Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Nie dziala radio w ICS, pozatym wszystko działa

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 2000r
    Postów
    3

    Exclamation Nie dziala radio w ICS, pozatym wszystko działa

    Witam

    Kiedyś jechałem moją 166 i nagle radio przestało grac, ics nie wyłączył sie tylko radio nie reagowało po ok 20 km radio samo sie włączyło i przez dłuższy czas działało bez zarzutu. Pare tygodni temu radio podczas postoju grało, po chwili przestało grac i nie odzywa sie do dzisiaj. W ICS wszystko działa klima, komputer tylko radio i przyciski do niego wg nie reagują. Czytałem troche, probowałem wymienic bezpiecznik z tyłu- nie pomogło, wyciągałem kilka razy ics poprawiałem wtyki- nie pomogło, nawet podłączałem ICS z innego auta i reakcja była identyczna wszystko działało oprócz radia.

    Może macie jakieś pomysły, bo juz nie wiem co moge jeszcze zrobic zeby odpalic dobrą muzyke żeby 500w w bagazniku pokazało znów swoją moc.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak to nie pomogła wymiana ICS? Przecież zasilanie masz jedno. Skoro inne rzeczy działają a radio nie to tylko i wyłącznie wina leży w ICS`ie. Nie ma innej możliwości.
    A nie działa radio to znaczy co? Masz pusto na tym ekranie (audio), nie grają Ci stacje radiowe? Kaseta? Może ICS wszystko pokazuje ale fonii nie masz? To by oznaczało uszkodzenie wiązki do głośników za ICS`em. A jak masz podłączony ten w wzmacniacz (czy co tam wymodziłeś)? Może audio kiepsko podrutowałeś i od napier....nia w bagażniku coś Ci się rozłączyło? Musisz to głębiej zdiagnozować bo z tego co napisałeś to jest więcej pytań niż odpowiedzi.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 2000r
    Postów
    3

    Domyślnie

    No tak jak mowisz jest pusto na ekranie od audio nie moge nic zrobic odnosnie radia tzn stacje kaseta cd nic nie reaguje. Wzmacniacz grał ok 1 roku takze bylo wszystko ok. Moze ten drugi ics byl taki dobry jak i ten.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Powiem Ci tak. Puste pola w sekcji audio to ewidentny brak lub problem z komunikacją/zasilaniem segmentu audio. ICS jest podzielony na dwie kieszenie połączone taśmą. Jak jedna z nich nie kontaktuje z drugą to tak się dzieje. Drugi problem może być we wtyczkach. Nie mam pewności ale jak zanika napięcie na którejś to też tak może być. Ale zdumiewające jest że na dwóch ICS`ach jest tak samo.

    - - - Updated - - -

    Skąd w ogóle jesteś? Uzupełnij profil

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175km
    Postów
    41

    Domyślnie

    Ja miałem podobnie, wszystko opisane w temacie "Brak AUDIO w ICS".

    U mnie problemem okazało się zawilgocenie ICSa. Po wysuszeniu wszystko wróciło do normy. Ale dwa wilgotne ICSy do mnie nie przemawiają

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: opel omega 3.2 jest alfa romeo 166 2.5 V6
    Postów
    27

    Domyślnie

    U mnie sytuacja wygląda następująco:
    -radio gra przez godzinę, następnie przestaje i jest tylko szum, i niepotrafi wyszukać żadnej stacji radiowej
    - po dwóch dniach, czasami po tygodniu, czasami po dwóch, nagle zaczyna grać
    - gra przez dwadzieścia minut, czasami godzinę , czasami dwie
    - przestaje i tak w kółko
    Na alfaowner problem od dawna jest opisywany i nie znalazłem antidotum. Większość podaje jako rozwiązanie bezpiecznik z tyłu ICS-a, ale osoby zmagającej sięz tym problemem sprawdzały go.

    Nie widzę także związku ze zmianą temperatury, wstrząsem.

    Jednen z tropów wiedzie podobno do połączeń w słupku, tam gdzie jest wzmacniacz antenowy. Osobiście nie sprawdzałem tego pomysłu.
    Przyzwyczaiłem się do tego,jak do jednego z kaprysów włoszki-jak chce to gra, a jak nie, to słucham busso.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Mi się wydaje że to siada jakiś układ w ICS`ie

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Kolego, sprawdź sobie bezpiecznik numer 4 pod kierownicą.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ad-am Zobacz post
    U mnie sytuacja wygląda następująco:
    -radio gra przez godzinę, następnie przestaje i jest tylko szum, i niepotrafi wyszukać żadnej stacji radiowej
    - po dwóch dniach, czasami po tygodniu, czasami po dwóch, nagle zaczyna grać
    - gra przez dwadzieścia minut, czasami godzinę , czasami dwie
    - przestaje i tak w kółko
    Na alfaowner problem od dawna jest opisywany i nie znalazłem antidotum. Większość podaje jako rozwiązanie bezpiecznik z tyłu ICS-a, ale osoby zmagającej sięz tym problemem sprawdzały go.

    Nie widzę także związku ze zmianą temperatury, wstrząsem.

    Jednen z tropów wiedzie podobno do połączeń w słupku, tam gdzie jest wzmacniacz antenowy. Osobiście nie sprawdzałem tego pomysłu.
    Przyzwyczaiłem się do tego,jak do jednego z kaprysów włoszki-jak chce to gra, a jak nie, to słucham busso.
    to zabierz się i sprawdź, popraw połączenia w tylnym słupku przy wzmacniaczu antenowym, spryskaj je kontakt sprayem.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Zeby nie zakładać nowego tematu opiszę troszkę inny problem.Otóż wyświetlacz ICS świeci tylko przy włączonym radiu.Przy zmianie nawiewu, temp włącza się na moment i gaśnie-klima działa cały czas.Naciśnięcie klawisza MAIN lub CLIMA automatycznie włącza radio-czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Podobne wątki

  1. 156 1.8 ts sedan wszystko wszystko wszystko rzeszów 1998
    Utworzone przez motodoktor1 w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 14:02
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 07:27
  3. Przekaźnik klimatyzatora (nie działa wszystko)
    Utworzone przez Manio0017 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 18:46
  4. [159] radio nie dziala
    Utworzone przez kuntakinte w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 20:26
  5. [156] nagle wszystko zgasło, silnik, światła, radio
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 16:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory