Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Silnik 2.4 JTD bierze olej

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Absentee
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.4 JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mam pare nowych info, dot. turbiny. Była regenerowana na początku marca, czyli 3 miesiące temu. Jest an gwarancji, ale była robiona w Krakowie, więc nie jest to takie łatwe wysłać ją z powrotem. Żadnych błędów czy tam check engine się nie świeci, więc też to jest dziwne, dobrze myślę?

    Takie pytanie, chcę zdjąć pokrywę plastikową i ścierką wyczyścić stary syf, jaki jest, by było lepiej widać skąd sie leje, jeśli to jest tam. Ale muszę odjechać z 1.5 km do spokojnego miejsca, auto normalnie jedzie i pali, można to pojechać, czy lepiej nie ryzykować?

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kiss1990 Zobacz post
    no dobrze ale to i tak wychodzi na to ze jesli doszczelnia sie olejem to jest na oststnich nogach i pobiera ten olej tamtedy tak? wiec nasuwa sie moje pytanie jakim sposobem ten olej znika lub sie spala bez zadnego dymienia itp?
    Źle się wyraziłem. Zanim pierścienie puszczą całkiem jest efekt "doszczelniania". Silnik połknie sporą dawkę oleju, kierowca może nawet nie zauważyć zwiększonego kopcenia i zaczyna się doszczelnianie. Silnik pracuje jak trzeba, olej już nie znika w zatrważającej ilości, kierowca się cieszy i nagle pierdut pierścienie puszczają kompresja spada, silnik żłopie olej, dymi i pozostaje remont.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Absentee Zobacz post
    Mam pare nowych info, dot. turbiny. Była regenerowana na początku marca, czyli 3 miesiące temu. Jest an gwarancji, ale była robiona w Krakowie, więc nie jest to takie łatwe wysłać ją z powrotem. Żadnych błędów czy tam check engine się nie świeci, więc też to jest dziwne, dobrze myślę?

    Takie pytanie, chcę zdjąć pokrywę plastikową i ścierką wyczyścić stary syf, jaki jest, by było lepiej widać skąd sie leje, jeśli to jest tam. Ale muszę odjechać z 1.5 km do spokojnego miejsca, auto normalnie jedzie i pali, można to pojechać, czy lepiej nie ryzykować?
    Myślę że nikt Ci nie da gwarancji na przejazd Ja bym jechał

    Zajrzałeś do tego dolotu?
    Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem
    FIAT 126 BIS -->VW GOLF mk2 GTD --> Ford Mondeo 1.8 automat --> Ford Mondeo 2.5 v6 --> AR 156 1.9 jtd 105km --> AR 156 1.9 jtd 115km --> Ford Mondeo 2.0 duratec --> AR 156 SW 2.4 jtdm 175km --> AR 166 2.4 jtdm 175km Sportronic --> Zafira B Cosmo+ 1.9 cdti --> Paździerz B5FL 1.8T --> Hyundai XG350L --> Passerati B6 2.0 TDI --> Renault Koleos 2.0 DCI --> Renault Laguna III 2.0T

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Absentee
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.4 JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    No nie zdążyłęm zajrzeć bo jest już ciemno. Przejechałęm kilka km. Olej juz pokazał na kompie 2 kreski. Na bagnecie jest około 4/5, więc nie wiem już kurcze. Ale sprobowałem dać gazu na luznym i kopci na czarno. Jak jade jest okej. Forum mówi to samo: dolot + IC ale że możliwe i EGR albo wtryski ...

    Nie, wiozę we wtorek do mechanika.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    jeszcze nie widziałem jtd biorącego olej z winy pierścieni.
    No chyba że masz licznik "troszkę" cofnięty.
    Moja ma jakieś 320tys i śladowe ilości znikają przez turbo jak w każdym innym nowym czy starym aucie.
    Olej może tobie też pobierać przez uszczelniacze zaworowe, kopcenia może nie widać bo kat może je zatrzymywać.

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Olej przez uszczelniacze może znikać ale nie w takich ilościach. Tych uszczelniaczy musiałby już w ogóle nie być.
    Tu nie chodzi nawet o przebieg, tylko nie właściwą eksploatację. Skąd wiesz że silnik nie był przegrzany? A może olej nie był wymieniany regularnie, nagar się zebrał, świeży olej wypłukał nagar i pozamiatane. (wiem to nie z internetu, tylko doświadczenia-niestety)
    Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem
    FIAT 126 BIS -->VW GOLF mk2 GTD --> Ford Mondeo 1.8 automat --> Ford Mondeo 2.5 v6 --> AR 156 1.9 jtd 105km --> AR 156 1.9 jtd 115km --> Ford Mondeo 2.0 duratec --> AR 156 SW 2.4 jtdm 175km --> AR 166 2.4 jtdm 175km Sportronic --> Zafira B Cosmo+ 1.9 cdti --> Paździerz B5FL 1.8T --> Hyundai XG350L --> Passerati B6 2.0 TDI --> Renault Koleos 2.0 DCI --> Renault Laguna III 2.0T

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    no tak, ale nie mówię tutaj o litrze czy choćby pół litra przez dzień czy tydzień.
    Ale z kolei właściciel też nie sprecyzował ile go ubywa. Stwierdził że na wskaźniku zginęły 2/3 kreski ze stanu a na bagnecie w cale takiej tragedii nie było...
    Następna sprawa to kiedy był zmieniany olej? może wystarczy z mienić i będzie spokój - nie jest to wcale taki drogi interes przecież.
    Pierw dać jakąś płukankę potem zalać go czymś dobrym 10/40 bądź 5/40 np valvolaine i obserwować co się dzieje

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Absentee
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.4 JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    No i odebrałem auto od mechanika. Stanęło na tym, że odma nie była poprawnie podłączona i puszczało to górą. A to że komp wariuje - mówi ze sie zdarza i ze raczej czujnik do wymiany jeśli życze. Warto go zmieniać? Czy dać spokój?. Jutro do wymiany olej filtry. Następnie do wymiany rura turbo.

    I teraz problemik następny, przy okazji zmieniłem przednie wahacze górne, poniewaz były już zużyte i luzy na kołach były poważne. Po przejechaniu ok 10km zapalił się komunikat VCD/ABS System Failure. I miga cały czas abs w panelu i trojkat z wykrzyknikiem. Co to moze byc? Jakos niedobrze poczepili koła z powrotem? Lampka ASR przy przycistu ASR OFF caly czas sie swieci ... Any ideas?

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Nie wiem jak może być źle podłączona odma skoro z niej wychodzi jeden króciec.... no ale może się nie znam.

    Co do błędu, to pewnie czujnik ABS na kole. Albo nie styka, albo uszkodzony, albo kostka. Najlepiej podłączyć pod kompa.
    Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem
    FIAT 126 BIS -->VW GOLF mk2 GTD --> Ford Mondeo 1.8 automat --> Ford Mondeo 2.5 v6 --> AR 156 1.9 jtd 105km --> AR 156 1.9 jtd 115km --> Ford Mondeo 2.0 duratec --> AR 156 SW 2.4 jtdm 175km --> AR 166 2.4 jtdm 175km Sportronic --> Zafira B Cosmo+ 1.9 cdti --> Paździerz B5FL 1.8T --> Hyundai XG350L --> Passerati B6 2.0 TDI --> Renault Koleos 2.0 DCI --> Renault Laguna III 2.0T

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Absentee
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.4 JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wznowić temat. Ostatnio zauważyłem, że przy około 2000 obrotów zaczyna się taki lekki świst i rośnie do 2500-2800 obrotów, i przy takich obrotach zaczyna kopcić na czarno, nie strasznie dużo ale nawet w lusterku da się zauważyć. Potem silnik już mocniej ryczy od tego i tego nie słychać. Słyszę to tylko przy otwartym oknie. Nawet się wydawało że to jest policja albo karetka i zaczynałem szukać w lusterkach - ale nic tam niema. Samochód nie muli, tak się wydaje przynajmniej, olej jednak raczej gdzieś ucieka, są to jakieś małe ilości wg bagnetu, ale jednak.

    Wszyscy piszą że to turbina, ale samochód nie muli. Ja wiem na bank, że mam rurę do turbo złożoną z 2 kawałków i cała jest ch..wa. Może ten gwizd stąd się brać? Czy jednak prosić sprawdzić turbo? Była niby regenerowana w marcu, jeszcze przy poprzednim właścicielu. Da się coś udowodnić, czy taka gwarancja zupełnie do d..y?

    Do tego na postoju na światłach n.p. odczuwalny jest zapach jakby spalin, czy jak z wydechu i napewno to z mojego auta, po zaparkowaniu n.p. jak wysiadasz - taka nieprzyjemna aura się odczuwa

    Plus przy zmianie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3 - wyrażnie rwie, sprzęgła nie rzucam. Przy puszczaniu / dodawaniu gazu tez odczuwalne takie lekkie skoki. Nie wiem gdzie patrzeć nawet Ludzie piszą że może to też warto EGR wyczyścic / zaślepić, ale czy może to wpływać na to jak skrzynia/sprzegło się zachowuje?

    Help Please


    Napewno idę wymieniać teraz:

    - Filtr kabiny
    - Filtr powietrza
    - Filtr paliwa

    Olej i filtr - wymienione
    Ostatnio edytowane przez Absentee ; 01-07-2013 o 15:30

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    Jak świst i czarny dym to spora szansa że rura gdzieś łapie lewe powietrze.

    Dowiedz się gdzie to turbo było regenerowane? Jest w Krk parę zakładów w których nie powinno być żadnego problemu z reklamacją.

    Zapach spalin(w kabinie?) to może jeszcze łącznik elastyczny w wydechu?

    EGR swoją drogą wyczyścić i zaślepić dodatkowo wyczyścić przepustnicę.
    Była: 156 1.9JTD SP3

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 bierze olej
    Utworzone przez Driller w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2015, 21:23
  2. [159] Bierze olej!
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-10-2014, 21:30
  3. [146] Olej - bierze ok. 1 l.
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 05:50
  4. [Giulietta] silnik bierze olej? wtf?
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 19:16
  5. [155] bierze olej
    Utworzone przez salatin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 13:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory