Strona 2 z 41 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 410

Temat: Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

  1. #11
    eilat1
    Gość

    Domyślnie

    no pięknie doświadczenie miałeś. ja piernicze ale cyrk i to z powodu błachego.
    ja też zmieniam aku jak najszybciej!!!!

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Daj znać czy po zmianie aku u Ciebie też ustąpiło szarpanie przy rozruchu. Będzie to wskazówka dla innych.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  3. #13
    eilat1
    Gość

    Domyślnie

    Jasne, jak tylko zmienie aku dam znaka co i jak

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuntakinte Zobacz post
    dzięki za odpowiedzi. podpinałem pod kompa i dokładnie nie pamiętam... nie zapisałem ale było coś właśnie o świecach żarowych sygnał nieciągły czy przerwany... w każdym razie myślę że dopóki jest ciepło to nie będę nic ruszał bo i tak za bardzo kasy nie mam, ale na zimę powymieniam te świece.

    pozdro.
    Na zimę to już zbieraj kasę na nową głowicę.

    Na spalonej świecy zbiera się nagar, który blokuje ją w komorze silnika.
    A że te świece są grubości ołówka + jeszcze mechanik który nie ma odpowiedniej nasadki (długa 9mm nietypowa)
    + za dużo siły w rękach + brak klucza dynametrycznego + zblokowanie nagarem = ukręcenie świecy
    A akurat w tym silniku nawet "magicy" nie wyciągną ukręconej świecy bez demontażu głowicy

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    podlasie
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 16v 2007
    Postów
    34

    Domyślnie

    cuoreventi dzięki za ostrzeżenie... jeśli jest tak jak mówisz to faktycznie muszę się wybrać do mechaniora z tymi świecami, chociaż przy okazji podziękuję też dla Roberta_159 za to info o akumulatorze. zauważyłem ostatnio że trochę ciężej mi zaczęła palić a temu bym się nie dziwił bo auto z 2007 ponad 180k przebiegu a siedzi jeszcze oryginalny aku z logo alfy. najpierw pojadę pod komputer żeby dokładnie stwierdzili jaki to jest błąd i możliwe żę okaże się że to wina akumulatora...
    nie wiem kiedy to zrobię ale napiszę co i jak

    dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    I jeszcze jedna uwaga jak okaże się że to faktycznie świece...
    Pojedź wymienić to najlepiej do ASO albo do jakiegokolwiek serwisu w którym wypełnia się zlecenie serwisowe z zakresem czynności zanim mechanicy dotkną auta. Masz wtedy i dokument potwierdzający zlecenie i pewność że ten serwis weźmie za to odpowiedzialność (zwłaszcza za ukręcenie)
    Zdecydowanie odradzam pana Henia co to specjalizuje się w tedeikach, a i inne też dotyka bo to taki fachura.
    Prawda jest taka że nikt nie kupi na jednorazową wymianę specjalnej nasadki. ASO ją mają bo muszą mieć, a pan Henio coś wykombinuje z tego co ma...

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    podlasie
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 16v 2007
    Postów
    34

    Domyślnie

    dzisiaj podmieniłem aku ze swojego 90 Ah 440 A na 100 Ah 800 A no i po kilku odpaleniach na zimno i na ciepło błąd znów się pojawiał i jak wcześniej znikał po kilkunastu sekundach... założyłem więc swój stary akumulator i podczas pierwszego odpalenia na nim błąd się pojawił a już jak odpalałem kolejne razy to błędu nie było... sam już nie wiem. jutro będę wyjeżdżał to jeszcze raz zwrócę uwagę czy błąd się nie pojawił. może faktycznie to te nieszczęsne świece. a to odłączanie i podłączanie aku coś namotało w kompie i dlatego błąd się nie pojawił. dzwoniłem do ASO to zaśpiewali 250 za robocizne + świece około 100 za szt.


    zastanawia mnie tylko czy jeśli świeca jest padnięta to po skasowaniu błędu powinien się on pojawić od razu przy pierwszym odpaleniu czy dopiero po jakimś czasie tak jak było u mnie? może to centralka...

  8. #18
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ale czego sie wboicie w wymianach tych swiec? Wymieniałem już w kilku jtd jakie - alfach/fiatach i jeszcze nigdy nic nie ukreciłem. Trzeba tylko miec dobre narzedzia, spreżone powietrze do wydmuchania syfu z gniazd swiec, oraz jakis dobry preparad do zalania swiec dzień wczesniej dosc obficie, a przed demontażem jeszcze dokładnie wydmuchac wszystko.

    Dokrecac też z wyczuciem i odkrecac z umiarem powoli i spokojnie bez nagłych ruchów. Fakt dojscie masakra, ale sie da i ja to potwierdzam na swoim przykładzie. Natomiast zawsze wkładam swiece oryginalne montowane na pierwszy montaz i nie miałem jeszcze nigdy żadnych przygód - niewiem natomiast jak sie sprawdzają te tańsze zamienniki.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuntakinte Zobacz post
    dzisiaj podmieniłem aku ze swojego 90 Ah 440 A na 100 Ah 800 A no i po kilku odpaleniach na zimno i na ciepło błąd znów się pojawiał i jak wcześniej znikał po kilkunastu sekundach... założyłem więc swój stary akumulator i podczas pierwszego odpalenia na nim błąd się pojawił a już jak odpalałem kolejne razy to błędu nie było... sam już nie wiem. jutro będę wyjeżdżał to jeszcze raz zwrócę uwagę czy błąd się nie pojawił. może faktycznie to te nieszczęsne świece. a to odłączanie i podłączanie aku coś namotało w kompie i dlatego błąd się nie pojawił. dzwoniłem do ASO to zaśpiewali 250 za robocizne + świece około 100 za szt.


    zastanawia mnie tylko czy jeśli świeca jest padnięta to po skasowaniu błędu powinien się on pojawić od razu przy pierwszym odpaleniu czy dopiero po jakimś czasie tak jak było u mnie? może to centralka...
    Ja wymieniłem wszystkie świece i dalej wywala mi błąd P0683 i miga mi spiralka na desce

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pablitoo24
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 8v
    Postów
    84

    Domyślnie

    Wiatm Koledzy

    Przeczytałem cały wątek i niestety borykam sie z podobnym problemem...otóż ostnio wymieniłem komplet swiec zarowych i pomimio to komunikat dalej mi sie wyświetla :/
    Wymieniłem również akumulator ponieważ uzałem,że przyszedł już na niego czas po ostatniej awarii alternatora..i problem dalej sie rano pojawia z cięzszym odpalaniem
    tak jakby swiece nei grzały..zapomniałem dodać,ze byłem reklamować usługę wymiany swiec i ponoć wykasowali mi błąd twierdząc,że skoro auto odpala to ze swiecami jest OK.
    Dziś znów jade do nich i niech szukaja przyczyny bo ewidentnie to nie jest tylko kwestia komunikatu na kaomputerze tylko cos jest na rzeczy.
    Dodam jeszcze,że na rozgrzanym silniku problemu z odplaleniem nie ma ale komunikat czasami sie pokazuje.

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  2. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  3. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  4. [159] JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 20:41
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory