Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wysokie obroty na zimnym/brak mocy 2.0TS

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie Wysokie obroty na zimnym/brak mocy 2.0TS

    Panowie Piękna znów pokazuje pazur:
    Przy odpaleniu na zimnym silniku (zazwyczaj rano), obroty stają na ok 1500 a przy lekkim dodaniu gazu silnik się lekko poddusza. Cała sytuacja trwa ok 20-30 sek. Po tym czasie silnik chodzi normalnie ma moc. Ale przy dojeździe do skrzyżowania itp., podczas wrzucenia na luz dopóki auto się nie zatrzyma obroty falują w granicy 1000-1500. po Zatrzymaniu już jest ok trzyma spokojnie ok 900. FES pokazuje błędy jak na zdjęciu. Macie może jakiś pomysł od czego zacząć żeby znaleść rozwiązanie?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	błedy alfa.png
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	94.8 KB
ID:	141953  

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Dolot masz szczelny czy poklejony jakimiś tasmami itp? Na początek zdemontuj rure doloru- ta gumową z harmonijka i sprawdz czy jest szczelna, czy nie jest nigdzi epopękana ani połatana...

    Druga sprawa to poszukaj na forum info o falowaniu obrotów w TS. Było tego mase tematów.
    [C

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Rura wygląda ok wszystko równo siedzi. Czytałem sporo jednak myślałem że screen z fes-a coś wiecej komuś powie... A może lambda coś przekręca, sprawdzę ją ale chyba dopiero na week jak wrócę do domu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Panowie a może mieć to coś wspólnego z podziurawionym układem wydechowym? (końcowy tłumik) Bo znalazłem taką informacje na forum. Choć dla mnie to mało logiczne.
    Dziś poleci jeszcze reset parametrów adaptacyjnych, i wyczyszczenie przepływomierza.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Panowie troszkę to trwało ale zabrałem się dziś za alfine. Wymontowałem przepływkę i wygląda super w środku czysta sitko świeci jak nowe. Więc czyszczenie go nie konieczne. Ale przy okazji odpiąłem od niej kabel i na odpalonym silniku brak większej różnicy (silnik zachowuje sie jak wyżej). Czy to w takim razie jej wina i to ona odpowiada za te błędy?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dziś poszedł reset parametrów adaptacyjnych a oto wynik:
    Silnik pracuje równo bynajmniej na wolnych obrotach, nie ma falowania podczas dohamowywania na luzie ale alfina ma problem z wkręcaniem sie na obroty przy szybkim wciśnięciu pedału gazu (efekt jakbym ciągną za sobą spadochron). Podobnie przy zmianach biegów na chwile się zmula... Po jeździe (ok 15km) pokazał sie błąd "P0130 - sonda lambda"
    Później przełączyłem na gaz i zapie***la jak młoda z tym że po tym do ww błędu doszedł P0170 - Integrator lambda sondy!
    Czyżby winna była właśnie sonda? Z góry dzięki za jakiekolwiek info i sorki za zamieszanie na forum z tej racji (jestem zdania że mam 2 ręce i nie będę płacił mechanikowi. choć w mechanice jestem laikiem a z wykrztałcenia inż inf )

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobiibos Zobacz post
    choć w mechanice jestem laikiem a z wykrztałcenia inż inf
    Tak swoją drogą, to jeden z moich najmniej lubianych wykładowców na uczelni mawiał swoją sentecję z którą muszę się zgodzić... Tytuł inżyniera zobowiązuje do tego, aby poradzić sobie z każdym problemem, a jeśli nie masz wiedzy to musisz się dokształcić. Tak samo z rysunkiem technicznym. Pamiętam jak na jednym z kolokwiów oblał połowę ludzi za rysunek towarzyszący do jednej z odpowiedzi. Potem każdego z nich się pytał po jakiej szkole są: Ci po inżynierce mieli w plecy, a po licencjatach 3. Jak to mówił, tytuł inż zobowiązuje.
    A ty sprawdź wykresy sondy i wrzuć to się coś ustali.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Zrobiłem wykresy ale według tego co wyczytałem nie przekraczają one norm (napięcie na sondzie) wykres robiony oczywiście na benzynie bo z gazem nie ma problemu. I tu pytanie czy może to faktycznie być lambda bo z tego co mi wiadomo w przypadku jazdy na lpg "fizyczna" lambda nie bierze udziału w pracy silnika?

    Edit:
    wskaźnik "stan sondy lambda wykrywał na zmiane ubogi bogaty i czasem zaskakiwała jakaś trzecia opcja (nie pamietam nazwy)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	125.4 KB
ID:	142530  
    Ostatnio edytowane przez sobiibos ; 27-08-2014 o 12:43

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobiibos Zobacz post
    Zrobiłem wykresy ale według tego co wyczytałem nie przekraczają one norm (napięcie na sondzie) wykres robiony oczywiście na benzynie bo z gazem nie ma problemu. I tu pytanie czy może to faktycznie być lambda bo z tego co mi wiadomo w przypadku jazdy na lpg "fizyczna" lambda nie bierze udziału w pracy silnika?

    Edit:
    wskaźnik "stan sondy lambda wykrywał na zmiane ubogi bogaty i czasem zaskakiwała jakaś trzecia opcja (nie pamietam nazwy)
    Kolego, sonda pracuje prawidłowo. Moim zdaniem za całe zamieszanie jest odpowiedzialne złe ustawienie mapy dla LPG (jechać do gazownika niech ustawi).
    Wykonaj reset parametrów adaptacyjnych i pojeździj na benzynie dwa dni (by sterownik ustalił parametry adaptacji) a potem do gazownika niech ustawi mapy dla LPG.
    Sterownik gazu bierze informacje o czasie wtrysków ze sterownika benzynowego i sonda zawsze pracuje.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 27-08-2014 o 13:24

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Wczoraj poleciał reset parametrów adaptcyjnych i nic nie pomogło silnik praktycznie nie reagował na pedał gazu (tylko przy delikatnych zmianach położenia). A alfa muliła tak jakbym ciągną za sobą spadochron... nie było mowy o przekroczeniu 120km/h silnik nie wkręcał się powyżej 3,5k. Zrobiłem tak ok 15km, i przełączyłem na gaz i odrazu inne auto but jest, tylko obroty lekko falują przy do hamowaniach (w zakresie 900-1500)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  2. Brak mocy na zimnym 1.8
    Utworzone przez romus130 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 19:35
  3. [159] sprzęgło, brak mocy, wysokie obroty
    Utworzone przez zenonx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 19:43
  4. [164] Wysokie obroty przy odpalaniu na zimnym silniku.
    Utworzone przez Anna1997 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 20:41
  5. [33] Falowanie obrotów, brak mocy, wysokie spalanie
    Utworzone przez przem_ar33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory