Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 141

Temat: Kreci ale nie odpala 2.4 JTD

  1. #61
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie tutaj jest ten problem, że dzisiaj rano na zimno też nie odpaliła. Stoi u mechanika, zobaczymy co powie.

  2. #62
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj mechanik stwierdził, że pompa pompuje i on nie wie co jest grane. Odpaliła na plaka, pochodziła chwile i znowu zgasła. Jutro z kolegą bierzemy sprawy w swoje ręce, zakładamy sprawny regulator z mojej alfy do jego i zobaczymy co się będzie działo.

    P.S. Zapomniałem wspomnieć, że to nie konkretnie moja alfa ma problemy, co nie zmienia faktu, że trzeba sobie z tym poradzić.

  3. #63
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar drobiazdzek
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KOL..../ SO.....
    Auto
    auto na ropa
    Postów
    359

    Domyślnie

    jesli zapalila na plaku to ewidentnie problem w zasilaniu!!!
    nie ma już BELLI..., czekam na lepsze czasy....

  4. #64
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Regulator ciśnienia paliwa do wymiany. Założyliśmy sprawny regulator z mojej belli i czarnulka zagadała bez zastanowienia. Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

  5. #65
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lucek
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    166-2.4 JTD-99r
    Postów
    118

    Exclamation PROBLEMY Z URUCHOMIENIEM 2.4 jtd

    Witam, nie zakładam nowego tematu bo mam podobny problem.
    Alfa 166 2.4jtd 1999r /136 KM
    Generalnie problem miałem już ubiegłej zimy, lecz inna usterka unieruchomiła alfę, mrozy zelżały i potem było w miarę dobrze. Wstyd się przyznać że nie odrobiłem pracy domowej i nic z tym nie zrobiłem.
    Chodzi o to że im zimniej tym gorzej z rozruchem. do jakichś -10st. odpala opronie ale w końcu odpali. poniżej tej temperatury to tylko pożyczanie prądu, dobry prostownik, dwa razy ostatnio paliłem go na popych/rozciąg (wiem, niezalecane). Co ciekawe 2 lata temu przy -30 rozpalałem ją bez problemu (oczywiście trochę dłużej trzeba było pokręcić ale odpaliła). Świece żarowe wymieniałem dwa razy podczas prawie 4letniej eksploatacji auta, najpierw na markowe ngk , rok temu na lucas (TRW), jednak po ostatniej wymianie kontrolka świec mrugała i mruga do tej pory, obstawiam zatem ten przekaźnik/moduł świec żarowych. jednak niewiem jak się za niego zabrać i jak ogarnąć ten temat. gdzieś kiedyś czytałem że ludzie go rozbierali, coś w nim czyścili i był jak nowy, ewentualnie pozostaje kupno używki , bo kable raczej są w porządku. Na początku miałem wszystkie 5 świec spalonych i nie było jakich specjalnych problemów z uruchomieniem.
    Akumulator nowy, 95ah/780 (ZAP AGM) kręci lepiej niż stary, lecz i go rozładowuję jak kręcę bez skutku. Ładowanie z alternatora mierzone na uruchomionym silniku w normie.
    Filtr paliwa wczoraj zmieniony na nowego filtrona, odpowietrzony jak należy.
    Pozostaje kwestia paliwa, być może mam w baku nie do końca świetne paliwo, jednak napewno nie najgorsze, dodatkowo podczas tankowania dolałem jakiegoś dodatku. Wyjeżdżę to co mam, zaleję czegoś lepszego, wleję inny dodatek (niektórzy polecają dodać trochę benzyny) i myślę że wyeliminuję problem trefnego paliwa.
    Przewaliłem forum do góry nogami i znalazłem inne możliwe przyczyny, a mianowicie czujniki : 1.czujnik położenia wału . 2.czujnik na listwie CR . 3.czujnik/zawór w pompie CR (odnośnie tego czujnika to latem kilka razy mi chyba przez to podczas intensywnej jazdy zgasł, ale zaraz zapalił i wszystko w normie). 4.czujnik/podgrzewacz w filtrze paliwa. No i ktoś mówił o wtryskach, ale nie podejrzewam że coś z nimi jest nie tak.
    Dodam jeszcze że już jak odpalę i rozgrzeję silnik to alfa idzie jak szalona , żadnych problemów nie stwarza.
    Błędy na komputerze jakie dostaję to P0380 - Moduł podgrzewania świec żarowych, P1320 - Niezgodność sygnałów fazy i obrotów no i EGR, bo mam zaślepiony (P0404). Dla znawców dodaję zapis loga z FESa w txt.
    Co w odpowiedniej kolejności eliminować aby nie popaść w niepotrzebne koszty ? Wszelkie sugestie, porady bardzo mile widziane. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu



  6. #66
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Zacznij od tego co masz jak na talerzu. Musisz doprowdzić świece do stanu używalności. Jesli choć jedna nie dziła to Ci żaden diesel na mrozie nie zapali, a Twój komputer mówi, że żadna nie działa. To w każdym razie podstawa.
    Czujników nie ruszaj. Gdyby padły komputer by Ci o tym powiedział.
    Jeśli po naprawie świec (wymianie modułu) dalej będą problemy z uruchamianiem - przyjrzałbym się, w pierwszej kolejności wtryskom (pewnie leją). W drugiej kolejności sprawdziłbym pompę wysokiego cisnienia.
    Oczywiście zakładam, że silnik kręci co najmniej 200 obr/min podczas rozruchu. Ergo: masz prąd.
    Powodzenia.

    p.s.
    A teraz doczytałem, że masz tez P1320. Może być czujnik położenia wału, ale niekoniecznie. Tak czy owak świece sa nr 1.
    Ostatnio edytowane przez iwok ; 22-01-2013 o 22:14

  7. #67
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lucek
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    166-2.4 JTD-99r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Okej, dziś zalałem arktyczne paliwo, dolałem dodatku, więc mam nadzieję że problem paliwa wyeliminowany. jednak na chwilę obecną nadal są kłopoty z rozruchem.
    Świece wymienię wszystkie dla świętego spokoju. Jeżeli to nie rozwiąże problemu to zapewne przekaźnik świec. jak ogarnąć ten temat ?
    Kontrolka świec po włączeniu zapłonu świeci przez około 5sek.po odpaleniu mruga jakieś 30sekund. mruga też tak samo niezależnie od temperatury otoczenia (lato-zima). Chyba że silnik jest fest nagrzany(85-90st) to nie mruga. ktoś na forum wspominał o związku temperatury silnika z układem grzania świec, więc obstawiam kolejny czujnik.
    Dodam że rok temu przy podobnych problemach zauważyłem przepalony bezpiecznik 60A(chyba) po prawej stronie grodzi. wymieniłem na nowy a kontrolka świec dalej mruga po odpaleniu i problemy te same.
    Kurde zaczynam się w tym wszystkim gubić...

  8. #68
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Kontrolka świec mruga jesli jakiś element układu grzania świec nie działa (jedna/więcej świec albo przekaźnik). Jeśli temperatura silnika/otoczenia jest wysoka i komputer "uzna", że nie jest konieczne użycie świec do rozruchu to wtedy kontrola od świec nie mruga, bo układ nie został użyty.
    Zacznij może od naprawy tego uwalonego przekaźnika. Świece sprawdź przed wymiana, bo byc może są dobre, a nie grzeja tylko z powodu zepsutegpo przekaźnika.

  9. #69
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lucek
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    166-2.4 JTD-99r
    Postów
    118

    Domyślnie

    @ iwok - dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc Świece dziś sprawdziłem miernikiem (jakimś tandetnym, pozatym pierwszy raz obsługiwałem miernik i nie bardzo go potrafię obsługiwać) i tylko jedna, którą podejrzewam o awarię - nie stawia oporu, pozostałe 4 wykazują jakiś opór, czyli chyba sprawne. do przekaźnika dochodzi prąd(+ z akumulatora), czyli okej. do przekaźnika wchodzą dwie wtyczki : jedna idzie bezpośrednio na świece, a druga odpowiada za całą resztę, czyli sterowanie tym modułem.
    Poszukałem trochę i znalazłem taki oto temat na naszym forum

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/....html?langid=2

    Powiem że zbiło to mnie z tropu, bo mam tak samo jak w opisywanym przypadku. Na moim przekaźniku widnieje 0281003015 4-5/Zyl. Czy mam szukać takiego samego jak mam aktualnie, czy szukać 0281003010 ? Czy każdy inny przekaźnik o podanym numerze seryjnym podpasuje dla mnie (np z Lanci itp)?
    Tak w ogóle to jak sprawdzić sprawnośc przekaźnika ?

  10. #70
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar trojo
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 2.4 JTD 150KM CF3 '02r.
    Postów
    104

    Domyślnie

    Sprawdziłeś czy przekaźnik daje prąd na świece??? Podłącz jakąś probówke na 12V do świecy i zrób próbe przekaźnika FES, lub jak nie masz to włacz zapłon. Jeśli zaświeci to znaczy że dobry, jak nie to trzeba szukac przyczyny w przekaźniku. U mnie było tak że przekaźnik działał ale nie dawał prądu na świece.
    Ostatnio edytowane przez trojo ; 24-01-2013 o 21:02

Podobne wątki

  1. [159] bardzo ładnie kreci nie odpala..
    Utworzone przez arturo85 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 08:32
  2. 156 1.9jtd nie kreci nie odpala
    Utworzone przez kosik17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 14:35
  3. 1.9 JTD nie odpala, choc rozrusznik kreci
    Utworzone przez Klein w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 23:55
  4. Dziwnie kreci i nie odpala
    Utworzone przez tygrysek w dziale 156
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 16:39
  5. 156 1.6 Nie odpala, nie kreci
    Utworzone przez TenTypMih w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory