Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Wahacz górny

  1. #1
    marian813
    Gość

    Domyślnie Wahacz górny

    Witam, W mojej alfie pojawiły się stuki w okolicy lewego koła było to dla mnie bardzo dźiwne ponieważ zrobiłem 8 tyś od wymiany 4 przednich wahaczy,gum stabilizatora, łaczników stabilizatora.Wczoraj pojechałem na diagnostykę i facet stwierdził że przedni górny wahacz po stronie kierowcy ma wywalony sworzeń.Powiedzcie proszę jak to jest możliwe bo nie przypominam sobie żebym gdzieś skakał po torach czy jeździł po dziurach(staram się omijać te duże.Czy mogę wymienić tylko jeden wahacz czy musze zrobić dwa i czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy markani które oferują na allegro ponieważ najtaniej można dostać wahacz za 94zł(czy opłaca się to zakładać), bo jeżeli ma mi się sypać zawiecha po przejechaniu znów 8tyś ....to jakaś masakra.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    za 94 zł to pewnie jakość zabójcza.Możesz jeden.Masz fakturę ,paragon na ten stary?
    Reklamuj. Ja płaciłem za trw 150 zl i to po zniżkach ,więc cena 94zł jest conajmniej zastanawiajaca
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    Akurat gorne wahacze nie sa drogie i spokojnie mozna kupic "fabryczne" za rozsadne pieniadze. Jak mialem 156 to na takie wymienilem i przez 40tys nie bylo ich slychac i pewnie dalej dobrze dzialaja, z tym ze juz u innego wlasciciela.

    Ponizej 100 to kupisz szmelc na 10 tys a nie wahacz.

    Pozdrawiam
    Klaudiusz

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    procedura spawdzenia jest prosta
    - zaciągasz hamulec ręczny
    - łaczasz II bieg
    - kierowca próbuje ruszyć z miejsca
    - pomocnik sprawdza elementy wahacza
    - tylko nie kupuj Wema, ponizej załozony temat o wahaczach, poczytaj.

  5. #5
    marian813
    Gość

    Domyślnie

    Mam pargon na usługę którą mi wykonali "regeneracja wahaczy"ale wydaje mi się że trudnio będzie im udowodnić że spartolili ponieważ nie ma nigdzie zapisanego przebiegu auta kiedy to naprawiali,

  6. #6
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    Regeneracja wahaczy?

    Jak sworzen byl w kiepskim stanie to nic nie byli z nim w stanie zrobic.

    Pozdrawiam
    Klaudiusz

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    regeneracja wahaczy w Alfie 156 ?
    pachnie cwaniactwem
    nie kupuj VEmy to straszny shit- warto kupić TRW bo górne kosztują około 150 zł ale za to starczają na dłużej
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  8. #8
    marian813
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie nauczka na przyszłość żadnych regeneracji(zapłaciłem za regeneracje + założenie 4 wahaczy na przód 960zł).teraz wiem że dalem sie oskubać poprostu kupiłem auto zaczeło coś trzeszczeć stukać no to oddałem do mechanika no i jak widac niedość że zdzierca to jeszcze partacz.Przestrzegam nie róbcie nic w Będzinie nie ma tam fachowców.

  9. #9
    marian813
    Gość

    Domyślnie

    A co powiecie na FEBI
    http://moto.allegro.pl/item440126919..._oryginal.html jeżdzi ktoś z was na tym?

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    a i jeszcze jedno- obejrzyj stan górnych wahaczy- można je dojrzeć jeśli przekręcisz kierownice maksymalnie w jedną stronę - zobacz stan gumy - może stuka ci ponieważ jest już trochę wyrobiona ? tymczasowym rozwiązaniem może być strzykawka ze starym olejem - wstrzykujesz olej w widoczną gumę- starcza na 3-5 tys km

    O FEBI nie słyszałem nic- więc nie mogę się wypowiadać- mój kolega założył ostatnio FAST i nie narzeka - ale należy uważać na podróbki FAST'a dostępne na polskim rynku... ale jak odróżnić je od oryginału niestety nie wiem.

    Ja zawsze zakąłdam TRW i jest w miarę ok
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

Podobne wątki

  1. [156] wahacz górny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 09:51
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  3. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23
  4. jak wyciągnąc górny wahacz??
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 15:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory