubyło chłodziwa? Olej w chłodziwie? Chłodziwo w oleju? Ile oleju zostało w misce? Czy czyściłeś dolot z oleju?
    Wyregulowałeś turbo żeby dawało właściwe ciśnienie?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Sprawdziłeś wszystkie rury od turbo - tę między turbiną a IC, piszesz o górnej tylko...\
    Jakie błędy komputer wywala?

  9. #9
    1etnies1
    Gość

    Domyślnie

    Sprzęgło miało wtedy jakies 2000km, i to trwało chwile więc staram sie wykluczyć. Auto wtedy skoczyło na czerwone w temperaturze jednak chłodziwa nie ubyło więcej niż minimum.
    Piszecie o logach, mam fiat ecu scan ale gdzie ich szukać, czy chodzi wam o wykresy. Wykluczam ze to wina przygody z turbem ponieważ tak było już wczesniej. Zastanawia mnie najbardziej ten wydech ponieważ tak jak pisałem jak kiedys był nie szczelny auto nie chciało wogule jechać, czy w wydechu musi być jakaś kompresja? jestem w stanie sprawdzić katalizator domowym sposobem? spotkaliście się może z jakims preperatem do wykrywania dziur w dolocie coś ala te do klimatyzacji czy gazu, pytam ponieważ nic nie widać na nim żeby był popękany

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Wydech jest ważny w benzynie, w dieslu to nie jest tak istotne, katalizator możesz mieć przytkany, ale to sprawdzisz wywalając puszkę (?) - poprawcie mnie jeśli się mylę.

    W dolocie będzie świszczeć intensywnie turbina jeżeli będzie dziura - lubi pękać rura dolna i wtedy masz brak mocy, ale i intensywne kopcenie - w sumie to zależne od wielkości dziury - jeżeli za Tobą zostaje chmura dymu - to z dużą dozą prawdopodobieństwa dziura w dolocie.

    Czy przepływomierz masz oryginalny? Może masz możność przełożenia z innego auta, aby wykluczyć?

    Myślę, że możesz poczytać o logowaniu JTD i wrzucić logi z prób. To trochę wróżenie z fusów, logi z FES odpowiednie musisz zrobić - zawęzisz przez to grono podejrzanych; bodaj tutaj masz sporo: http://www.forum.alfaholicy.org/147_...slugi_jtd.html

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:52
  2. [156 2.4jtd 2000r] nie pali, obroty, wtryski, rozrząd, moc
    Utworzone przez karolkarolek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 02:21
  3. [146] dużo pali, falujące obroty, nieodpala, jedzie ale tylko na niskich obrotach
    Utworzone przez MegaBajtus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 14:21
  4. [145] Boxer - mocno kopci, dużo pali, w oleju jest paliwo
    Utworzone przez osa150 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 22:52
  5. Coś za dużo pali, podwyższone obroty
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory