Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: AISIN AW55-50 szarpie przy zmianie biegu z IV na V.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Aktualnie Vw Polo Variant 1.4 16V 75 KM
    Postów
    45

    Unhappy AISIN AW55-50 szarpie przy zmianie biegu z IV na V.

    Cześć wszystkim..

    Niestety moja Alfa nagle zaczęła pokazywać swoje dolegliwości i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

    Mój problem polega na tym iż podczas zmiany biegów prawdopodobnie z 4 na 5 następuję bardzo zauważalny skok obrotów oraz szarpnięcie. Czasami jest to skok z 2000 na 2500, a dzisiaj było to ponad 3000 i auto przez tą chwilę nie reagowało na gaz. Dopiero gdy zmienił bieg zaczęło normalnie jechać.

    Dodam, że na pozostałych biegach praktycznie nie da się wyczuć kiedy alfa zmienia biegi. Problem zaczyna się tylko w sytuacji, którą wmieniłem powyżej.

    Czy ktoś jest mi w stanie doradzić co się dzieje i czy da się temu jakoś zapobiec?

    Pozdrawiam,
    Krystian.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kiedy był zmieniany olej i czy jest stan? Co pokazuje sterownik skrzyni po podłączeniu do skrzyni? Skąd jesteś? Jak długo masz auto?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Aktualnie Vw Polo Variant 1.4 16V 75 KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Z Jaworzna. Autko kupiłem jakiś tydzień temu. Aktualnie ma przebieg 165 tyś. co wydaje się realne bo ostatni wpis w książce był w 2009 roku i wtedy stan licznika wynosił 89 tyś. Nie sądzę aby olej w skrzyni był wymieniany przez poprzedniego właściciela bo tamten nawet nie wiedział jak się wsadza płyty do zmieniarki i twierdził, że jest zepsuta.

    Pisząc sterownik skrzyni masz na myśli podpięcie pod komputer? Jeśli tak to nie była jeszcze podpinana i tak na prawdę nie za bardzo mam gdzie to zrobić. Na zegarach w trakcie jazdy nie wyświetlają się żadne błędy.

    Dodam jeszcze bo może to być istotne, że gdy nacisnę check po lewej stronie to podświetla się na chwilkę czerwona kontrolka skrzyni i gaśnie ale tylko po wyzwoleniu przycisku check.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Zmień olej i filtr w skrzyni biegów Jak to nie pomoże to z tego co wiem (chodź nigdy automata nie miałem) możesz zrobić adaptację sterownika skrzyni Wtedy powinno pomóc.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  5. #5
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Jedz do serwisu skrzyn automatycznych. Na 90% plyta z zaworami do wymiany koszt ok 3tys. Filtra w tej skrzyni sie nie wymienia bo trzeba rozebrac skrzynie, mozna wymienic jak sie robivkapitalke. Ja mialem identyczne objawy jak u Ciebie z czasem zaczelo sie to pogarszac na kazdym biegu plus problemy z rozsprzeglaniem. Jedz do serwisu oni po 2-3 min jazdy Ci wszystko powiedza oczywiscie jak sa kumaci, dlatego polecam od razu serwis asb bo inaczej heda Cie naciagac na wymiane oleju a i tak to nie pomoze. Im szybciej to naprawisz tym mniej konwerter( sprzeylo hydrokinetyczne ) dostanie po dupie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Aktualnie Vw Polo Variant 1.4 16V 75 KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Nie czuję się pocieszony. Oby to nie bylo to. Czy podpinajac pod komputer wyswietli mi jakis konkretny problem ze skrzynia czy tylko u doswiadczonego mechanika bede w stanie zdiagnozowac usterke?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    TO że na blacie nic się nie świeci nie oznacza że sterownik czegoś nie zarejestrował. Warto sprawdzić, sam to mozesz zrobić. Nie wymienianie w skrzyni oleju przez tyle czasu (zwłaszcza aisin) to poważny błąd. Wymiana oleju może pomóc, ale nie musi. Może być już za późno.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Nie straszcie chłopaka kosztami tydzien po zakupie auta. Jedź do serwisu skrzyń automatycznych tam tez napewno podłącza Cie pod kompa. Może okazać się błachostka i po co się stresować.

  9. #9
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    zadra wybacz ale mam ta skrzynie, remontowalem nia, corka wlasciciela warsztatu jezdzi identyczna alfa jak moja i porozmawialem z nia jak wyglada sprawa z ta skrzynia. ludzie nie wymieniaja oleju co powoduje zniszczenie zaworow na plycie. a objawy sa dokladnie takie jak kolega pisal szarpanie przy zmianie ktoregos ciegu, u mnie bylo z 3/4. z czasem przenosi sie to na inne biegi. jak by szarpalo na wszystkich biegach to wtedy mozna byloby myslec o oleju, wiadomo zawsze mozna tak o wymienic, ale wymieniajac statycznie polowe oleju zostawiasz, czyli rozcienczasz syf, a koszt wymiany dynamicznej jest duzy, a przy wymianie zaworow i task trzeba nowy olej zalac wiec roboty bedzie 2 razy a olej do tej skrzyni tani nie jest.

    u mnie bledow nie bylo na skrzyni, po prostu facet wsiadl, jechal ze mna i mowi to i to jest spowodowane tym, inna rzecz tym zaworem, spadek obrotow zuzyciem konwertera itp. jak ktos robi caly czas skrzynie to diagnoze da w 20sek.

    to tak jak marek w temacie klimy. fachowiec wszystko sprawdzi i ogarnie. a jak pojdzie sie do "nabijaczy klimy" to nabija i nic nie naprawia. ze skrzyniami to samo, idziesz do specjalisty albo beda Ci wmawiac zeby wymienic olje ( nawet dziecko potrafi odkrecic srube i pozniej nalac olej ) a jak nie pomoze to " Panie przykro mi, trzeba nowa skrzynie wrzucic" - bo na tym tez sie znaja jak odkrecic i zamienic a naprawic to juz prawie nikomu nie ma w dzisiejszych czasach.

    Krystian# zapomnialem jeszcze jedna rzecz sie zapytac: szarpanie od razu zaczyna sie pojawiac nawet po przejechaniu 100m, czy jak olej w skrzyni sie troche rozgrzeje, a na zimnym jest w miare ok?
    Ostatnio edytowane przez dareme89 ; 01-06-2014 o 16:16

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    No i dlatego kolega musi jechac do fachowca a nie wpadac w depresje na forum.

Podobne wątki

  1. dźwięk przy zmianie biegu i warczenie przy hamowaniu
    Utworzone przez johnnie147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 08:52
  2. szarpie przy zmianie biegów i na wstecznym
    Utworzone przez bynus w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2014, 16:04
  3. [159] Przy niskich temperaturach skrzypi przy zmianie biegu
    Utworzone przez b0b3k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 08:54
  4. AISIN AW55-50 - Nie wchodzi powyżej 3 biegu
    Utworzone przez Kamil908 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 23:26
  5. Szarpie przy zdjęciu nogi z gazu- automat AISIN
    Utworzone przez joe w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 08:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory