Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: [166] Głośniki w tylniej półce

  1. #11
    selius
    Gość

    Domyślnie

    6 tweeterow i 6 sredniotonowcow??? Chlopaku poczytaj troche o car audio bo nie wiesz co to jest jesli tak piszesz troche nie rozumiem jak masz zamontowane to wszystko... 2 tweetery w przednich drzwiach, 2 w tylnych a kolejne 2 gdzie? Nie mow ze w tej "polce" hehe. Kazdy mysli ze czym wiecej glosnikow tym bedzie lepiej gralo a tak nie jest... W tylnej polce nie powinno byc zadnych glosnikow bo w tedy nie ma sceny muzycznej... Kup dobry zestaw odseparowany i pozadny subwofer do bagaznika i zobaczysz jak Ci zagra... A tak na marginesie to pochwal sie jaki masz tam "sprzet" jakie glosniki, wzmacniacz, ten wysmienity glosnik 38 cm itd bo jestem bardzo ciekawy moge pokazac Ci woferek o srednicy 25 cm ze zagra o 10000 razy lepiej niz ten Twoj 38 cm... tutaj wielkosc sie nie liczy Moim zdaniem to Ty masz zwykle audio w samochodzie a nie car audio oczywiscie nie ublizajac w zaden sposob Tobie

  2. #12
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    selius, co ci będe gadał jak nawet nie kojażysz takich marek jak Scan-Speak nie będe się wymądrzał tylko przyznam ci rację zebys nie musiał ripostować - masz rację

    Cytat Napisał selius
    moge pokazac Ci woferek o srednicy 25 cm ze zagra o 10000 razy lepiej niz ten Twoj 38 cm... tutaj wielkosc sie nie liczy
    pisałem wyżej ze wole sprzet nie wysilony, czytałes ? Nie czytałeś .. tylko wydałeś wyrok po kilku zdaniach, ze wielkosc sie nie liczy to mówi ten co ma małego, ze moc sie nie liczy to mówi ten kto jej nie ma, pochwal się lepiej tym co ty masz tą swoją 10" skoro tak bardzo ci wali ostatnimi siłami.

    Cytat Napisał selius
    moge pokazac Ci woferek o srednicy 25
    pokazać to ja ci moge ch**, ja MAM 15" a ty se mozesz " POKAZAC " 10" taka róznica ...

  3. #13
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Ty Kayrol odzywaj sie troche... czyzbys byl nastepnym chamem z plonska? ktory lubi lanzary i te wszystkie mozgojeby a nie wie co to prawdziwy glosnik? Jak chcesz kino domowe jak to napisales to wsadz takie z domu hehe koszta bedziesz mial mniejsze no i jaka muzyka Pisze jeszcze raz nie wiesz co to car audio, jestes chlopkiem z wsi ktory nie powinien jezdzic AR tylko maluchem z tuba z tylu nie bede sie tutaj z Toba klocil bo nie jestes na moim poziomie a jak chcesz to zapraszam do mojego miasta Nowego Dworu Maz i zobaczysz jakiego mam... Masz chyba jakis kompleks i dlatego kupujesz duze glosniki moge podac nawet Ci moj dokladny adres. A powiedz w czym jest dobry ten Twoj niby glosnik 38 cm? Tylko wielkoscia? heh to nie ma nic do rzeczy bo w glosnikach najwazniejsze jest T/S a nie rozmiar glosnika. Nie jeden glosnik 25 cm zagra lepiej szybciej i glosniej niz ta Twoja padaka... Nie wiesz nawet do czego stosuje sie tak duze glosniki, a tak wogole to Ty znasz ta marke Scan-Speak? Slyszales ktorys z tych glosnikow czy przeczytales gdzies w wiejskiej gazecie o nim? jesli chcesz miec dobry basssssssss to zamontuj do subwofera jeszcze 5 tweterow pisales ze chcesz niewysilony sprzet tak? a powiedz mi jaki masz wzmacniacz, ze ciagnie tak duzy glosnik i nie jest przeciazony? Bo czytajac Twoje posty to widac ze masz wszystko firmy no-name... A powiedz mi jeszcze wiesz jak sie ma moc do wielkosci glosnika? bo ja jakos tego nie rozumiem, na Twoj chlopski rozum wpisz sobie w alegro subwofer i zobacz ze nie jedem glosnik 25 cm ma wieksza moc niz ten Twoj 38 cm... a wiesz dlaczego? Napewno nie... Wiec polecam Ci jakas lekture o car audio... az mnie denerwuje taka glupota
    Jesli chodzi o moj sprzet to mam wzmacniacz carpowera 1502, subwoferek w obudowie closed 12' Pb m12, z przodu zestaw odseparowany Hertz DSk 165 i z tylu Helix DB 62.1 nie chwalac sie dodam ze do tego mam przykrecony wzmacniacz na 50 % gaina, nie pisz takich glupot bo nie jeden forumowicz smieje sie z Twoich wiejskich wypowiedzi na temat kina domowego w samochodzie... Pozdrawiam niech moc kina domowego bedzie z Toba heheheheh

  4. #14
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Kayrol, wiesz że ja nie toleruję wypowiedzi w tonie w jakim odniosłeś się do uszczypliwych uwag kolegi selius, Nikt w " naszym" dziale takimi epitetami nie będzie się posługiwał i niezależnie od tego ile liter wykropkuje !

    Cytat Napisał Kayrol
    ch**
    .

    Jeżeli wyjaśnienia pewnych spraw na GG i PW nie pomagają to będę pisał na ogólnym.

  5. #15
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    ja jestem jednym z tych którzy się śmieją - z 37Hz odcięcia na subie (bum bum bum) i z budowania systemu na fabrycznych głośnikach... powiem tak - nie jestem ciekaw brzmienia...

    i jeszcze jedno - jaki system 10.1 ?? jak na razie to masz 4.1 a jak dołożysz kolejne głosniki
    ...to nadal będzie 4.1 choć wątpię żebyś rozumiał dlaczego...

    aha , nie wiem czy słyszałeś ale budując jakiekolwiek audio należy zadbać o spasowanie brzmieniowe przetworników - nie wystarczy dołożyć kolejne...

    może się pochwal tym 15 calowym świetnym głośnikiem i przy okazji napisz czym go zasilasz


    DODAJĘ : przejrzałem inne twoje posty - cóż , o CA nie masz zielonego pojęcia... jeśli po 3 latach montowania CA zrobiłeś coś takiego jak zobaczyłem na jednym ze zdjęć to nie chciałbym widzieć dzieł z początku kariery

    ...a za przestrzeń nie odpowiada ilość głośników - nie wiem czy słyszałeś ale istnieją procesory dźwięku z regulacją pola , korekcjami czasowymi ...w każdym razie ja od jakichś
    14 lat używam takich urządzeń w swoich instalacjach CA opartych na głośnikach specjalistów z branży CA i high-endowych deckach

    to świetne 15 calowe coś które wozisz w bagażniku już znalazłem w innym temacie - czyli nie oczekuję odpowiedzi - ot bazarowe brzmienie (a raczej łupanie) i nic więcej ...jak popracujesz jeszcze trochę przy CA i wpadnie ci w ręce 25cm przetwornik np ze znakiem MbQuart to przyjrzyj mu się dokładnie... (słuchanie pewnie nic nie da bo do tego czasu ten 15 calowy badziew pewnie pozbawi cię zdolności oceny brzmienia)

    ...aha , jako doświadczony montażysta powinieneś wiedzieć że nie wolno montować wzmaków do skrzynki woofera - to tak mi się nasunęło po obejrzeniu zdjęcia DD

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Śledzę temat i widzę, że dyskusja sięgnęła dna...
    Przerzucacie się tutaj jakimiś markami sprzętu, calami i konfiguracją 10.1 (sic!), nawet epitetów nie zabrakło...

    Zanim zaczniecie budować małe "audio-potworki" w swoich bolidach polecam lekturę:
    http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/Polsk...oFAQ01beta.pdf
    Już to chyba gdzieś tutaj zamieszczałem ale z opcji "szukaj" jakoś nikomu nie chciało się skorzystać (może nie tylko tutaj ale i w Google).
    I więcej szacunku wobec siebie, wszyscy jesteśmy fanami jednej i tej samej marki Alfa Romeo.

  7. #17
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    selius, nawet nie czytałem co napisałes, a co do scan-speak to mam 2 kolumny wykonane własnoręcznie

    Hammer, ma racje, jak ktoś chce się śmiać to niech rzuci argumentem, a nie wiedzą prosto z allegro.

    obserwator737, co do Toxica to nie masz racji, to tak jak ludzi mówią o alfie, jeśli go nie miałeś i napewno nie słyszałeś nigdy to po co o nim mówisz ? bo tak myślisz ?
    nie ładnie.

    Superjahu007, tak tak tak ... zrób dla mnie coś miłego i zamknij ew. usuń temat proszę bo mnie ukrzyżyją

  8. #18
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    argumenty podałem w poprzednim poście - zero refleksji jednak jak widzę...

    mniejsza o to , życzę miłego odsłuchu

  9. #19
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    jakim audiofilem trzeba być, lub jak bardzo trzeba czegoś nienawidzieć zeby takie rzeczy wypisywać. obserwator737, Słuchałeś kiedyś jak gra jakikolwiek produkt toxica ? mmmmmm ? ktoś powiedział ze to nadal będzie produkt 4.1 , i zapewne ma rację, naposał to tylko po to zeby zgasić autora, oczywiscie ze nie będzie 10.1 bo nie ma takiego procesora, nie ma głosnika centralnego itp itp, ci co krzyczą nie mają wogóle zadnych modyfikacji lub żal im d*** sciska ze ktoś chce miec trzy pary głośników , osobiscie tego nie rozumiem, Mój kolega w mercedesie ma fabrycznie głosniki w dzwiach i głosniki w tylniej półce ( 2 drozne owale )
    Pewnie nie ma tej sceny muzycznej jak to mówią znawcy i eksperci z forum ale przynajmniej gra !!
    i nadal twierdze ze lepsza 15" w dłoni , niz 10" na allegro.

    PEACE

  10. #20
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol
    jakim audiofilem trzeba być, lub jak bardzo trzeba czegoś nienawidzieć zeby takie rzeczy wypisywać. obserwator737, Słuchałeś kiedyś jak gra jakikolwiek produkt toxica ? mmmmmm ? ktoś powiedział ze to nadal będzie produkt 4.1 , i zapewne ma rację

    PEACE
    już odpowiadam - przynajmniej z poziomu CA - trzeba uwielbiać czyste brzmienie , domowy nienatarczywy bas w aucie a nie na zewnątrz , znać takie legendy brzmienia jak drx960rz czy dex-m88rds (użwymam wymiennie , w opcji mam jeszcze kex-m900rds z zewnętrznym DAC na burr-brownach...) , dodatkowy procek deq7500 , 2 x separowany system mbq , 25cm mbq sterowany do 320Hz aby nie było bum bum bum come baby to my room DD

    nienawidzieć - nie , ja nie nienawidzę , po prostu wolę coś innego i inaczej podanego

    nie słuchałem toxica , gdybym szukał innego woofera - zacząłbym od innych marek

    ...to ja napisałem że to nadal 4.1


    Cytat Napisał Kayrol
    ci co krzyczą nie mają wogóle zadnych modyfikacji lub żal im d*** sciska ze ktoś chce miec trzy pary głośników , osobiscie tego nie rozumiem, Mój kolega w mercedesie ma fabrycznie głosniki w dzwiach i głosniki w tylniej półce ( 2 drozne owale )
    Pewnie nie ma tej sceny muzycznej jak to mówią znawcy i eksperci z forum ale przynajmniej gra !!
    po pierwsze to piszą a nie krzyczą , po drugie jeśli uważasz że nie mam modyfikacji to popytaj na forum ludzi którzy mieli okazję słyszeć mój system CA

    gdybym chciał mieć 3 pary głośników to po prostu bym je zakupił ...tyle że chce mieć tylko 2 pary i tyle dokadnie mam - piszę żebyś mógł zrozumieć

    pogratuluj koledze wyboru dobrej marki , też ją rozważam na przyszłość ...ale CA wrzucę własne bo wolałbym aby naprawdę grało i nawet miało scenę


    z ciekawości - jakich 5 kawałków użyłbyś do oceny brzmienia systemu audio :?:

Podobne wątki

  1. Głośniki w tylnej półce DPS
    Utworzone przez gennosuke w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 17:01
  2. [146] głośniki na półce
    Utworzone przez Betonowy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 23:56
  3. Głośniki na tylnej półce a kostka iso?
    Utworzone przez Sir Dariusz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 02:55
  4. Jakie głośniki i jak je zamontowac w tylniej półce AR156
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 09:59
  5. 156 głośniki w tylnej półce
    Utworzone przez kamien007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 21:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory