Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [156] Fotel kierowcy

  1. #1
    Istvan
    Gość

    Domyślnie [156] Fotel kierowcy

    Cześć koledzy. Taki problem mam. Otóż, jestem generalnie dużym chłopcem, ważę ponad setkę i fotel kierowcy mi się nieco rozchybotał. Fotel mam regulowany ręcznie, bez elektryki - ale z poduszką powietrzną. Mało tego - kiedyś, przy podnoszeniu siedziska, spod fotela wypadło coś, co wygląda jak taki olejowy podnośnik (nie wiem, jak to się fachowo nazywa) i teraz, przy próbie podniesienia siedziska, podnosi się tylko z jednej strony - a na dodatek, nieobciążony fotel kiwa się lekko na boki, kiedy go popchnąć.
    Jak to można naprawić? Można w ogóle? W warsztacie tylko, czy samemu?
    Ktoś miał podobny problem?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    kupić fotel na allegro i po sprawie

    z tego co piszesz to ten fotel jest już nieźle spotyrany ... ja tez jestem dużym chłopcem ważę 130kg i nie udało mi się tak nigdy rozklekotać fotela ...
    ja wiem że mówi się o tym ze fotele w alfie są dośc słabe ale bez przesady. Oby się nie okazało że bella miala jakąś makabryczną przeszłość i fotel się rozleciał od uderzenia ...

  3. #3
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    Nie, kiedy bellę kupiłem, to fotel był w idealnym stanie i jeszcze długo taki był, zresztą alfunia nigdy walnięta nie była, to akurat jest pewne całkowicie. Może jakoś dziwnie siedzę, no nie mam pojęcia.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar arturo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD 2001r
    Postów
    115

    Domyślnie Re: Fotel kierowcy

    Cytat Napisał Istvan
    fotel kierowcy mi się nieco rozchybotał
    tak z ciekawości,czy naprawiłeś już ten fotel,bo mi też się zaczął kołysać na boki

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania...

    Z tym że u mnie fotel się nie chybocze ale jest zbyt miękki z lewej strony i nie trzyma juz tak jak powinien...

    Ostatnio dzowniłem do tapicera i zawołał 150 zł za naprawe fotelika...po Świętach chyba do niegho zawitam i powymieniam gąbeczki...

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  6. #6
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie Fotel kierowcy

    Witam, mam podobny problem - fotel podnosi się tylko z lewej strony, a z prawej nic. Wykręciłem fotel i nic ciekawego nie widze. Mechanizm jest caly, jak ręcznie nim ruszam to chodzi w górę i w dół, ale nie trzyma pozycji. Czy z tej strony fotela (prawa) powinno coś być co utrzymuje fotel w żądanej pozycji, jakiś słlownik czy coś takiego, bo u mnie nic nie ma i nie wiem co mam dalej robić. Jesli ktoś wie, to będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam

  7. #7
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Panowie.... i temat rozwiązany!!

  8. #8
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie

    Fotel naprawiony powodem braku ruchu prawej strony byl obluzowany pręt który utrzymywał pozycję fotela, pręcik zespawany i teraz wszystko gra.

  9. #9
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    A więc tak-może ja pomogę, bo z fotelami ostatnimi czasy miałem wiele przejść... CO do tego małego amortyzatorka, który wyskoczył-on jest do kołyski (fotel góra dół), da się go bez problemu włożyć, jednak trzeba wyciągnąć cały fotel. Bodajże przykręcony jest on na torxy T10, albo T5 nie pamiętam dokładnie. Następnie wyciągamy fotelik z autka, odwracamy do góry nogami i regulujemy kołyską tak, aby elementy mocowania były najdalej od siebie. Wciskamy mały amortyzatorek na wewnętrzną belkę (tylko tym końcem, który nie ma białej plastikowej osłonki, to bardzo ważne). Następnie musimy użyć troszkę siły i nagiąć belkę z grugiej strony tak zby amorek dobrze wszedł. Potem tylko kilka ruchów dźwignią przy fotelu i wszystko wraca na swoje miejsce. Fotel ma sterowanie góra dół i nic nie chodzi jak chce.
    Co do kiwania na boki, to albo jest po prostu niedokręcony, albo to tylko oparcie się rusza. Raczej nie ma innej opcji, bo kołyska oraz szyny sąprzykręcone bardzo solidnie do fotela a później całość do ramy. Nie ma opcji, żeby coś sięsamo rozkręciło, u mnie po modyfikacjach i pomimo tego, żę śruby jużruszone nic nie drgnie i też ważę prawie 90...

    ---------- Post dodany o godzinie 12:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:04 ----------

    Cytat Napisał Alfamaniak156 Zobacz post
    Podłączam się do pytania...

    Z tym że u mnie fotel się nie chybocze ale jest zbyt miękki z lewej strony i nie trzyma juz tak jak powinien...

    Ostatnio dzowniłem do tapicera i zawołał 150 zł za naprawe fotelika...po Świętach chyba do niegho zawitam i powymieniam gąbeczki...

    Pozdrawiam
    Alfamaniak, daj spokój, nie warto inwestować 150zł... Ja mam stary fotel na zbyciu, więc mogę Ci za symboliczne grosze wysłać siedzisko i sam sobie je włożysz, bo nie jest to trudne.

Podobne wątki

  1. [146] Fotel kierowcy.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 15:54
  2. [145/146] Fotel kierowcy
    Utworzone przez glic4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 01:17
  3. AR 155- fotel kierowcy
    Utworzone przez REIJO-AR166 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 07:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory