Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Stuki na zimnym silniku

  1. #1
    michu
    Gość

    Domyślnie Stuki na zimnym silniku

    witam
    od pewnego czasu mam maly problem- mam nadzieje.otoz po odpaleniu slychac stuk z okolic glowicy,tej blizej sciany grodziowej,moze alternatora,trudno dokladnie sprecyzowac.ustaje jak silnik sie nagrzeje.nie jest to typowy stuk metaliczny,bardziej brzmi jak odglos rozszczepionego paska o plastik,jakas obudowe-paski sa cale,sprawdzilem i dziwne ze jak sie rozgrzeje to ustaje.podejrzewalem kata,ale czy moze sie az tak niesc,slychac przy glowicy.od czasu jak to sie dzieje zaczela takze rzezic jakas rolka tylko ze ja slychac caly czas.za dwa tygodnie robie komlpletny rozrzad w polsce i pompe i moje pytanko czy uda mi sie przejechac dwa tys do tego czasu.nikt nie jest wrozka ale moze z autopsji jest w stanie podpowiedziec co to moze byc.nie chce dac autka tutejszym killerom do naprawy.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ja miałem taki sam problem krótko po zakupie GTA okazało się, że w ASO nie naciągneli dobrze napinacza(miesiąc wcześniej rozrząd był wymieniony). Po ponownym sprawdzeniu i regulacji stuki ustały, dodam tylko, że występowały w przedziale 1000 - 1500 obr. i tylko na zimnym silniku.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  3. #3
    michu
    Gość

    Domyślnie

    lewarek ile czasu tak jezdziles ? stuk wystepuje dokladnie w takim przedziale obrotow.mozliwe ze napinacz sie poluznil u mnie czy poprostu sie konczy?
    teraz mam dylemat czy zabierac sie za to ,czy robic to w polsce.
    czy jesli zdejme oslone rozrzadu jestem w stanie dojsc do napinacza,czy to juz dluzsza bajka?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ja bym nie ryzykował jeśli to faktycznie napinacz to może narobić dużo problemu jak przeskoczy pasek. Ja jak tylko to zauważyłem pojechałem do mechanika.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  5. #5
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    michu, i jak sytuacja z tymi stukami?? udalo sie cos z tym zrobic?

  6. #6
    michu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal166
    michu, i jak sytuacja z tymi stukami?? udalo sie cos z tym zrobic?
    witam
    autko od dwoch dni stoi w warsztacie-rozrzad,pompa,swieczki,plyny.jeszcze bedac w UK zdjalem pasek wielorowkowy i oslony rozrzadu.bez paska te same objawy-czyli napewno rozrzad.Napinacz ok,takie odglosy wydawala rolka ktora sie poprostu zacierala.Taka byla moja diagnoza.Jak tylko odbiore autko powiem co i jak dokladnie.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    czy coś się wyjaśniło z tymi stukami? wiem, że post dinozaur i kolegi pewnie dawno na forum nie ma, ale może .....

    ---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    czy coś się wyjaśniło z tymi stukami? wiem, że post dinozaur i kolegi pewnie dawno na forum nie ma, ale może .....

Podobne wątki

  1. Stuki i klepanie na zimnym silniku!
    Utworzone przez darfej1981 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 17:31
  2. [159] Stuki po stronie pasażera na zimnym silniku.
    Utworzone przez mroku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 20:41
  3. Stuki na zimnym silniku. 2.0 v6
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 10:45
  4. stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez kowall85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 21:09
  5. [145] Stuki przy zimnym silniku
    Utworzone przez pavvel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory