Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Kilka drobnych problemów airbag, czujnik pasów, centralka itp

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    50

    Domyślnie Kilka drobnych problemów airbag, czujnik pasów, centralka itp

    Witam, od ponad miesiąca jestem posiadaczem alfy 147 i chyba jak u każdego zaczęły pojawiać się drobne błędy i usterki

    1. Od jakiegoś czasu świeci się kontrolka Air Bag na czerwono + do tego przez jakieś 5s "miga" lampka poduszki po stronie pasażera. Podpinałem auto pod kompa kablem ELM 327 OBDII jednak do poduszki się nie dostałem. Czytałem o kostkach pod fotelami i w tylnych słupkach ze to na 99% to ich wina, jeżeli je podopinam to błąd zniknie? czy jednak trzeba będzie kasować go "niebieskim kablem"???

    2. Kontrolka niezapiętych pasów, przez jakieś 2 tygodnie wszystko działało poprawnie, kontrolka świeciła i był jakiś sygnał ze pasy są nie zapięte, pas zapinałem lampka gasła, niestety teraz kontrolka wogóle nie reaguje, nie zapala się. Czy winna może być kostka pod fotelem kierowcy od czujnika pasów??

    3. Klakson nie działa, od czego zacząć aby go naprawić??

    4. Centralka, działa lecz muszę kilka a nawet kilkanaście razy nacisnąć guzik od zamykania/otwierania zanim auto zareaguje, czytałem ze może to być wina zaśniedziałej płytki w pilocie lub styków. Czym oprócz środka "kontakt" mogę je przeczyścić. Może macie jakieś inne pomysły czemu ten pilot tak działa.

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ad.4

    najlepiej przelutować złącza

    Ad.3
    Najpierw sprawdź czy masz napięcie na wtyczce klaksonu po wciśnięciu przycisku, bezpiecznik? Potem ściągasz poduszkę kierowcy i tam sprawdzasz napięcia, złączki.

    Ad.1 i Ad.2
    Nie wiem jaki rocznik auta masz ale do poduszek tylko "niebieski kkl" się podłączy - załatwiaj go albo uzupełnij skąd jesteś. Może ktoś w twojej okolicy Tobie pomoże podłączyć.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    tak jak kolega wyżej napisał.
    Dodatkowo do pasów, no to wypadało by na komputerze sprawdzić. mogła się przepalić żaróweczka w zegarach tylko. . W alfach nie ma komunikatu dźwiękowego o nie zapiętych pasach, tylko sama kontrolka świeci. wydaje mi się że gdyby jakiś czujnik z pasów padł, to wtedy nawet gdybyś zapiął to by świeciła. a ona w ogóle nie świeci

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    50

    Domyślnie

    Alfa z 2001r, mieszkam w świętokrzyskim niedaleko Starachowic.

    Jeżeli chodzi o klakson to bezpiecznik jest w porządku, jak rozebrać kierownice w alfie?? Po prostu odkręcić all śrubki?

    Co do kontrolki pasów, jeżeli byłaby zjarana to byłby komunikat na kompie o spalonej lampce lub anomalij kontrolek.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sqad Zobacz post
    Jeżeli chodzi o klakson to bezpiecznik jest w porządku, jak rozebrać kierownice w alfie?? Po prostu odkręcić all śrubki?
    Trzy śruby od tyłu kierownicy i masz poduszkę w ręce.
    Oraz osłony dolna i górna kolumny kierownicy i tam dalej sprawdzisz wtyczki.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    50

    Domyślnie

    Z kierownicą jakoś sobie poradzę, sprawdzałem wszystkie kostki pod siedzeniami i w słupkach, rozpiąłem je i spiąłem z powrotem jednak poducha nadal się świeci... sprawdzałem tez kostke od czujnika pasów tam tez wszystko ok, a jaki srodek oprucz "kontaktu" polecacie do wyczyszczenia płytki w pilocie??

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Płytkę możesz jeszcze wykapać w wanience ultra dźwiękowej. Nie zaszkodzi. Jesli chodzi o poduchy to musialbys skasować błędy. Samo dociśniecie wtyczek nie zlikwiduje błędu.

    Wysłane z mojego HTC One S

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    50

    Domyślnie

    klakson działa, wystarczyło przeczyścić styki pod maską, co do czujnika od pasów okazało się ze był przetarty kabel pod siedzeniem teraz wszystko działa jak powinno, pilot wyczyściłem lecz poprawy nie zauważyłem, sadze ze to będzie wina jednak anteny w aucie, może ktoś wie gdzie takowa antena jest umiejscowiona??

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    A skad pewność że to coś z centralką? Ja bym obstawiał pilota. Może być ze to on licho działa. Domowy sposób na sprawdzenie pilota włącz radio ustaw fale uhf albo nawet lw i naciśnij przycisk pilota. Jak działa w głośnikach powinieneś usłyszeć pisk bądź jakieś trzaski.
    Jeżeli masz jakiegoś elektronika to niech sprawdzi na oscyloskopie czy pilot cos wysyła.

    Wysłane z mojego HTC One S

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    50

    Domyślnie

    Możliwe ze masz racje, włączyłem radio tak jak mówiłeś i żadnego pisku po naciśnięciu guzika nie słyszałem Spróbuje jeszcze z oscyloskopem ale nie wiem czy zdołam takowy pożyczyć. Jeżeli to naprawdę wina pilota to co może być w nim nie tak, ze trzeba naciskać guziki po kilkanaście razy żeby centralka zadziałała??? Dodam ze płytka wyczyszczona a bateria jest nowa.

Podobne wątki

  1. Kilka drobnych problemów z elektryką - drzwi / szyba /
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 09:52
  2. Kilka drobnych pytań odnośnie 166 :)
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 01:50
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 19:45
  4. Alfa 156 2.4JTD i kilka drobnych rzeczy do naprawy
    Utworzone przez kubaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 11:59
  5. [146] Kilka drobnych problemów z Alfą
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 06:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory