Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [147] kilka pytań przed zakupem.

  1. #1
    Drifter
    Gość

    Domyślnie [147] kilka pytań przed zakupem.

    Witam wszystkich Jestem tytaj nowy, piszę pierwszego posta więc jeśli robię coś nie tak, jeśli nie ten dział to wybaczcie.Pewnego dnia postanowiłem rozglądnąć się nad jakimś nowym autem, obecnie tocze się Hyundaiem Accentem z 96r i jego służba już powoli będzie dobiegała końca bo łapie go rdza i wogóle jedno za drugim siada. Szukałem jakiegoś ciekawego auta na allegro, miałem różne opcje np. Peugeot 206, Ford Focus i inne w podobnych cenach ale jak już zacząłem przeglądać Alfę 147 to od tej pory nie myślę o żadnym innym aucie, auto bardzo mi się spodobało, ma bardzo fajny wygląd taki typowo sportowy, wnetrze też niczego sobie.Nie będę wypytywał czy opłaci się kupować, czy jak jest z awaryjnoscią bo już naczytałem się takich tematów i nie ma sensu tego powtarzać.Wiem że Alfa to nie to co np. Mercedes i że musze się z tym liczyć że mogą wystąpić jakieś ewentualne awarie, chociaż po cichu liczę na to że nie będę musiał non stop coś naprawiać.Mam do was kilka pytań bo przed zakupem wolę już wcześniej wiedzieć co i jak, żeby potem nie było rozczarowania.1. Pierwsze pytanie dotyczy silnika bo nie wiem jaka wersja była by dla mnie najlepsza, auto najczęściej było by używane nie daleko od domu np. wyjazd do miasta, jazda po okolicach, do sklepu itp. Po trasach raczej nie będzie śmigać chociaż nie wykluczam tego. Ja jestem przekonany najbardziej do 1.9jtd bo też zależy mi na jak najtańszej jeździe a ten silniczek chyba nie spala więcej jak 6-7l przy normalnej jeździe.2. Jak lepiej kupić auto, z dobrym zawieszeniem czy lepiej z niewielkimi stukami i samemu to naprawić? Bo podobno zawieszenie w tym aucie nie jest najlepsze i nie wiem czy szukać taki egzemplaż do lekkiej poprawki czy w pełni sprawnego co też nie wiadomo ile ta sprawność będzie trwała, bo takiego do poprawki to przy zakupie zawsze coś by urwał z ceny i wymienił części samemu i jakaś pewnosć by była że przez jakiś czas się coś nie rozleci. Mieszkam w takim miejscu że żeby dojechać do drogi asfaltowej to muszę pokonać odcinek około 1km przez piach i kamienie, trochę to nie odpowiada Alfie ale nic na to nie poradzę.3. Jak to jest z karoserią tego auta, szybko łapie rdza? Tak jak się przyglądam po zdjęciach czy jak gdzieś napotkam się w mieście na to auto to nie widziałem jeszcze oznak rdzy czy jakich dziur, ale wolę się upewnić jak to jest z waszymi maszynami.4. Miał ktoś porównanie w zwykłym audio w tym cacku do bose? Chciał bym wiedzieć czy różnica jest wystarczająca żeby szukać egzemplaża z bose bo zależy mi na dobrym brzmieniu i bogatych basach, a zwykłe audio mi tego raczej nie da i bez jakiegoś wzmacniacza, wymiany głosników i jakiej tuby to się chyba nie obejdzie, i z tym chyba był by problem bo słyszałem że do seryjnego radia nie da sie podłaczyć wzmacniacza.5. Ostatnie pytanie dotyczy komputera pokładowego tego większego z telefonem i wejściem na kartę sim. Ma to jakieś inne bajery oprócz, radia, cd, telefonu i komputera?Trochę się rozpisałem ale musiałem spytać bo mi to nie daje spokoju. Na autko muszę jeszcze trochę poczekać bo dopiero szukam jakiejś roboty żeby zarobić, ale myślę że nastąpi to już niedługo, po prostu jak napotykam się gdzieś na 147 to zaczyna mną telepać bo już bym chciał se pojeździć tą pieknością Jak coś jeszcze mi się przypomni to zapytam. Z góry dzięki Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Drifter ; 30-05-2013 o 11:43

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Kolejny w tym tygodniu temat odnosnie zakupu 147 powoli tracę rachubę. Chyba trzeba wyłączyć wyszukiwarkę bi nikt jej nie używa, a nie potrzebnie obciąża forum Należy do nielicznych osób które zanim kupiły auto sprzędziły kilka godzin przy wyszukiwarce, a konto założyłem dopiero miesiac po zakupie auta.

    Temat silników jest bardzo popularny na forum poczytaj o kosztach uzytkowania JTD i TS bo zamo spalanie to nie całe koszty użytkowania bierz pod uwagę naprawy koszty części itp. nawet kilka dni temu ktoś pytał tez o 147 i było podnane na co zwrócić uwagę przy JTD, żeby na dzień dobry nie wydać kilku tysięcy.

    Tamat zawieszenia to jeszcze bardziej popularniejszy niż silników. Bez problemu znajdziesz na forum koszty części, opinie na temat tanich zamienników i oryginałów ile wytrzymuje kilometrów itp po czym sobie przekalkuluj co Ci sie bardziej opłaca.

    O Bose tez była kilka tematów jeden nawet bardzo obszerny bo pamiętam, ze brałem w nim udział. W skrócie sa tacy co się Bose zachwycają, a są tacy jak ja dla których Bose szału nie robi i wolą sobie sami zmienić audio na takie jakie im odpowiada. Jak chcesz lepszy dzwiek niz seria, a nie lubisz dłubać przy aucie sam bierz Bose jeśli jednak lubisz podłubac i chcesz dobry dźwiek bierz byle co bo i tak po czasie zmienisz sprzet grający.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Amen...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    50

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem alfy 147 o atrakcyjnym wyglądzie alu 17'', czarna itp Pisz

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  2. Kilka pytań przed zakupem - Alfa Romeo 166 2.4 JTD TI 175KM
    Utworzone przez Marcel666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 20:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory