Strona 43 z 94 PierwszyPierwszy ... 33343536373839404142434445464748495051525393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #421
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kolektor zregenerowany w tej firmie nie wytrzymał mi roku. Szkoda pieniędzy.

  2. #422
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ok. To już wszystko wiem. Jak będę składał u siebie to klapy robią out.

  3. #423
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Koszt usunięcia klap wirowych = 2 Zł (cztery śruby M8,cztery podkładki płaskie,cztery sprężyste,2 gramy kleju do gwintu.
    Koszt usunięcia skutków obecności kalp= regeneracja turbiny 1050 zł,głowicy 1100 zł,uszczelka głowicy 148,śruby głowicy 140 zł.
    Podaje swój przykład.
    Trochę poczytałem ten wątek i chcę Kolegom powiedzieć że jeśli ktos twierdzi że dzięki klapom jest lepszy "dół" itp historie to jest w błędzie.To nie TwinSpark (1,8 i 2,0)który ma klapy (bezawaryjne!!!!)w kolektorze w celu zmaiany długości dolotu. W silniku turbodoładowanym nie występuje efekt doładowania dynamicznego(o którym ktoś tu wspominał).
    Te badziewne rozwiązanie jest tylko (pseudo)ekologiczne i tyle.
    Każdy kto ma JDTM 16v z plastikowym kolektorem nie powinien spać spokojnie puki nie wypie..... tego gówna!
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 11-09-2016 o 13:35
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #424
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Kolektor zregenerowany w tej firmie nie wytrzymał mi roku. Szkoda pieniędzy.
    Gość z tej strony powinien wszystkich przeprosić wszystkich którym tę usługę wykonał. W moim przypadku nieszczelności na osiach pojawiły się po 5 miesiącach

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #425
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Współpracował ponoć z różnymi "warsztatami" w tym z TuneForce w Poznaniu, współpraca została zerwana - oczywiście nie wiem co się działo faktycznie za kulisami, ale obwiniali się nawzajem o nieuczciwość. Sam swego czasu interesowałem się tematem "naprawy" klapek, ale z wiekiem przyszła mądrość i je po prostu usunąłem.

    Dla ciekawych podam, że u tego pana koszt regeneracji klap wynosił 450zł (koledzy wyżej piszą co to warte) a koszt ich usunięcia 250zł (usunięcia przy pomocy zestawu zaślepek, są takie gotowce na allegro nawet). Jakby co, to ja usuwałem sam na śrubki M6 czy M8
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #426
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa 159 Sportwagon 939 A3
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jak ktoś chce to zrobić za 200zł to chyba nigdy w życiu tego nie robił i nie wolno mu dać auta do zrobienia. Jestem w trakcie tego zabiegu i sam to robię i wiem co mówię. Fakt zdemontowałem kolektor bez demontażu pompy wtryskowej.
    Cytat Napisał bobik Zobacz post
    Znajomy za usunięcie klapek powiedział mi 500zł, myślę że to jest normalna cena. Chociaż miałem propozycję usunięcia klapek (przez mechanika) za 200zł u mnie w garażu plus moja pomoc.

  7. #427
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa 159 Sportwagon 939 A3
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jestem w trakcie usuwania klap w 2.4 robię to sam i muszę przyznać że jest to kłopotliwe zwłaszcza gdy nie wykręcamy pompy. Gdy ją kupiłem nie miała pełnej mocy i przy wciskaniu pedału w podłogę słyszałem "furkanie" w silniku okazało się że listwa spadała z klap a te miały delikatny luz. Po rozkręceniu kolektora okazało się że w środku jest masakra zarośnięty nagarem a nawet znalazły się dwie kulki z nagaru wielkości małej śliwki. Kolektor czyściłem kilka godzin zużyłem 4 zmywacze do gaźników ostatecznie najlepszy okazał się Dimer i karcher. Teraz kolektor leży u tokarza i dorabiane są zaślepki potem polerowanie niedoskonałości pozostawionych po fabryce. Oczywiście mycie przepustnicy bo był syf i EGR ten już był wymieniany ale zostały nieszczelności przy montaży i trzeba było sporo czyścić. Nowe uszczelki z zaślepką (taka z 3 otworami) czekają i myślę że czwartek odpalanie i zobaczymy jaki będzie efekt.

  8. #428
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Za 200zł to pewnie mechanik zdejmie kolektor, zerwie klapki z osi i zamontuje z powrotem - a taka robota jest nic nie warta bo trzeba to wszystko wywalić i dobrze uszczelnić.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #429
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa ROmeo 159 1.9 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Koszt usunięcia klap wirowych = 2 Zł (cztery śruby M8,cztery podkładki płaskie,cztery sprężyste,2 gramy kleju do gwintu.
    Koszt usunięcia skutków obecności kalp= regeneracja turbiny 1050 zł,głowicy 1100 zł,uszczelka głowicy 148,śruby głowicy 140 zł.
    Podaje swój przykład.
    Trochę poczytałem ten wątek i chcę Kolegom powiedzieć że jeśli ktos twierdzi że dzięki klapom jest lepszy "dół" itp historie to jest w błędzie.To nie TwinSpark (1,8 i 2,0)który ma klapy (bezawaryjne!!!!)w kolektorze w celu zmaiany długości dolotu. W silniku turbodoładowanym nie występuje efekt doładowania dynamicznego(o którym ktoś tu wspominał).
    Te badziewne rozwiązanie jest tylko (pseudo)ekologiczne i tyle.
    Każdy kto ma JDTM 16v z plastikowym kolektorem nie powinien spać spokojnie puki nie wypie..... tego gówna!
    100% prawda.

    Identycznie było w moim przypadku.

  10. #430
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Za 200zł to pewnie mechanik zdejmie kolektor, zerwie klapki z osi i zamontuje z powrotem - a taka robota jest nic nie warta bo trzeba to wszystko wywalić i dobrze uszczelnić.
    Nie wiem jak w kolektorach Pierburga ale MM wystarczy mieć wiertło 6,4 , gwintownik M8 i śruby z podkładkami M8 o ile pamiętam 20 mm długie.Wywalasz ośki klap,przewiercasz pozostałe otwory na 6,4 mm gwintujesz i wkręcasz śruby z podkładkami smarując gwinty klejem.O wiele lepsze niż te śmieszne zaślepki z allegro
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory