Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: 3.0 V6 - grzeje się - dziwny problem - brak rozwiązania

  1. #21
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    alfa romeo 166, V6 3.0, 2001
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panowie dziękuje wszystkim za rady, odezwę się jak ogarnę temat a to niestety nastąpi dopiero za jakieś 2 tygodnie, teraz czas na ferie i na narty.
    Alfa na szczescie jest oczkiem w mojej głowie i nie musi pracować na co dzień.
    Sam jestem ciekaw co się dzieje.

    Zacznę od termostatu - bo to najtańsze i dokładnego odpowietrzenia.
    Jak nie zadziała sprawdzę chłodnice od klimy bo ona jeszcze nie byłą czyszczona i sprawdzę ile czynnika jest w układzie bo czytałem an forum w innych wątkach że jak jest więcej może to też być przyczyną.
    Sprawdzę szczelność całego układu, czy czasem gdzieś się powietrze nie dostaje.
    Na końcu zajmę się pompą jeśli nic innego nie pomoże.

    Dziwne jest jedynie to, że jak auto jest użytkowane na co dzień po mieście nie ma żadnych oznak grzania silnika.

    Jeszcze raz dzięki za pomysły.

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliw_ka Zobacz post
    Zacznę od termostatu - bo to najtańsze i dokładnego odpowietrzenia.
    Jak nie zadziała sprawdzę chłodnice od klimy bo ona jeszcze nie byłą czyszczona i sprawdzę ile czynnika jest w układzie bo czytałem an forum w innych wątkach że jak jest więcej może to też być przyczyną.
    Sprawdzę szczelność całego układu, czy czasem gdzieś się powietrze nie dostaje.
    Na końcu zajmę się pompą jeśli nic innego nie pomoże
    Dobry plan - powodzenia!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #23
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Pompa wody wszystkie opisane objawy na to wskazują

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    alfa romeo 166, V6 3.0, 2001
    Postów
    20

    Domyślnie

    Wracam do tematu,
    Silnik generalnie przejrzany, mam diagnozę ale o niej na koniec.
    Wymieniony ponownie termostat i czujnik temperatury (na szczęście nic mnie nie kosztował), sprawdzona jeszcze raz chłodnica i tym razem chłodnica od klimy. Sprawdzone nieszczelności (ubytków płynu brak), sprawdzenie czy jest przepływ cieczy w zbiorniczku i jest - podejrzenia co do pompy podobno są rozwiane. Jedyny zdiagnozowany i zauważony efekt to zimny przewód który idzie od bloku silnika (choć nie jestem pewien czy dobrze się wyrażam bo sam go nie widziałem i nie wiem o który element silnika chodzi, ). Diagnoza dla mnie brzmi dość nie spodziewanie i zaskakująco uszczelka pod głowicą.

    Jakie mam wątpliwości?
    1. Sprawdzane ciśnienie i jest ok
    2. Brak ubytku płynu
    3. Brak wcześniejszych oznak i awarii które by mogły wskazywać że uszczelka może pójść (zazwyczaj jest to efektem przegrzania samochodu, w moim przypadku nigdy się to nie wydarzyło)
    4. Cały czas mówimy że da się o tym powiedzieć dopiero jak rozbierzemy samochód - przyczyna wskazana z braku innych pomysłów
    5. Auto serwisuje w autoryzowanym serwisie boscha mojego przyjaciela i praktycznie nic mnie to nie kosztuje (przysługa za przysługę), wiem że by mnie nie oszukał, ale wielkiego zaufania do pracowników serwisu nie mam (jeśli chodzi o umiejętności), z drugiej strony auto było już w polecanym przez wszystkich serwisie Łodzkim od alf TMiN i chłopaki nie znaleźli przyczyny.

    Ręce opadają
    Jakieś rady, pomysły? będę wdzięczny

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Kolego a jak sprawdzałeś chłodnicę? Na pierwszy rzut oka może wyglądać nieźle ale jak ma parę lat to już nie trzyma parametrów. Ja ze swoją miałem cyrki i też szedłem w zaparte bo dobrze wyglądała, dopóki się nie rozsypała w trasie . A miała wtedy coś koło 12 lat. Lamelki się rozsypywały, przekorodowane wszystko, nie odprowadzało ciepła jak trzeba.
    Może zanim się weźmiesz za remont silnika warto się przyjrzeć tej chłodnicy? Jak moja dogorywała to też już miałem zawał że temperatura wariuje i silnik poszedł, bo to na pewno pompa albo uszczelka...
    moja była Bella...

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Obydwie głowice trzeba zrzucić, oddać do specjalistycznego zakładu trudniącego się tym tematem i sprawdzić szczelność, poprawić gniazda, wymienić uszczelniacze, splanować. Nowe uszczelki i masz 100 tys spokoju. Oczywiście problem z temp. zniknie.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  7. #27
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    alfa romeo 166, V6 3.0, 2001
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Obydwie głowice trzeba zrzucić, oddać do specjalistycznego zakładu trudniącego się tym tematem i sprawdzić szczelność, poprawić gniazda, wymienić uszczelniacze, splanować. Nowe uszczelki i masz 100 tys spokoju. Oczywiście problem z temp. zniknie.
    Przyjmując, że to jest uszczelka pod głowicą, co takie oczywiste nie jest (patrz mój poprzedni post).

    Jakby nie było ciśnienia i płyn by znikał, samochód kopcił w ogóle bym się nie zastanawiał. Po prostu już było tyle diagnoz przez paru mechaników, i tyle rzeczy zrobionych i nadal nic. Mogę robić uszczelkę żaden problem, tylko jak na razie jest to szukanie w ciemno, w ten sposób mogę jeszcze wymienić pompę i chłodnicę i też może się okazać, że przyczyna nie będzie znaleziona a w samochód będzie utopione kolejne kilka tysięcy.

    I jeszcze jedna ważna sprawa, jeżdżę z tym od 8 miesięcy, co miesiąc odstawiając samochód na kolejną diagnozę. Jazda jest oczywiście tylko po mieście, bo tylko wtedy temperatura się utrzymuje na normalnym poziomie w przedziale 90-100 stopni. Moim zdaniem jeśli byłaby to uszczelka to problem by się nasilał po prostu została by w końcu wydmuchana i tak samo pewnie by było z pompą w końcu by się kompletnie rozleciała. Chyba jeszcze wymienię chłodnicę najpierw bo moja ma 13 lat i z tego co piszecie i tak trzeba ją wymienić.

    Proszę o wasze przemyślenia dotyczące uszczelki. Jak oprócz ciśnienia ją można sprawdzić. Wszystkie parametry pracy silnika są w normie, moc jest na swoim miejscu, nie ma żadnych problemów z odpalaniem, płynu nie ubywa itd.

    Aha jeszcze jedna sprawa, czy na starej chłodnicy jest może jakiś numer po którym mogę sprawdzić jaki jest rok produkcji, bo mechanicy przy czyszczeniu starej mówili, że tej nie ma co wymieniać bo wygląda jak nowa, że może ją ktoś wymieniał bo rzadko się zdarza żeby chłodnica jest w tak dobrym stanie w aucie w tym wieku.
    Ostatnio edytowane przez sliw_ka ; 08-02-2014 o 10:33

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    połczyn zdrój
    Auto
    AR 156 1.8 TS AR156 1.9 jtd sportwagon AR166 2.4 175KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    miałem podobną sytuację i okazało się że chłodnica była przytkana. Pomogło wyciągnięcie jej zalanie gorącą wodą i wsypałem domowego kuchennego ,,kreta" do niej. Jak ręką odjął.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Problem będzie się nasilał jak sugerujesz ale nie skończy się to wydmuchaniem uszczelki tylko pęknięciem głowicy. Zakładam oczywiście, iż te elementy układu chłodzenia o których wspominasz zostały sprawdzone i są na pewno sprawne.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  10. #30
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    alfa romeo 166, V6 3.0, 2001
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Problem będzie się nasilał jak sugerujesz ale nie skończy się to wydmuchaniem uszczelki tylko pęknięciem głowicy. Zakładam oczywiście, iż te elementy układu chłodzenia o których wspominasz zostały sprawdzone i są na pewno sprawne.

    Co do sprawności właśnie pewności nie ma (nie wymieniona chłodnica i pompa wody)

    Jest 3 podejrzanych
    Chłodnica - która bardzo dobrze wygląda z zewnątrz ale najprawdopodobniej ma 13 lat
    Pompa wody - ze względu na grzanie się auta powyżej pewnej prędkości, ale tu do póki się nie rozbierze nie będzie wiadomo, rozrząd wymieniany jakieś 10-20 tyś temu z pompą, w zbiorniczku widać przepływ (ale to tylko na postoju)
    Uszczelka pod głowicą - tutaj moje obiekcje znacie, i też dopiero po rozebraniu będzie widać czy to trafna diagnoza.

    Wkurza mnie to że to się pojawia tylko przy dłuższych trasach bez zatrzymywania, dziś zrobiłem 60 km po łodzi i temperatura w normie, jak tylko wyjadę za miasto 10 minut i samochód dochodzi do czerwonej kreski. Moim zdaniem jak by to była uszczelka po mieście też bym nie pojeździł.
    I przypominam że to jest nie od wczoraj, jest tak od 8 miesięcy, po prostu nie używam tego auta często na co dzień i w dłuższe trasy mam coś innego, do tej pory ogarniałem i walczyłem z innymi tematami w tym aucie jak lakier, zawieszenie, elektryka, ale ta temperatura jest dla mnie prawdziwą zagadką.
    Ostatnio edytowane przez sliw_ka ; 08-02-2014 o 18:13

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 17-11-2014, 23:25
  2. Problem nie do rozwiązania.
    Utworzone przez zbyszek50 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 17:41
  3. Problem nie do rozwiązania.
    Utworzone przez zbyszek50 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 16:58
  4. Problem z chłodzeniem. Grzeje sie!
    Utworzone przez dimitr87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 13:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory