Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Uszczelnianie ukladów chłodzenia dostępnymi środkami

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166 benzyna - wersja dla ambasady Włoch w Bukareszcie :-) V6 3.2 rok 2005
    Postów
    20

    Domyślnie Uszczelnianie ukladów chłodzenia dostępnymi środkami

    Witam i Pozdrawiam wszystkich odwiedzających to forum. Użytkując Alfę 166 dowiedziałem się także z własnego doświadczenia, że ten model miewa problemy z przeciekającą nagrzewnicą.

    Właśnie pracownik w katowickim salonie Ganinex sprzedał mi info, że lekarstwem na moje problemy, może być dostępny w sieci sklepów Norauto cud środek w postaci... wiórków do chłodnic. Rzekomo sypie się to coś do zbiorniczka przy rozgrzanym silniku i jeżeli nieszczelność nie jest większa niż 2 mm to problem rozwiązuje się sam. Moje pytanie brzmi: czy ktoś ze zmotoryzowanych zetknął się już z tą tajemniczą substancją, czy też pracownik salonu postanowił sobie ze mnie zażartować i zwyczajnie zrobił mnie w jajo.

    Dodam tylko, że regularne kupowanie koncentratu nie jest dla mnie jakoś szczególnie uciążliwe przynajmniej jeśli chodzi o koszty, a płyn ze zbiorniczka znika mi w sposób dość podstępny. Nieraz zrobię kilka czy kilkanaście kilometrów po mieście i poziom utrzymuje się dokładnie taki jaki był po uzupełnieniu, natomiast po jednym trochę dłuższym wyjeździe lub nie zaglądaniu pod maskę przez kolejne parę razy może już go prawie nie być. Co radzicie - jak powinienem dalej postąpić?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Wymien nagrzewnicę i nie kombinuj. Nie jest to jakiś straszny koszt tylko trochę zabawy przy tym, a będiesz miał spokój.
    Była ALFA ROMEO 166 2,4jtd
    Jest ALFA ROMEO 166 3,0V6 FL http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...rafal0717.html

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Takie środki to się stosuje jak jesteś w trasie daleko od domu. Ogólnie więcej syfu narobią niż pomogą. Tak jak poprzednik pisał wynień nagrzewnicę, bo jeszcze auto pójdzie z dymem jak ci się w końcu zwarcie od wilgoci zrobi o wariującej elektronice nie wspomnę.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Chcesz kupić samą nagrzewnicę czy nagrzewnicę i pompe wody ? Co wiążę się z rozebraniem rozrządu


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Postów
    26

    Domyślnie

    Kiedys slyszalem o takich "zasypkach". Jeszcze w technikum na praktykach w warsztacie, dobrych kilka lat temu. Wlasciciel warsztatu wzial auto po takich eksperymentach do robienia. Skonczylo sie kilkukrotnym plukaniem ukladu i wymiana pompy, nagrzewnicy i chlodnicy. Z tego co pamietam radosna tworczosc wlasciciela auta opierala sie na zasypkach, musztardzie i jakims szkle wodnym czy czyms takim
    Imho taniej wyjdzie wymienic nagrzewnice

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Stosowanie takich "zasypek"pomoże doraźnie.Niestety coś kosztem czegoś.Taki środek zatamuje nie tylko wyciek,ale również"zdrowe"kanały,co konsekwencją jest np.brak ogrzewania czy słabe chłodzenie.
    Gdy ja się uczyłem o autach,to nawet banany się stosowało w tylnych mostach,celem ich wyciszenia przed sprzedażą.Skutecznie tłumiły wycie mostów.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166 benzyna - wersja dla ambasady Włoch w Bukareszcie :-) V6 3.2 rok 2005
    Postów
    20

    Domyślnie

    Bardzo Wam Serdecznie Dziękuję za wprowadzenie mnie w temat. Właściwie utwierdziliście mnie w przekonaniu, że moje rozumowanie było słuszne. Pewnie w końcu zdecyduje się na kupno nowej nagrzewnicy, tyle tylko że jestem świeżo po regeneracji kolektora wydechowego i wymianie wszystkich ośmiu świec w moim TS-ie więc trochę mnie to wszystko szarpnęło a nie wykluczam że i wymianę rozrządu przydałoby się w najbliższym czasie zaliczyć.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Postów
    26

    Domyślnie

    Jak wojna, to i straty Sugestia jest taka -jezdzic i kontrolowac na biezaco, dolewac. Zrobic rozrzad, nastepnie nagrzewnice. Kolejnosc taka bo jak rozrzad sie sypnie to i nagrzewnica niepotrzebna

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Może warto byłoby spróbować środka K-SEAL. Można poczytać o nim na necie, jest sporo informacji.

Podobne wątki

  1. Uszczelnianie skrzyni biegów
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 23:38
  2. Uszczelnianie Miski Olejowej AR 156 1.6 TS
    Utworzone przez damian2x w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 10:10
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 03:46
  4. [156] układ chłodzenia cd............
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory