Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Dymienie i brak mocy 2.0 V6 TB

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    85

    Domyślnie Dymienie i brak mocy 2.0 V6 TB

    Otóż moja alfa czasami lubi zakopcić na niebiesko, raz na biało, nie jest to częste zjawisko a raczej bardzo rzadkie, ale lubi, np. na niebieskie po odpaleniu ale to rzadko, ja turbine zawsze ochładzam, płynu chłodniczego troche ubywa lecz chyba jest pęknieta nagrzewnica bo czuć czasami płyn chłodniczy w środku, i jeszcze jeden problem to jak jade i nie wciskam gazu do końca to alfa idzie, a jak wcisne na max to dławi się gdzieś od 3-3,5 obrótów a potem znów idzie, kupiłem już świece i będe wymieniał

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    alfa romeo 166 2,4 jtd rok 1999
    Postów
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysio1923 Zobacz post
    Otóż moja alfa czasami lubi zakopcić na niebiesko, raz na biało, nie jest to częste zjawisko a raczej bardzo rzadkie, ale lubi, np. na niebieskie po odpaleniu ale to rzadko, ja turbine zawsze ochładzam, płynu chłodniczego troche ubywa lecz chyba jest pęknieta nagrzewnica bo czuć czasami płyn chłodniczy w środku, i jeszcze jeden problem to jak jade i nie wciskam gazu do końca to alfa idzie, a jak wcisne na max to dławi się gdzieś od 3-3,5 obrótów a potem znów idzie, kupiłem już świece i będe wymieniał

    Pozdrawiam
    Jeśli kopci na biało to bierze płyn chłodniczy, a jeśli na niebiesko to bierze olej prawdopodobnie turbina do regeneracji.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysio1923 Zobacz post
    Otóż moja alfa czasami lubi zakopcić na niebiesko, raz na biało, nie jest to częste zjawisko a raczej bardzo rzadkie, ale lubi, np. na niebieskie po odpaleniu ale to rzadko, ja turbine zawsze ochładzam
    I tak na stan turbo ma wpływ jak poprzednicy ją używali więc się nie tłumacz chyba że masz ją już parę lat a dymienie zaczęło się teraz. Dymić może Ci też ze względu na inne nieszczelności silnika. Pierścienie i zawory.
    Turbo możesz wstępnie sprawdzić po zdjęciu rury po stronie zimnej. SPrawdzisz czy nie leje i czy nie ma luzów na wirniku. Potem przydało by się sprawdzić po stronie gorącej ale to wiadomo że już trudniej.



    Cytat Napisał Rysio1923 Zobacz post
    jeszcze jeden problem to jak jade i nie wciskam gazu do końca to alfa idzie, a jak wcisne na max to dławi się gdzieś od 3-3,5 obrótów a potem znów idzie, kupiłem już świece i będe wymieniał
    To pogadamy jak wymienisz. Czytałeś w ogóle instrukcję? WIesz że świece w TB wymiania się max co 20k??? Ten silnik nie wybacza. Albo masz wszystko na tip top albo będziesz się ciągle borykał z jakimiś bolączkami.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    I sprawdź jeszcze błędy bo u mnie za szarpanie odpowiadał czujnik spalania detonacyjnego.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    85

    Domyślnie

    Panowie otóż wymieniłem świece i było dobrze, lecz założyłem gaz i tutaj magia prysła, nawet na benzynie już tak nie idzie.. i ciągle pojawia się marchewka nawet po wykasowaniu po mocnym dodaniu gazu, wcześniej 2 razy pojawiła się marchewka bo tuż przy ścianie grodziowej wężyk podciśnienia mi zleciał, panowie co dalej robić ? Dodam też że na gazie gorzej idzie od benzyny, założyłem felgi 17 ale to nie powód że nie czuje już wciskania w fotel ..

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Skoro po założeniu gazu się "spsuło" to wracaj do gazownika na regulacje. Widocznie coś namieszał.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    85

    Domyślnie

    No tak, ale powiem że naprawde już nie czuje mocy tego auta ..

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Miałem tak. Gaz rozjeżdżał mapy ecu benzyny. Finalnie trzeba było odpiąć gaz, zrobić adaptację na Pb a potem przynajmniej te 100-200km na benzynie. Jak już wtedy wszystko było cacy dopiero podpiąłem LPG i dobrze je wystroiłem. Od tamtej pory było dobrze.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    85

    Domyślnie

    No tak kolego, ale u mnie nawet na benzynie nie idzie jak kiedyś.. nie czuje tego wgniecenia .

    Jak to gaz rozjeżdzał mapy ?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Problem polega na tym że jeżeli jeździsz na źle ustawionym gazie to ecu Pb cały czas zbiera informacje o niepoprawnym procesie spalania. Próbuje to zmienić ale z wiadomych względów nie jest to możliwe. Czyli tak na prawdę wykonuje syzyfową pracę. W efekcie na benzynie będzie źle pracować. Albo wcale ja tak miałem że mi nawet gasł.
    W efekcie autao na niczym Ci już nie będzie jeździć.
    Dopiero odłączenie gazu. Adaptacja (to z tą stacyjką, poszukaj na forum) i dużo jazdy na samej benzynie dopiero ustabilizuje Ci sytuację. Jak wszystko na Pb będzie dobrze dopiero zabieraj się za gaz.

    Więc tak:

    1. Odłączasz gaz, czyli zasilanie z kompa.
    2. Robisz adaptację (czyt. forum).
    3. Sprawdzasz jak jedzie. Powinno być już ok.
    4. Jeździsz na Pb przynajmniej te 100-200km.
    5. Jedziesz do innego gaziarza. Mówisz co było i że lpg rozjeżdża Ci mapę Pb - ma zrobić dobrze.

    Jeżeli adaptacja nie pomoże to idziesz w złym kierunku - szukasz innego powodu.
    U mnie "w między czasie" okazało się że wkrętki w kolektorze miały luz (jedna pękła) i miałem nieszczelność. W tym silniku (jak i w innych doładowanych) całkowita szczelność dolotu to priorytet.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 19:57
  2. Dymienie, brak mocy 2.4 jtd
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 09:41
  3. dymienie,brak mocy,marchewka itd. :(
    Utworzone przez ivka w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 17:15
  4. Strata mocy, dymienie i dzwiek silnika
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 22:41
  5. Problem: pyrkanie z wydechu, dymienie, brak mocy
    Utworzone przez TREMOR w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory