Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    A ja jak zwykle sugeruje RWFa...

    https://www.youtube.com/watch?v=isy01F0ufns

  2. #112
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Ja również polece Avionaut Glider(ja mam akurat wersje Royal), problemu z pasami nie zawuważyłem, co do isofix to tak jak koledzy pisali przy przedliftowej skórzanej kanapie montaż tego isofix'a jest tragiczna, a że często przekładam fotelik między dwoma autami to bralem bez isofix'a. Córa również nie narzeka już dwa razy w tym roku byly wypady nad morze i bez problemów.
    Ostatnio edytowane przez MaRo ; 04-11-2015 o 22:48

  3. #113
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    AirAjti, dzięki za podpowiedź
    Co do montażu to właśnie kwestia jest taka, że mam przedliftową, skórzaną kanapę

    No to chyba będzie ten Avionaut w takim razie skoro po wcześniejszych bojach również go wybrałem, a sporo osób już napisało, że są zadowolone.

    Pozostaje tylko pytanie, czy ktoś montował wersję z isofix'em na przedliftowej, skórzanej kanapie? Gra to ze sobą?
    Wiem, że powinienem pojechać do sklepu, przymierzyć i nie zadawać pytań na forum, ale będę mógł dopiero za tydzień, a ciekawość zżera

  4. #114
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Do fotelika powinny być zamieszczone tunele adaptery odsłaniające isofix ja kupiłem babydesign jest tani ok jak pamiętam niecałe 300 zł. Jednak jak bym teraz szukał to tylko taki fotelik co ma możliwość opuszczania oparcia. Ze wszystkich dzieci od znajomych jest zawsze to samo Zapinasz dziecko jedziesz i po 10-15 minutach śpi. Dla fotelików bez regulacji pochylenia dziecku opada główka i wisi na pasach. Czy mój fotelik jest mniej bezpieczny od tych za 1 tys? Być może ale po to kupiłem duże auto z kurtynami i innymi systemami bezpieczeństwa że tak moim zdaniem wystarcza. Tak swoją drogą kiedyś ich w ogóle nie było a ludzie mieli auta typu maluch

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #115
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Hah jak byłem w sklepie i przymierzaliśmy najpierw do Cytryny to po prostu było postawienie fotelika na siedzisku i klik... a w Alfie była kilkunastominutowa walka (pani się uparła, że ona pokaże jak to "łatwo zrobić")... w końcu poleciała do sklepu po te tunele i po kolejnych kilku minutach udało jej się w końcu zapiąć fotelik (z moją pomocą).

    Pani oraz żona miały wyraz twarzy w stylu "co za g**nianie włoskie auto" I niestety w tej kwestii musiałem przyznać im rację...

    Ta poducha co zasłania haki powinna być jakoś wyjmowana... Włosi znów się popisali.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #116
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goora Zobacz post
    Pozostaje tylko pytanie, czy ktoś montował wersję z isofix'em na przedliftowej, skórzanej kanapie? Gra to ze sobą
    Montaż dość utrudniony z racji tego że te uchwyty są dość głęboko schowane, i bardzo łatwo uszkodzić skórę bo te zaczepy z fotelika są dość ostre, koledzy tam pisali o jakiś adapterach które odsłaniają te mocowania ale jak tego nie próbowałem, moze z tym jest lepiej. Ale jak nie będziesz tego fotelika co jakiś czas przekładać to nie będzie większego problemu, tylko zaopatrz się w jakaś mate pod fotelik żeby sobie skóry na kanapie nie uszkodzić.

    Zresztą pojedziesz przymierzyć to sam się przekonasz. Jak dla mnie ten isofix w alfie to lekki nie wypał bo ani to łatwe w montażu ani wygodne, ale tak to jest w 3/4 aut nawet w vw

    Generalnie jak tego fotelika nie będziesz przekładać to problem nie staje się aż tak uciążliwy.

  7. #117
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaRo Zobacz post
    Generalnie jak tego fotelika nie będziesz przekładać to problem nie staje się aż tak uciążliwy.
    Dzięki za info. Na chwilę obecną nie mam drugiego auta, więc raczej jak raz zamontuje to już nie będzie ruszany

    Cytat Napisał MaRo Zobacz post
    tylko zaopatrz się w jakaś mate pod fotelik żeby sobie skóry na kanapie nie uszkodzić.
    A to słuszna uwaga. Nie myślałem o tym. Zapytam też o te tunele, o których pisali koledzy.

    Dzięki Panowie. W przyszłym tygodniu podjadę przymierzyć (i pewnie zakupić jak będzie ok) to dam znać co i jak i jak nie zapomnę to wrzucę jakieś fotki jak to wygląda ze skórzaną kanapą. Może komuś pomoże przy wyborze w przyszłości

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Domyślnie

    witam

    też bardzo długo zastanawiałem się nad kupnem fotelika bezpiecznego i praktycznego. Po przeczytaniu chyba milionów opinii oraz tysięcy artykułów wybrałem CYBEX SIRONA.

    Najbezpieczniejszy, isofix, wygodny, obracany. Włożenie dziecka jest dużo prostsze gdy przekręci się fotelik w bok. Jeździmy już tak 4 miesiące i jestem zadowolony. Jakość materiałów super. No i RWFy najbezpieczniejsze.

    pozdrawiam

  9. #119
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyborg Zobacz post
    witam

    też bardzo długo zastanawiałem się nad kupnem fotelika bezpiecznego i praktycznego. Po przeczytaniu chyba milionów opinii oraz tysięcy artykułów wybrałem CYBEX SIRONA.

    Najbezpieczniejszy, isofix, wygodny, obracany. Włożenie dziecka jest dużo prostsze gdy przekręci się fotelik w bok. Jeździmy już tak 4 miesiące i jestem zadowolony. Jakość materiałów super. No i RWFy najbezpieczniejsze.

    pozdrawiam
    Ale czemu piszesz, że najbezpieczniejszy skoro ma "zaledwie" 4 gwiazdki? Opierajmy się na faktach, czytaj niezależnych testach.
    Chodzi mi tylko o to, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Domyślnie

    miałem na myśli:
    .........jeden z najbezpieczniejszych.......

    a co do gwiazdek w testach ADAC to jest dłuuuuga historia

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory