Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Dziwne stuki na biegu jałowym + grzechotanie JTD

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie Dziwne stuki na biegu jałowym + grzechotanie JTD

    Witam, jestem nowy na forum więc na początek przywitam się ! Przeglądnąłem setki stron ale nie znalazłem tego co mnie interesuje więc zakładam nowy temat.
    Od miesiąca jestem posiadaczem Alfy 166 2.4 JTD. Zaraz po zakupie wymieniłem rozrząd i pasek mikro. Od kilku dni dzieje się coś dziwnego. Po odpaleniu silnika, na biegu jałowym słychać dziwne stukanie (gruchotanie) z okolicy prawej strony. Dźwięk podobny do zużytych przegubów. Czasem dźwięk nasila się, lekko szarpie pedałem sprzęgła. W czasie jazdy jest ok, biegi wchodzą płynnie, sprzęgło pracuje prawidłowo. Dodam, że nie dzieje się to za każdym razem. W czasie jazdy tego nie słychać . Na początku myślałem, że to z układu wspomagania, ale jak kręcę kierownicą słychać nadal. Poduszka skrzyni, silnika? Proszę o rady i wskazówki jak to zlokalizować ewentualnie od czego zacząć szukanie usterki.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Najlepiej nagraj filmik i wrzuć YT, będzie można coś powiedzieć więcej.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Odpaliłem przed momentem silnik i jest ok. Nagram filmik jak tylko pojawi się ten dźwięk i wrzucę na YT. Ale jeżeli jest to sporadyczne, pojawia się i cichnie można wykluczyć nieprawidłowo zamontowany rozrząd ? Przed wymiana paska mikro trochę świszczało i rzęziło. Po wymianie paska ucichło bo okazało się, że był tak wyciągnięty, że napinacz nie dał rady go prawidłowo napiąć.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    witam nowego kolege to nie jest tak ze na zimnym cisza a na ciepłym grzechota?? dzwięk dochodzi z prawej strony silnika jakby przy kole pasowym na wale? pewnie to będzie łańcuszek od pompy oleju hałasował. wpisz w szukajke pompa oleju a dowiesz się więcej na ten temat. pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    kolego 2,4 jaka moc? jaki rok? stuki mogą iśc z napinacza, lancucha pompy oleju, jakiejś rolki, wtrysków. Jest wiele opcji. Zdejmij kolo przednie i pasek 6PK i odpal auto... Obserwuj i nasluchuj może to jaka rolka, osprzęt...
    [C

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    2.4 136 km 2000 r. Z moich obserwacji wynika, że dzieje się to zaraz po odpaleniu na zimnym silniku. Jak mocniej słychać drży pedał sprzęgła którego nie wciskam a jedynie dotykam lekko butem. Głowa mnie już boli od myślenia :-). Ale faktycznie słychać z prawej strony silnika.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dwumasa??

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobielczak Zobacz post
    Dwumasa??
    Z prawej strony silnika? Skrzynia jest po lewej stronie.
    Chyba że mówisz o tzw. małej dwumasie, czyli kole pasowym dwumasowym. Też może grzechotać. Musisz kolego zdjąć koło i sprawdzić stan koła pasowego. Jeśli na obwodzie gumy zaobserwujesz pęknięcia to koło do wymiany.
    Sprawdź jeszcze poduszki silnika.
    Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem
    FIAT 126 BIS -->VW GOLF mk2 GTD --> Ford Mondeo 1.8 automat --> Ford Mondeo 2.5 v6 --> AR 156 1.9 jtd 105km --> AR 156 1.9 jtd 115km --> Ford Mondeo 2.0 duratec --> AR 156 SW 2.4 jtdm 175km --> AR 166 2.4 jtdm 175km Sportronic --> Zafira B Cosmo+ 1.9 cdti --> Paździerz B5FL 1.8T --> Hyundai XG350L --> Passerati B6 2.0 TDI --> Renault Koleos 2.0 DCI --> Renault Laguna III 2.0T

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witam . Sprawa sie chyba rozwiązała . Dzisiaj po przejechaniu ok 40 km nagle zaczęło szarpać całą budą, kierownica. Bardzo mocno. Zgasiłem silnik, po odpaleniu to samo. Ale, jak dodam gazu ok 1200 obrotów drgania całkowicie ustają, silnik pracuje normalnie. Wrzuciłem bieg i zjechałem na parking, przy ruszaniu po dodaniu gazu wszystko wraca do normy. To samo jest gdy odpalę silnik i przytrzymam go mocno ręką szarpanie ustaje. Gumy łapy silnika nie wyglądają za ciekawie. Czy dobrze wnioskuje, że problem tkwi w poduszkach silnika ? Wymiana to chyba nie tragedia- mówię o tej z prawej strony. Dla jasności dodam ,ze z prawej strony gdy siedze za kierownicą czyli po stronie rozrządu . Czy to możliwe, że spracą problemu jest któraś z poduszek silnika ?
    Ostatnio edytowane przez mateofordeo ; 08-11-2013 o 15:26

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witam , czy te poduszki pasuja do silnika 2.4 JTD 136 km ?
    http://allegro.pl/poduszka-silnika-p...673470186.html
    http://allegro.pl/poduszka-silnika-l...667190389.html
    Brakuje jeszcze jednej i nie bardzo wiem jak wygląda ?
    Ostatnio edytowane przez mateofordeo ; 17-11-2013 o 15:51

Podobne wątki

  1. stuki w silniku na biegu jałowym zimny silnik
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 15:23
  2. [159] Dziwne stukanie na biegu jałowym
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 08:42
  3. Wysokie obroty na biegu jałowym i dziwne szarpnięcie
    Utworzone przez BREWKI156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 18:47
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory