Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 149

Temat: Jakie tarcze i klocki hamulcowe? Przód,tył

  1. #101
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    A Ja regenerację robię sam a zaoszczędzone pieniądze przeznaczam na lepsze tarcze i klocki, tak to wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200823_133201.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	273134
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  2. #102
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    IMO nie warto. Za połowę tej kwoty masz wypiaskowane zaciski, raparaturki: https://allegro.pl/oferta/reperaturk...06-8748741572# i prowadniczki: https://allegro.pl/oferta/prowadnica...010-9234089580. Podkład, kolorek, bezbarwny i zacisk jak nowy.
    No chyba tak nie do końca...Może się będzie świecić,ładnie wyglądać,ale dalej pozostaje problem z hamulcem ręcznym,który niestety nie jest zregenerowany.Później zakładasz nowe linki i zonk,że nie odbija,tarcza się grzeje.I co się okazuje?Nie wymieniono podkładek i sprężyn,które cofają tłoczek.A one lubią się po czasie spłaszczyć i zerdzewieć.
    Przerabiałem ten temat i za każdym razem problem z ręcznym był.A tego w zestawach nie dostaniesz do kupienia.
    A Kamoka,to też zbiera dobre recenzje od użytkowników. Chyba nawet lepsze niż ta z linka.
    Wymienisz gumki,uszczelniacz a mechanizm tak naprawdę zostawiasz stary.
    Ja jestem zadowolony i tak naprawdę pierwszy raz mam porządny ręczny i nic się nie grzeje.Też kombinowałem z tymi reperaturkami i guzik z tego był.No ale każdy ma inne doświadczenia i pomysły na daną naprawę.

  3. #103
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Wymienisz gumki,uszczelniacz a mechanizm tak naprawdę zostawiasz stary.
    Ja jestem zadowolony i tak naprawdę pierwszy raz mam porządny ręczny i nic się nie grzeje.Też kombinowałem z tymi reperaturkami i guzik z tego był.No ale każdy ma inne doświadczenia i pomysły na daną naprawę.
    Właśnie ja wychodzę z podobnego założenia, szczególnie że problem z tymi zaciskami jest notoryczny. Także jednak będę się skłaniał ku nowym zaciskom. Czy te z linku, czy Kamoka, to chyba nie ma już większej różnicy..

    Czy do przednich zacisków jest sens kupować taki zestaw?
    https://allegro.pl/oferta/tloczki-ze...era-8971589718

    Można coś jeszcze zrobić, żeby poprawić kondycję przednich zacisków?

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    ?Nie wymieniono podkładek i sprężyn,które cofają tłoczek.A one lubią się po czasie spłaszczyć i zerdzewieć.
    Przerabiałem ten temat i za każdym razem problem z ręcznym był.A tego w zestawach nie dostaniesz do kupienia.
    Wszystko jest do kupienia, Ja regenerując tył w 147 i 166 kupiłem nowe tłoczki z mechanizmem od ręcznego mimo że oryginalne nie były w złym stanie. Wychodzę z założenia że na hamulcach nie można oszczędzać. Zero problemów z grzaniem czy slabym ręcznym.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Czy do przednich zacisków jest sens kupować taki zestaw?
    https://allegro.pl/oferta/tloczki-ze...era-8971589718

    Można coś jeszcze zrobić, żeby poprawić kondycję przednich zacisków?
    To wszystko zalezy w jakom masz stanie tloczki, jeżeli nie maja żadnych uszkodzeń to nie ma sensu ich wymieniać, wystarczy same "gumki" + wymiana płynu i przewodów elastycznych bo o tym często się zapomina.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    No chyba tak nie do końca...Może się będzie świecić,ładnie wyglądać,ale dalej pozostaje problem z hamulcem ręcznym,który niestety nie jest zregenerowany.Później zakładasz nowe linki i zonk,że nie odbija,tarcza się grzeje.I co się okazuje?Nie wymieniono podkładek i sprężyn,które cofają tłoczek.A one lubią się po czasie spłaszczyć i zerdzewieć. (...)Przerabiałem ten temat i za każdym razem problem z ręcznym był.A tego w zestawach nie dostaniesz do kupienia. Też kombinowałem z tymi reperaturkami i guzik z tego był.No ale każdy ma inne doświadczenia i pomysły na daną naprawę.
    Istotą własnoręcznej naprawy nie jest świecący się zacisk, ale spokój i precyzja. Jeśli robię sam, to nie ma mowy żeby przeoczyć (świadomie lub też nie) taki "szczegół" jak sprężyna czy podkładka. To może się zdarzyć tylko w "gotowcach" i śmiem twierdzić, że w dziewięciu na dziesięć przypadków tak właśnie będzie.

    Sprężyn jest mnóstwo, do wyboru, do koloru, np. https://allegro.pl/oferta/sprezyna-d...sku-9774461506.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    A Ja regenerację robię sam a zaoszczędzone pieniądze przeznaczam na lepsze tarcze i klocki...
    Piękna robota!

  6. #106
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Sprężyn jest mnóstwo, do wyboru, do koloru, np. https://allegro.pl/oferta/sprezyna-d...sku-9774461506.
    Nie mówie o tym a o takim czymś:
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-nap...era-9622661231
    Tam w środku sa blaszki sprężyste od samoregulatora,które własnie się starzeją i /lub pękają i wtedy są problemy z ręcznym.
    A to też pewnie nie ori a jakiś zamiennik z Chin.Więc wolę założyć nowy i mieć tak jak teraz spokój.No ale każdy ma inną szkołę i inne doświadczenia. i robi tak jak mu pasuje.

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Istotą własnoręcznej naprawy nie jest świecący się zacisk, ale spokój i precyzja
    No nie każdy ma możliwości/umiejętności i chęci do rezania w zaciskach np.gdzie nie zawsze można uzyskać efekt zadowolenia.Ja założyłem nowe i mam od ponad roku spokój.I z tego jestem zadowolony.I działają tak samo dobrze,jak po założeniu.Więc musiała być tam precyzja w wykonaniu..
    Efekt fajny,po regeneracji i niech służą jak najdłużej.

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Nie mówie o tym a o takim czymś: https://allegro.pl/oferta/zestaw-nap...era-9622661231. Tam w środku sa blaszki sprężyste od samoregulatora,które własnie się starzeją i /lub pękają i wtedy są problemy z ręcznym. A to też pewnie nie ori a jakiś zamiennik z Chin.Więc wolę założyć nowy i mieć tak jak teraz spokój.No ale każdy ma inną szkołę i inne doświadczenia. i robi tak jak mu pasuje.
    Przepraszam, nie wiedziałem. Dobrze, że to wyszło, bo nie byłem do końca świadomy tego, co jest wewnątrz. W takim razie kupiłem złe reparaturki, bo tłoczek jest pusty (albo będę musiał dokupić samoregulatory. Takie będą dobre: https://allegro.pl/oferta/samoregula...aw-9666375838?). Pierwszy raz będę się za to zabierał więc musisz mi wybaczyć .

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    No nie każdy ma możliwości/umiejętności i chęci do rezania w zaciskach np.gdzie nie zawsze można uzyskać efekt zadowolenia.Ja założyłem nowe i mam od ponad roku spokój.I z tego jestem zadowolony.I działają tak samo dobrze,jak po założeniu.Więc musiała być tam precyzja w wykonaniu.. Efekt fajny,po regeneracji i niech służą jak najdłużej.
    Pewno, że tak!
    Ostatnio edytowane przez silentosu ; 09-10-2020 o 18:36

  8. #108
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Tego Ci nie powiem.Niby system ten sam TRW/Lucas ale czy będą pasować P&P nie wiem.Tak nie kombinowałem.
    No właśnie masz już schody.A to zestaw nie ten,tam czegoś brakuje i suma sumarum lepiej kupić nowy i cieszyć się spokojem .
    A już tak na marginesie-kiedyś rozmawiałem z chłopakiem,miał też Alfę 166 3.0 ipracował w sklepie z wszystkim do hamulców i też regenerowali zaciski,robili wężyki/rurki etc.I mówił,że regenerują zaciski na chińskich podzespołach.Bo ori części często nie występują a jeżeli są,to drogie i tyle w temacie.Więc tak naprawdę,zacisk ori a flaki już nie koniecznie.

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Tego Ci nie powiem.Niby system ten sam TRW/Lucas ale czy będą pasować P&P nie wiem.Tak nie kombinowałem.
    No właśnie masz już schody.A to zestaw nie ten,tam czegoś brakuje i suma sumarum lepiej kupić nowy i cieszyć się spokojem .
    Gdzie tam schody, trzeba przecierać szlaki . Jak to wyjdzie cenowo, zobaczymy .

  10. #110
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Gdzie tam schody, trzeba przecierać szlaki . Jak to wyjdzie cenowo, zobaczymy .
    Jak chcesz dobrze zrobić do cenowo nie wychodzi jakoś super tanio ale wiesz co masz. Też zastanawiałem się nad kupnem nowych ale jakoś nie mam do nich przekonania chociaż teraz widze że ludzie chwalą.
    P.S Jak chcesz to robic sam to musisz się wyposażyc w specjalne szczypce do pierścieni zapezpieczających.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Jakie tarcze i klocki hamulcowe?
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 19:12
  2. Klocki + Tarcze hamulcowe - Jakie Wybrac ?
    Utworzone przez WBL w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 16:04
  3. Jakie tarcze hamulcowe na przód ????
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 10:00
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 16:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory