Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Elektryka - problem

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków - NH
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 1999 r. Blu Odissea
    Postów
    18

    Domyślnie Elektryka - problem

    Witam,
    jestem nowym posiadaczem AR 166 3.0, auto kupiłem w dobrym stanie mechanicznym jednak z elektryką będzie tu trochę zabawy (dużo funkcji nie działa), powoli chcę doprowadzić ją do stanu idealnego.

    Na początek mam problem z dwiema końcówkami przewodów znajdujących się pod deską rozdzielczą od strony pasażera przód.

    Na oko mogą to być kabelki od jakiś funkcji związanych z radyjkiem jednak elektryka czy elektromechanika to dla mnie czarna magia dlatego pomóżcie!

    Dla ułatwienia wrzucam fotkę obu wtyczek.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_FOT3374.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	190.7 KB
ID:	145740   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_FOT3375.JPG
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	146.6 KB
ID:	145741  

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A jaki jest problem z tymi wtyczkami bo nie rozumiem są i ok, czy w związku z tym coś Ci nie działa? Jakie masz problemy z elektryką?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Każdy z nas ma w samochodzie od groma wolnych wtyczek - i nie znaczy, że czegoś brakuje w naszej opcji wyposażenia. Po prostu kable są uniwersalne i są takie same dla najuboższej, najbogatszej i specjalnej wersji samochodu. Do radio ta wtyczka nie będzie, bo to nie standard ISO jest. Zawsze możesz sprawdzić kiedy pojawia się na niej napięcie - np. czy po załączeniu zapłonu, czy ciągle i wykorzystać to kiedyś do montażu jakiejś opcjonalnej rzeczy.
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków - NH
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 1999 r. Blu Odissea
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cześc, od czego zacząc bo problemów jest bez liku...nie mogę sterowac nawiewem (temperature ustawię ale nie mogę zwiększac cisły nawiewu), klima też niesprawna (info ics'a - air conditioner faulty), kaseciak nie działa i fm również, ale np działa funkcja trip., przy używaniu kierunkowskazów nie mrugają mi strzałeczki na licznikach (mogą to byc po prostu żaróweczki, tego akurat nie wiem)...to tak na początek

    jakieś pomysły od czego zacząc, no poza tym żeby jechac do kumatego elektryka bo to wiem, ale czy mogą to byc jakieś pierdoły z którymi dałbym sobie radę bez interwencji w warsztacie?

    A z wtyyczkami problem jest a może nie, poprostu nie ma ich gdzie podpiąc i nie wiedziałem czy tak ma byc poprostu czy może czegoś brakuje, co powinno tam byc

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał PlantoHolic Zobacz post
    nie mogę sterowac nawiewem (temperature ustawię ale nie mogę zwiększac cisły nawiewu)
    Sprawdź wtyczkę za modułem (ten panel) ale pewnie cały ten moduł jest do banii. Możesz jeszcze go otworzyć i przeczyścić styki. To wszystko nic nie kosztuje a może pomóc.


    Cytat Napisał PlantoHolic Zobacz post
    klima też niesprawna
    Zacznij od czynnika. Komunikat określa wiele problemów. Masz o tym w przyklejonym HOW TO.


    Cytat Napisał PlantoHolic Zobacz post
    kaseciak nie działa i fm również, ale np działa funkcja trip.
    Może być problem ze stykami między modułami ICS`a. Może też problem z zasilaniem na tyle ICS`a.


    A tak ogólnie ogarniasz kabelkologię czy tak o pytasz? Bo żeby rozwiązać te problemy to trzeba już trochę pogrzebać i co nieco kumać.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków - NH
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 1999 r. Blu Odissea
    Postów
    18

    Domyślnie

    Do Marka:

    Tak jak pisałem wyżej elektryka (elektormechanika) to dla mnie czarna magia, styki przeczyszczę bo to proste akurat zadanie wtyczkę wyjmę oglądnę podepnę z powrotem bo i to nawet dla laika proste, ale większe kombinację z kabelkologią to już nie dla mnie. Więcej szkód bym narobił niż napraw.

    Aby zaglądnąc za panel muszę wymontowa ten boczek, który jest po jego prawej stronie na wysokości nóg pasażera czy dostanę się tam jakoś np. od przodu, czy w jeszcze inny sposób?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał PlantoHolic Zobacz post
    Tak jak pisałem wyżej elektryka (elektormechanika) to dla mnie czarna magia, styki przeczyszczę bo to proste akurat zadanie wtyczkę wyjmę oglądnę podepnę z powrotem bo i to nawet dla laika proste, ale większe kombinację z kabelkologią to już nie dla mnie. Więcej szkód bym narobił niż napraw.
    To rozbieranie ICS`a odpada - daj do fachowca.


    Cytat Napisał PlantoHolic Zobacz post
    Aby zaglądnąc za panel muszę wymontowa ten boczek, który jest po jego prawej stronie na wysokości nóg pasażera czy dostanę się tam jakoś np. od przodu, czy w jeszcze inny sposób?
    Instrukcja wyciągania ICS`a się kłania. Jest w przyklejonych. Obejrzeć - zrobić.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków - NH
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 1999 r. Blu Odissea
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzięki postudiuje posty o ICS'ie, jeżeli stwierdzę że mnie to przerasta oddam do fachowca.

    Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Ta wtyczka jest właśnie od panelu klimatyzacji (przed lift) czemu nie jest wpięta tego nie wiem.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tak, wygląda podobnie ale myślisz że nawet odpięta sięga do nóg pasażera?????
    Poza tym panel działa. Nie w pełni ale działa

Podobne wątki

  1. [GTV] Problem z elektryka..
    Utworzone przez alfa_ostrów w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 17:05
  2. Problem z elektryka....
    Utworzone przez Struzyn_1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 21:46
  3. Elektryka-Problem.
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 19:08
  4. problem z elektryka ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 17:20
  5. [156] SW Problem z elektryka
    Utworzone przez under28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 08:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory