Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: [166] 2,4 jtd czy da rade z przyczepą??

  1. #21
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33
    można zamontować wyciągany hak.. jak nie potrzeba to się wyciąga i gitara
    Tak tyle ,że automat to już sam koszt zakupu sięga 2500 pln... ;//

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Ktoś jezdzi jeszcze lub jezdził z kampingiem w 166?
    Juz od ponad dwoch lat chodzi za mną myśl kupna przyczepy.Interesuje mnie taka w granicach (+)(-) 1000DMC,z hamulcem najazdowym.O ile wiem,ze 166 raczej bez problemu sobie z taką budką poradzi(choc nawet nie patrzylem jeszcze w dowod rejestracyjny jakie tam jest maximum holowanego pojazdu) to oprocz przyczepy sa potrzebne inne rzeczy i zezwolenia a mianowicie :
    nie mam haka,nie mam homologacji na ten hak,nie mam haka wbitego w dowod no i najwazniejsze nie mam jeszcze przyczepki .
    przegladam rozne ogloszenia(i sklepy i oferty prywatne) ceny sa rozne jak i haki sa rozne.
    1.Jaki hak bylby najlepszym rozwiazaniem do naszych 166? (moze konkretny przyklad z np linkiem przykladowym?)
    2.Jak polączyc elektrykę przyczepki z autem(czy w 166 jest jakas wiązka,ktorą mozna bez zadnych kombinacji podpiac pod hak a pozniej pod przyczepę.
    2.Jesli hak to juz z wiązką elektryczną-jaka to wiązka powinna byc(ile pinow,ksztalt itp.) tak zeby pasowala bez problemu bez zadnych kombinacji do zwyklej przyczepy.
    3.Procedury rejestracji takiego haka(wbicie w dowod)?
    Jesli na ostatnie pytanie znalazlbym tu takze odlowiedź bylo by milo jesli nie poszukam na forach karawaningu.

    Podsumowując...kupuje przyczepkę i :
    -chce podpiąć ja do auta,w ktorym nie mam zamontowanego haka
    -nie wiem,skad wyprowadza się elektrykę do zasilenia przyczepy
    -jakie sa procedury "wbicia haka w dowod.

    Uprzejmię proszę o rady porady.z góry dziękuję.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Juz od ponad dwoch lat chodzi za mną myśl kupna przyczepy
    To nie ma na co czekać, ja już od ładnych paru lat caravaninguje
    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Interesuje mnie taka w granicach (+)(-) 1000DMC,z hamulcem najazdowym
    Takie DMC to będzie raczej mała przyczepa (i to nieco starsza). Nie wiem dla ilu ludzi to by miała być przyczepa. Ja mam dużą na czwórkę ludzi.
    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    O ile wiem,ze 166 raczej bez problemu sobie z taką budką poradzi
    Na pewno bez problemu. Swoją (DMC 1200) ciągałem alfą 159 jtdm 150KM i szła z nią bez problemu.
    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    1.Jaki hak bylby najlepszym rozwiazaniem do naszych 166? (moze konkretny przyklad z np linkiem przykladowym?)
    Nie ma znaczenia. Marka w ogóle jest pomijalna. Ewentualnie popatrz sobie za odłączaniem. Choć ja to też olałem bo nowy hak każdy ma odłączaną kulę. Kwestia tego czy z automatem na kluczyk (za dwa razy tyle) czy na dwie śruby. Ja w 166 miałem jakiś zwykły najtańszy hak i odkręcałem kulę. 5min roboty.
    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    2.Jak polączyc elektrykę przyczepki z autem(czy w 166 jest jakas wiązka,ktorą mozna bez zadnych kombinacji podpiac pod hak a pozniej pod przyczepę.
    Albo kupisz gotowy moduł (można za kilkadziesiąt zł już kupić) albo zrobisz sam z przekaźników. 166 niby ma złącze do haka ale w mojej np nie miałem wszystkich potrzebnych sygnałów - nie wiem dlaczego. Dlatego podłączyłem się sam do wiązek. Przy module to nie ma znaczenia.
    Przyczepy mają złącza 7 i 13PIN a to jest duża różnica. Jak pod camping to rób instalację od razu pod 13 pin i najlepiej na swoich porządnych kablach. Jak będziesz potrzebował pociągnąć towarówkę to jest adapter z 13 na pin. Żeby mieć gruby przekrój zasilania pod lodówkę. W 166 jest fajnie bo aku jest w bagażniku.
    Najtaniej i najszybciej to kupić najtańszy hak, najtańszą wiązkę 13pin (tylko nie skręconą z kablami) i dużo kabla z metra do tego dwa przekaźniki. Na masę i zasilanie lodówki minimum 6mm2, reszta wg instrukcji. Moduł obskoczy Ci standardowe lampki a na przekaźnikach robisz zasilenie przyczepy (np drugiego aku) i dedykowane zasilanie lodówki.
    Wszystko trzeba samemu starannie zrobić. Nie ma gotowców P&P pod bry caravaning.
    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    3.Procedury rejestracji takiego haka(wbicie w dowod)?
    Jedziesz na SKP. Pan podłącza lampy "na wieszaku" i sprawdza elektrykę. Jak jest ok to dostajesz wydruk z potwierdzeniem i w WK wbijają w dowód. Jakieś grosze to kosztuje.

    Jak jeszcze czegoś nie wiesz to pytaj bo jestem na bieżąco

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To nie ma na co czekać, ja już od ładnych paru lat caravaninguje

    Takie DMC to będzie raczej mała przyczepa (i to nieco starsza). Nie wiem dla ilu ludzi to by miała być przyczepa. Ja mam dużą na czwórkę ludzi.

    Na pewno bez problemu. Swoją (DMC 1200) ciągałem alfą 159 jtdm 150KM i szła z nią bez problemu.

    Nie ma znaczenia. Marka w ogóle jest pomijalna. Ewentualnie popatrz sobie za odłączaniem. Choć ja to też olałem bo nowy hak każdy ma odłączaną kulę. Kwestia tego czy z automatem na kluczyk (za dwa razy tyle) czy na dwie śruby. Ja w 166 miałem jakiś zwykły najtańszy hak i odkręcałem kulę. 5min roboty.

    Albo kupisz gotowy moduł (można za kilkadziesiąt zł już kupić) albo zrobisz sam z przekaźników. 166 niby ma złącze do haka ale w mojej np nie miałem wszystkich potrzebnych sygnałów - nie wiem dlaczego. Dlatego podłączyłem się sam do wiązek. Przy module to nie ma znaczenia.
    Przyczepy mają złącza 7 i 13PIN a to jest duża różnica. Jak pod camping to rób instalację od razu pod 13 pin i najlepiej na swoich porządnych kablach. Jak będziesz potrzebował pociągnąć towarówkę to jest adapter z 13 na pin. Żeby mieć gruby przekrój zasilania pod lodówkę. W 166 jest fajnie bo aku jest w bagażniku.
    Najtaniej i najszybciej to kupić najtańszy hak, najtańszą wiązkę 13pin (tylko nie skręconą z kablami) i dużo kabla z metra do tego dwa przekaźniki. Na masę i zasilanie lodówki minimum 6mm2, reszta wg instrukcji. Moduł obskoczy Ci standardowe lampki a na przekaźnikach robisz zasilenie przyczepy (np drugiego aku) i dedykowane zasilanie lodówki.
    Wszystko trzeba samemu starannie zrobić. Nie ma gotowców P&P pod bry caravaning.

    Jedziesz na SKP. Pan podłącza lampy "na wieszaku" i sprawdza elektrykę. Jak jest ok to dostajesz wydruk z potwierdzeniem i w WK wbijają w dowód. Jakieś grosze to kosztuje.

    Jak jeszcze czegoś nie wiesz to pytaj bo jestem na bieżąco [emoji38]
    super.dzięki.to juz widzę,ze z wiązkami i calą tą elektryką mogę mieć trochę glowkowania-nie moj temat.co do przyczepy to byla by pierwsza budka,ktorą bym ciągał wiec raczej cos na dwie max 3 osoby,choć nie wykluczam wiekszej.będę pytal jeszcze i radzil się na pewno,bo temat caravaningu juz za mną chodzi i chodzi i raczej go nie odpuszczę.moze w tym roku juz bedzie zfinalizowany

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Elektryka prosta jak budowa cepa. To już montaż haka jest mniej przyjemny.
    Kupujesz moduł 13pin (najtańszy jaki jest) i dwa przekaźniki. Do tego wyliczasz ile metrów potrzebujesz kabli. Na lodówkę masa i zasilanie 6mm2. Reszta w zależności od zapotrzebowania 1-2mm2. Multimetrem szukasz sygnału i złączkami zaciskowymi się wpinasz. Fajna robótka
    Przyczepa pierwsza czy nie to ważne żebyście się pomieścili. Ja kupiłem taką żeby mieć dwa spania w tym jedną sypialnię zamykaną dla dzieci (dwójka). Wiesz, żeby nie widziały wszystkiego ważny jest też przedsionek.
    No i stopień caravaningowania determinuje wyposażenie (ogrzewanie, woda, łazienka). Ja na wiosnę planuję modernizację, żeby móc z ogrzewaniem i ciepłą wodą do prysznica funkcjonować gdziekolwiek, na odludziu. Ale to dłuuuuugi temat nie w tym wątku.
    Jak już kupisz to może się gdzieś wybierzemy na wspólne campingowanie. Ja często jeżdżę. Czasami co weekend. Tylko że ja nie ciągnę 166

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Elektryka prosta jak budowa cepa. To już montaż haka jest mniej przyjemny.
    Kupujesz moduł 13pin (najtańszy jaki jest) i dwa przekaźniki. Do tego wyliczasz ile metrów potrzebujesz kabli. Na lodówkę masa i zasilanie 6mm2. Reszta w zależności od zapotrzebowania 1-2mm2. Multimetrem szukasz sygnału i złączkami zaciskowymi się wpinasz. Fajna robótka
    Przyczepa pierwsza czy nie to ważne żebyście się pomieścili. Ja kupiłem taką żeby mieć dwa spania w tym jedną sypialnię zamykaną dla dzieci (dwójka). Wiesz, żeby nie widziały wszystkiego [emoji14] ważny jest też przedsionek.
    No i stopień caravaningowania determinuje wyposażenie (ogrzewanie, woda, łazienka). Ja na wiosnę planuję modernizację, żeby móc z ogrzewaniem i ciepłą wodą do prysznica funkcjonować gdziekolwiek, na odludziu. Ale to dłuuuuugi temat nie w tym wątku.
    Jak już kupisz to może się gdzieś wybierzemy na wspólne campingowanie. Ja często jeżdżę. Czasami co weekend. Tylko że ja nie ciągnę 166
    pierwsze z brzegu:
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7561348945

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7761702181


    jak juz bede mial przyczepę podczepioną pod auto(moze się uda w tym sezonie) wtedy bedziemy mogli się umawiać [emoji6]

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałem na haki ale widzę, że osiągają zawrotne ceny...... szok. Ja kupowałem za bodajże 250zł parę lat temu.......
    Odnośnie wiązki to wystarczy wiązka za 60zł i moduł za 80zł.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Mi też hak chodzi po głowie, ale zamiast przyczepy wozilbym na nim rowery. Muszę w końcu się przemóc i zamówić jakiś haczyk na allegro. Chociaż z drugiej strony, mam malutką, starą przyczepke "Niewiadow", mógłbym ją co nieco przewietrzyć

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garwanko Zobacz post
    Mi też hak chodzi po głowie, ale zamiast przyczepy wozilbym na nim rowery. Muszę w końcu się przemóc i zamówić jakiś haczyk na allegro. Chociaż z drugiej strony, mam malutką, starą przyczepke "Niewiadow", mógłbym ją co nieco przewietrzyć
    Na rowery to takie cos chcę kupić.tylko,ze jeszcze dodatkowo z zamkami.Od razu uchwyt na deskę chcę dokupić i zamontować,bo o ile narty jeszcze wejdą to deska na kanapie musi lezec.Rowery dwa tez sie mieszczą z tylu ale jednak na dachu bardziej praktycznie bedzie.
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5649764220

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7246710469




    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Bagaj dachowy w 166 wygląda trochę pokracznie..... zwłaszcza taki budżetowy. Lepiej kup na hak. Lepiej wygląda, lepsza aerodynamika i nie porysujesz dachu. A jak zapniesz przyczepę to rowery na nią i nie ma problemu.

Podobne wątki

  1. Jazda z przyczepą przez Słowację - wskazówka
    Utworzone przez superglide w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2022, 16:03
  2. [155] Proszę o rade
    Utworzone przez mazzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 18:14
  3. [146] Hak, Przyczepa 1,6TS da rade?
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 06:33
  4. 215/55/17 da rade w 166??
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 11:43
  5. [146] Czy da rade w boxerku?
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory