Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Usterka.

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar mmar
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    giulietta 1,4 ma tct
    Postów
    16

    Domyślnie Usterka.

    Witam
    zwracam się do Kolegów forumowiczów z prośbą o poradę, po przejechanych 30 tys. odbyłem zalecany przegląd, krótko po przeglądzie ok.100 - 200 km dolewając płyn do spryskiwacza zauważyłem mokrą lub raczej spoconą plamę w okolicy turbiny - pomyślałem pewno coś kapnęło, postanowiłem obserwować. Po przejechaniu następnych ok .300 -400 km. niestety wyciek był ewidentny. (załączam foto )Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-11 19.57.31.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	84.2 KB
ID:	106028
    Umówiłem się w serwisie , Pan mechanik spojrzał i zalecił wymianę tej gumowej rury - na którą właśnie oczekuję.
    Moje wątpliwości budzi nastąpienie usterki bezpośrednio po pobycie w serwisie, czy może to być związane z procesem samego przeglądu ?, poza tym jestem zaskoczony także samą diagnostyką i naprawą - poza spojrzeniem mechanika nie zrobiono kompletnie NIC , nikt nawet nie sprawdził poziomu oleju , który obecnie jest na maksimum.
    Przy okazji zaglądanie pod maskę zauważyłem że plastikowa osłona silnika z napisem Turbo Benzina jest luźnawa i ewidentnie skrzypi przy poruszaniu , Pan mechanik stwerdził że jest dobrze przykręcona i ten typ tak ma?! - czy u Was też ten typ tak ma?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmar Zobacz post
    Przy okazji zaglądanie pod maskę zauważyłem że plastikowa osłona silnika z napisem Turbo Benzina jest luźnawa i ewidentnie skrzypi przy poruszaniu , Pan mechanik stwerdził że jest dobrze przykręcona i ten typ tak ma?! - czy u Was też ten typ tak ma?
    podnies ją i zobacz czy nie masz urwanego w pokrywie ktoregoś z 3 zaczepów (najczęściej jest to pierwszy z prawej)
    U mnie dwa razy urwali zaczep co zauważyłem po wizycie w ASO , oczywiście nikt sie nie przyznał....

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmar Zobacz post
    Pan mechanik spojrzał i zalecił wymianę tej gumowej rury - na którą właśnie oczekuję
    Rury gumowej?
    A co ma ta nieszczęsna rura do oleju w na tej rurze?
    Olej raczej pojawił Ci się z turbiny.
    A nie nalałes za dużo oleju? Ponad stan?

    - - - Updated - - -

    Widzę,że masz jeszcze gwarncję.
    Nie daj sobie wmówić ,ze to wina rury.
    Jak pada Ci turbina to koszt naprawy jest spory
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar mmar
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    giulietta 1,4 ma tct
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ja także się zdziwiłem , przyznam że nie jestem fachowcem, ale ta rura nie wygląda mi na miejsce z którego mógłby wyciekać olej, również pomyślałem że może jest to związane z nadmiarem oleju, tak jak pisałem sprawdzałem sam w momencie największego wycieku był na maksimum - zastanawiam się czy "przelanie" oleju może spowodować wyciek w tym miejscu? Oczywiście olej lali na przeglądzie w serwisie, ale podczas oglądania auta nikt nie sprawdził poziomu oleju. Na razie tak bardzo się nie martwię bo auto jet na gwarancji, ale denerwuje mnie podejście serwisu , który sprawia wrażenie że zna się słabo na swojej robocie i zaleca wymieniać wszystko a nuż się uda, nie mam też czasu na stałe jeżdżenie do serwisu aby Pan popatrzył i stwierdził do wymiany.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Z tą klapą na silniku to był jakiś znany problem chyba. W każdym razie mi coś tam kiedyś wymienili, sami z siebie, chyba całą klapę, co mi któryś majster z triumfem oznajmił (że niby już mi nie będzie trzeszczeć, choć akurat na trzeszczenie osłony silnika się nie skarżyłem).

    Co do podejścia serwisów, to książki możnaby pisać.
    ___

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    cz-wa okolice
    Auto
    julka 1,7tb,fiat sedici,vw golf 1pirelli,citroen berlingo,opel mokka
    Postów
    27

    Domyślnie

    witam,ja w swojej tbi mam 1cm powyzej max i mam juz okolo 10000 km tak i nic kompletnie sie nie dzieje,przed kazda silnik jest grzany na zimnym a takze po kazdej jezdzie jest chlodzony i jak narazie nic sie nie dzieje pomimo tego ze jak otworze maske to kolektory z turbina sa CZERWONE wiec sprawa oleju jest ok ,a wracajac do tematu to w 99% turbin jak i ukladu dolotu w silnikach turbinowych zawsze wystepuje olej bo jest to norma ze wzgledu na konstrukcje i pasowanie sprezarki[turbiny],a jesli chodzi o przewod przy twojej turbinie moze faktycznie jest rozszczelniony i z tego powodu pojawil sie tam olej,dla potwierdzenia teori z olejem w turbinach wystarczy spojrzec pod maske jakiego kolwiek silnika z turbina niezaleznie jaki to silnik ;diesel,benzyna,osobowy czy tez ciezarowy a zawsze tam bedzie olej.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalgti Zobacz post
    witam,ja w swojej tbi mam 1cm powyzej max i mam juz okolo 10000 km tak i nic kompletnie sie nie dzieje,....
    To czekaj aż się coś stanie - porażająca głupota.... Odszukaj mój temat o podnoszeniu się poziomu oleju - to awaria centralki wtrysku, olej rozrzedzany jest benzyną, traci własności smarne - wymiana oleju i reset centralki wtrysku.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar mmar
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    giulietta 1,4 ma tct
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam
    tydzień temu wymieniono w moim aucie wyżej opisywaną rurę , oczywiście nie obyło się bez pewnych zgrzytów w serwisie - wychodzi na to że rozmawiają tylko z niesympatycznymi i "upierdliwymi".
    Nie uzyskałem jasnej odpowiedzi skąd ten olej, stara rura nie była uszkodzona, po mojej sugestii sprawdzono poziom - był trochę za duży( chyba za dużo wlali na przeglądzie bo to tej pory było ok.,ale oczywiście nikt się do tego nie przyznał),olej upuszczono i do teraz jest dobrze, wycieku na szczęście też nie widać.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarecki_68
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Mazda 6 2.5 SkyPassion ... była Giulietta 170 MA
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cała ta sytuacja świadczy o żenująco niskim poziomie obsługi w ASO (przynajmniej tym), którym byłeś. Jak można wlać za dużo oleju do silnika?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jestem przekonany że na przeglądzie wlano prawidłowa ilość oleju. Nadmierny wzrost jego poziomu sygnalizuje usterkę - przedostawanie się benzyny do oleju. Upuszczenie nie załatwia w tym przypadku sprawy bo olej jest rozcieńczony i stracił właściwości smarne... Tu masz podobny temat:
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...iom_oleju.html
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 04-09-2013 o 13:56
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Usterka alarmu
    Utworzone przez l0pez w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-01-2014, 23:59
  2. [145] usterka z wariatorem
    Utworzone przez jacek-siwy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 10:44
  3. Usterka czujników.
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 11:20
  4. [156] ABS-usterka...
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 05:08
  5. [166] usterka ABSu ?
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 14:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory