Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 1,9 jtd 115 km szarpanie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    3

    Question 1,9 jtd 115 km szarpanie

    Hej

    Jak zwykle wielka prośba o pomoc, szukałem na forum i po internecie ale tak wszyscy odpowiadają że nie wiem w czym tkwi mój problem.

    Otóż opiszę chronologicznie i nie wytykajcie mi że nie jechałem od razu do mechanika bo nie mam na to czasu.

    1. Pojawiło mi się gdzieś w styczniu piszczenie hamulców, jeździłem z tym chwilę by w końcu je wymienić i przy okazji sprawdzić świece.
    2. Pod koniec marca pojawił mi się błąd świec żarowych i przy okazji tej ze musiałem zmienić te klocki kazałem sprawdzić świece - okazało się że spalone wszystkie 4, panowie sprawdzając to coś odpinali w dolocie powietrza w sumie nie wiem co jeszcze robili bo nie zerkałem im na ręce.
    3. To było w moim rodzinnym mieście ale musiałem w pojechać do miejsca pracy oddalonego o 300 km i podczas jazdy na autostradzie przy prędkości 140-150 pojawił się błąd motor Control system failure, jak dojeżdżałem już spokojniej bo nie wiedziałem co się dzieje auto zaczęło szarpać przy przyśpieszaniu raczej powyżej 2000.
    4. Pojechałem z tym do mechanika niedaleko Bielska Białej mam takiego powiedziałem co i jak podpiął pod kompa powiedział że z odczytów wynika że wtrysk nawala, skasował błąd i chwile było ok ale znów się pojawiło. Mówił jeszcze że to coś w elektronice jest problem a nie we wtrysku (jakby co to akurat przed tą feralna podróżą wlałem produkt firmy STP do czyszczenia wtrysków)


    I tu moje pytanie z tą wiedzą czy jest mnie ktoś w stanie naprowadzić na odpowiedź co może być nie tak, czy mechanicy mogli coś rozłączyć spowodować spięcie, coś może nie stykać, wtryski mogą być brudne, filtr paliwa wymieniany w październiku raczej staram się tankować paliwa premium. Czasem silnik na wolnych obrotach chodzi jak traktor czyli nie na wszystkie cylindry, chyba nie ma znaczenia dla silnika czy zimny czy ciepły. Dzieje się to tylko przy przyśpieszaniu rzadko na wolnych obrotach.

    Proszę pomóżcie, bo nie chce czegoś rozwalić a potem wydawać kasę na naprawy.

    Pozdrawiam

    Piotr

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kłopoty z ciśnieniem paliwa na listwie wtryskowej. Zacznij od czyszczenia regulatora ciśnienia paliwa i przeczytaj
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, trochę jestem przejęty tym. Boję się że mogę już nie wybaczyć jej takich numerów

    Jutro przekażę mechanikowi, już teraz cały czas szarpie powyżej 2000 obrotów jakby spokojniej. Zobaczymy będzie rozkręcał mam nadzieję że ze mnie nie zedrze.

Podobne wątki

  1. Szarpanie [156]
    Utworzone przez marieczko w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 15:33
  2. Szarpanie
    Utworzone przez jarzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 19:54
  3. Dym i szarpanie
    Utworzone przez lubo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 08:24
  4. [GTV] Szarpanie.
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 09:11
  5. Lpg-szarpanie
    Utworzone przez sław w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory