Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 2.4 JTD 140KM przegrzewa sie

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar apophis
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
    Postów
    17

    Domyślnie 2.4 JTD 140KM przegrzewa sie

    Witam. Opisze swój problem. Przy prędkości 120 +- raptownie wskazówka temperatury rośnie do 130 stopni a w kabinie zaczyna lecieć zimne powietrze. dopiero jak stanę to temperatura po chwili raptownie spada jakby coś puściło. Nadmieniam ze pompa wody wymieniana byla w wakacje wraz z termostatem. Objawy tak jakby duży obieg nie działał. Nawet stary termostat wybebeszyłem i dałem drugi w rurę biegnącą do chłodnicy. Chłodnice tez wymieniłem i nic nie pomogło. Brak już pomysłów. Może ktoś miał podobnie? dodam jeszcze ze syczy mi przez korek ze zbiorniczka wyrównawczego i cały czas zapowietrza mi sie chłodnia cały czas leci mi powietrze jak odkrece odpowietrzenie na chłodniy te po lewej stronie.
    Ostatnio edytowane przez apophis ; 12-02-2014 o 12:52

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ksieciu9
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Śląsk,Tychy
    Auto
    BYŁAVectra A 2,0 C20NE 89"ale ją zeżarło/AR 166 2,4JTD 136KM
    Postów
    39

    Domyślnie

    Może się nie znam za bardzo bo sam mam pierwszego diesla w życiu ale nie napisaleś czy wentylator się załacza powyżej 90 st i sprawdził bym jeszcze czujnik temperatury.Płynu miałeś w normie rozumiem?A syczenie jest normalne przy tak wysokiej temperaturze cieczy bardzo wzrasta ciśnienie u układzie chłodzenia dlatego jak odkręciłeś korek odrazu ciśnienie zeszło.I tak dobrze bo mi w benzyniaku rozsadziło gumowe węże.Sprawdź jeszcze czy termostat się nie zawiesił(to że nowy nie znaczy że nie może się zawiesić)szczelność całego układu,czy gdzieś wycieku nie ma i czy nie jest zapowietrzony.
    Ostatnio edytowane przez ksieciu9 ; 12-02-2014 o 14:54

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał apophis Zobacz post
    Witam. Opisze swój problem. Przy prędkości 120 +- raptownie wskazówka temperatury rośnie do 130 stopni a w kabinie zaczyna lecieć zimne powietrze. dopiero jak stanę to temperatura po chwili raptownie spada jakby coś puściło. Nadmieniam ze pompa wody wymieniana byla w wakacje wraz z termostatem. Objawy tak jakby duży obieg nie działał. Nawet stary termostat wybebeszyłem i dałem drugi w rurę biegnącą do chłodnicy. Chłodnice tez wymieniłem i nic nie pomogło. Brak już pomysłów. Może ktoś miał podobnie? dodam jeszcze ze syczy mi przez korek ze zbiorniczka wyrównawczego i cały czas zapowietrza mi sie chłodnia cały czas leci mi powietrze jak odkrece odpowietrzenie na chłodniy te po lewej stronie.
    A jaki masz płyn? Nie masz czasem wody? Sorry, może głupio to zabrzmi, ale wygląda to jakby ci się płyn gotował, zapowietrzał układ (stąd zimne powietrze, bo nagrzewnica jest najwyżej) a potem przy niższej prędkości przestaje się gotować, ciśnienie spada i wszystko wraca do normy.
    Podobny efekt uzyskasz jak ośka na pompie zacznie się obracać w wirniku i stanie obieg. Masz pompę z metalowym wirnikiem? Wiem, że wymieniałeś, ale może po prostu pech i padła?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    jak się podniesie znacznie temperatura to sprawdź czy węże nie robią się twarde- jeżeli robią nie wróży to nic dobrego - nie będę krakał

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    AR 166JTD 20V Speedtronic
    Postów
    1

    Domyślnie

    Pompa wodna do wymiany. Luźny wirnik pompy. Miałem to samo.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar apophis
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
    Postów
    17

    Domyślnie

    Wiatraki chodzą 1 bieg potem 2 bieg a pompa byla z metalowym wirnikiem (HEPU)
    teraz wstawiłem z plastikowym firmy RUVILLE. Zobacze czy pomoze.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ksieciu9
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Śląsk,Tychy
    Auto
    BYŁAVectra A 2,0 C20NE 89"ale ją zeżarło/AR 166 2,4JTD 136KM
    Postów
    39

    Domyślnie

    I jak kolego,wymiana pompy pomogła?Wiadomo co padło?Fajnie gdyby inni forumowicze wiedzieli co było przyczyną takiego problemu.Sam jestem ciekaw...

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Pewnie pomogła bo juz kolega nie dopisuje nic do wątku. Jakby dalej miał problem to by kontynuował

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar apophis
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
    Postów
    17

    Domyślnie

    wstawilem tez nowy termostat i niestety wszystkie zabiegi zawiodły prawdopodobny najgorszy wariant uszczelka

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    alfa 166 2.4jtd 150KM distinctive 2003r
    Postów
    7

    Domyślnie

    witaj kolego.mialem podobne objawy jak u ciebi... u mnie byl problem z masa i dlatego temperatura szalala ciagle do 130st.Pociagnij dodatkowa mase na silnik i powinno byc dobrze juz.pozdrawiam

Podobne wątki

  1. silnik sie przegrzewa?
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 15:28
  2. JTD 115 przegrzewa sie
    Utworzone przez stalker1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 08:36
  3. [156] Przegrzewa się
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 21:53
  4. Przegrzewa sie pomocy.
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 23:14
  5. czy silnik sie przegrzewa??
    Utworzone przez Pol alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 23:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory