Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: kod wtrysku

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie kod wtrysku

    musiałem zregenerować wtryski i oczywisci miałem nadane nowe kody, ale niestety mam problem z wprowadzeniem ich za pomoca FES, niby wszystko jest ok ale nie do konca:
    1 nowe kody posiadaja cyfrę "0" której nie moge wpisac nie wiem dlaczego ( do wybory mam każda litere alfabetu plus cyfry od 1 do 8)?
    2 jak wpisze kod klikne ok wyskakuje info ze "kompletne, wiec powinno być ok, ale jak wejde poźniej w zakladkę parametry i sprawdze kod wtrysku który wpisałem to pokazuje mi nadale stary z przed regeneracji.

    O co chodzi? co robię nie tak? gdzie tkwi błąd?

    Auto odpaliłem i pracuje ale wiem że kody trzeba na 100% wpisac by było wszystko ok, z góry dziękuję za pomoc.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    musiałem zregenerować wtryski i oczywisci miałem nadane nowe kody, ale niestety mam problem z wprowadzeniem ich za pomoca FES, niby wszystko jest ok ale nie do konca:
    1 nowe kody posiadaja cyfrę "0" której nie moge wpisac nie wiem dlaczego ( do wybory mam każda litere alfabetu plus cyfry od 1 do 8)?
    2 jak wpisze kod klikne ok wyskakuje info ze "kompletne, wiec powinno być ok, ale jak wejde poźniej w zakladkę parametry i sprawdze kod wtrysku który wpisałem to pokazuje mi nadale stary z przed regeneracji.

    O co chodzi? co robię nie tak? gdzie tkwi błąd?
    Zmień kabelek. Na ELM-ach nie zawsze działa kodowanie. Zamiast ZERO wpisuj literę O, jeśli coś nie działa.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    mam jeszcze kabel VAG z przełącznikiem, podłacze się nim zobaczymy jak wyjdzie, jak nie pomoże to podjade gdzies na jakieś inne urządzenie. (poprosiłem zakład który regenerował wtryski o wygenerowanie kodów bez cyfr 0 i 9, obiecali że dzis mi takowe prześlą)

    Jak narazie auto na wolnych obrotach chodzi ładnie, natomiast bez wpisania kodów mam objaw taki, że jak przyspieszam tak od 1700rmp słychac dynamiczne stukanie, dla mnie coś na wzór stukania zaworów. Ciekaw jestem czy jak wprowadze kody, które będą widoczne potem w zakładce parametry, to objaw zniknie, jesli nie to czy stawiacie na źle wykonana regenerację wtrysków, czy może mam się przymierzyc do wymiany hydropopychaczy?

    - - - Updated - - -

    zmiana kabla pomogła przy wprowadzeniu kodu wtrysku jednak ELM pod tym względem jest słabszy.
    Niestety objaw stukania podobnego do zaworów pozostał.
    Czy to wtryski tak grają czy popychacze i zawory?
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 08-03-2013 o 07:24
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Zmień kabelek. Na ELM-ach nie zawsze działa kodowanie. Zamiast ZERO wpisuj literę O, jeśli coś nie działa.
    Czy wtrysk może być przyczyną specyficznego stukania podobnego do zaworów? Dzieje sie to na zimnym i na ciepłym silniku w momencie dodawania gazu tak od 1700rmp.
    Pytam ponieważ chcę je wyciągnąć oddać do ponownego sprawdzenia, regulacji i nadania nowych kodów w ramach gwarancji.
    Powiem tak, wcześniej kiedy moje wtryski lały nie było tego stukania, po oddaniu ich do sprawdzenia wyszła diagnoza taka:
    Cylinder 1 i 2 cala mechanika zółta tak jakby na wodzie jeździł ( na co ja mówię że tylko stacja ORLEN/BP)
    Cylinder 3 wtrysk lał brakowało części
    Cylinder 4 wtrysk lał
    Po takiej diagnozie stwierdziłem ok zainwestuje będę mieć spokój, wiec zdecydowałem się na full czyli czyszczenie, regulacja dawki wymiana trzpienia i rozpylacza. Z mojego założenia miało byc lepiej i powiem tak jest lepiej (samochód lepiej odpala i jest odczówalana poprawa przyspieszenia) gdyby nie to że pojawiło się to cholerne stukanie.
    Czy ktoś ma jakąś fajną sugestię/podpowiedź na rozwiązanie tego problemu?
    Czy idę w dobrym kierunku, że wtryski nie zostały zrobione do końca ok?
    Czy też może zrobienie wtrysku spowodowało uwypuklenie innej dolegliwości która się nie ujawniała przy lejących wtryskach?
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pielu
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    opoczno
    Auto
    156 3.0 v6
    Postów
    35

    Domyślnie

    u mnie jest podobny problem co prawda w 8v ale wkurza. u mnie stukot o ktorym mowisz jest w calym zakresie obrotow. :/ cisnienie na cylindrach ok. luz zaworowy na szklankach sprawdzony. kody wtryskow i sekwencje wtryskiwaczy zrobione jak trzeba (przypomne ze z podobnego powodu podjalem sie regeneracji wtryskiwaczy) znajomy ktory zajal sie moja Alfa twierdzi ze kicha jest z wtryskami i prawdopodobnie ten stukot jest wina wtryskow. jak on to okreslil stukot jest "detonacyjny" i dlatego takie dzwieki podobne do zaworow. aktualnie oddalem wtryski innej firmie. zobaczymy jak to wyjdzie. jak bede cos dokladnie wiedzial dam znac.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    a kolego podnies maske i sprubuj nagrac. moze byc tel. najpierw na wolnych obr. z okolo metra na srodku silnika, a potem okolo 10 cm od kazdego wrtyskiwacza. moze byc nagrane tel.. A czy te stuki zaczynaja sie pojawiac dopiero po rozgzraniu silnika czy na zimnym.tez je slychac?

    - - - Updated - - -

    aha i przedewszystkim napisz jakie masz wartosci korek wtrysku w fesie. Na wolnych obr. z wylaczonymi wszystkimi odbiornikami. a potem daj na 1700 obr i trzymaj go tak z 10sek i zobacz wtedy korekty

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris2007 Zobacz post
    a kolego podnies maske i sprubuj nagrac. moze byc tel. najpierw na wolnych obr. z okolo metra na srodku silnika, a potem okolo 10 cm od kazdego wrtyskiwacza. moze byc nagrane tel.. A czy te stuki zaczynaja sie pojawiac dopiero po rozgzraniu silnika czy na zimnym.tez je slychac?

    - - - Updated - - -

    aha i przedewszystkim napisz jakie masz wartosci korek wtrysku w fesie. Na wolnych obr. z wylaczonymi wszystkimi odbiornikami. a potem daj na 1700 obr i trzymaj go tak z 10sek i zobacz wtedy korekty
    nie wiem czy pisałeś do mnie czy do solarisa ale jak coś to postaram się coś nagrać jeśli będę mieć sposobność
    u mnie objaw i na zimnym i na cieplym delikatne odpuszczenie gazu lub powolno przyspieszanie powoduje iż nie słychać stukotu
    ja coraz bardziej jestem przekonany że coś nie dokońca dobrze zrobili mi przy wtryskach i chyba je wyciagne w poniedziałek i od nowa niech z nimi walczą
    Wnioskuję tak gdyz bym tak bardzo się nie upieral i nie chial mieć prawie idealnych wtrysków i nie zachciał ich robić to bym miał tak jak, przedd, czyli rozjechane korekty ale bez stukotów itp.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    czyli teraz korekty masz juz dobre? a w chwili gdzy ci zaczyna stukac sprawdz jakie masz korekty, czy nie idzie jakis na +5naprzyklad. U mnie jak dawalem wieksze obr kolo 1800 nieraz pojawial sie stukot i silnik zaczynal lekko nierowno pracowac , a korekta na jednym byla ponad 5. Po chwili stukot sie zmiejszal ikorekta spadala na 2 do 3. wymienilem rozpylacz i pomoglo. Moze wsadzili Ci jakis kiepskie rozpylacze i stad ten stukot.
    Ostatnio edytowane przez solaris2007 ; 09-03-2013 o 10:14

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris2007 Zobacz post
    czyli teraz korekty masz juz dobre? a w chwili gdzy ci zaczyna stukac sprawdz jakie masz korekty, czy nie idzie jakis na +5naprzyklad. U mnie jak dawalem wieksze obr kolo 1800 nieraz pojawial sie stukot i silnik zaczynal lekko nierowno pracowac , a korekta na jednym byla ponad 5. Po chwili stukot sie zmiejszal ikorekta spadala na 2 do 3. wymienilem rozpylacz i pomoglo. Moze wsadzili Ci jakis kiepskie rozpylacze i stad ten stukot.
    nie sprawdziłem tego pod tym kątem ale dzis to sprawdze i napisze.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pielu
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    opoczno
    Auto
    156 3.0 v6
    Postów
    35

    Domyślnie

    no i u mnie sprawa zalatwiona. zalozone nowe wtryskiwacze i wszystko jest oki. zadnego stukania itp.

Podobne wątki

  1. Kontrolka Wtrysku
    Utworzone przez mathayew w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 20:07
  2. Kontrolka wtrysku
    Utworzone przez ali w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 01:42
  3. kontrolka wtrysku
    Utworzone przez dotek78 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 14:23
  4. [146] bezpiecznik od wtrysku
    Utworzone przez stanislowa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 18:10
  5. Kontrolka wtrysku
    Utworzone przez marcin_p28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 08:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory