Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Błędy po przekładce z automatu na manual - Lancia Thesis

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Lancia Thesis 2,4 jtd 20V EMBLEMA
    Postów
    9

    Domyślnie Błędy po przekładce z automatu na manual - Lancia Thesis

    Witam

    Na wstępie napiszę iż kiedyś byłem forumowiczem jak jeszcze miałem Alfe Romeo 156 SW 2004r. LIFT ... potem nastał czas że przesiadłem się na Lancię Thesis z 2006r...

    Odrazu przeproszę iż piszę odnośnie auta nie z marki Alfy , aczkolwiek wydaje mi się że jest to bardzo bliźniaczy model co AR 166 ...

    A więc tak :
    Auto: Lancia Thesis 2,4 jtd 185km - automatyczna skrzynia biegów fabrycznie ... Aisin 50-55sn
    Na dzień dzisiejszy skrzynia jest przełożona na manuala ( koszta regeneracji mnie przerosły, a cały zestaw mnie nie dużo wyszedł do przekładki )
    Ogólnie auto jeździ i jest ok poza : ABS , ESP , EPB

    Mianowicie w komputerze widnieje jedyny błąd : zmieniona konfiguracja
    Miałem informacje iż wystarczy zrobić osiowanie proxy żeby działało , aczkolwiek u mnie blokuje się osiowanie przy tablicy przyrządów NQS ...

    Co zostało założone w samochodzie ? - a więc : oczywiście skrzynia , sprzęgło , lewarek , zmostkowany przekaźnik rozrusznika , dołożony dodatkowy kabel zasilający do stacyjki ( wyciąganie kluczyka ) ... z automatu zostało : Body , wiązka , ECU , licznik i to chyba tyle

    Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takim tematem ?
    Może jakieś sugestie ...

    Pozdrawiam i licze na pomoc bowiem 3 serwisy się wypięły na mnie a forum lancii również nie przyniosło rezultatów ...

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    A skąd jesteś ?
    Coś chyba mógłbym pomóc

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Lancia Thesis 2,4 jtd 20V EMBLEMA
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    A skąd jesteś ?
    Coś chyba mógłbym pomóc
    Dzięki za szybką odpowiedź
    Bochnia - Kraków

    aha , i napiszę jeszcze jakie próby do tej pory były :

    Próba programowania sterownika ABS - niestety nie da się go programować więc kupiłem sterownik razem z pompą od wersji z manualnej skrzyni ... nic to nie dało - dalej zmieniona konfiguracja

    Próba wgrania softu do ecu co prawda od AR 166 aczkolwiek również nic to nie dało

    I oczywiście próba robienia konfiguracji na egzaminerze również nic nie dała

    POZDRAWIAM

  4. #4
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    A polosie zostawiales od automatu? Jak ja badalem temat to mpwiono mi ze jeszcze polosie trzeba zmienic no i kompa. Na ile Ci wyceniono remont skrzyni bo sczerze nie majac calego dawcy to jak badalem wychodzilo podobnie.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Lancia Thesis 2,4 jtd 20V EMBLEMA
    Postów
    9

    Domyślnie

    Półosie są od manuala - części mi się udało w miarę tanio kupić aczkolwiek mam w garażu 2 skrzynie automatyczne bo wstępnie miała być przekładka auto na auto - ale sprzedawca mi sprzedał uszkodzoną skrzynie :/ kupiłem w sumie po dogadaniu się z nim - skrzynie , sprzęgło i dwumas w bardzo dobrym stanie , lewarek , pompkę i pedała - w sumie razem z skrzynią automatyczną 3500zł + półosie oraz łapę poduszki .... - a regenerację wycenili na okolice 8-10 tys ... pytałem w kilku punktach w małopolsce ...

  6. #6
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Za 8-9 miesiexy to kosztuje remont kompletnu skrzyni, przewaznie awarii ukega sterownik za 3,5 plus regeneracja konwertera ok 700zl. Mysle ze nikomu nie chcialo sie badac co jest walniete i podawali cene zeby zrobic kapitalke.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Lancia Thesis 2,4 jtd 20V EMBLEMA
    Postów
    9

    Domyślnie

    W skrzyni masa opiłków , jak odkręciłem dekiel elektrozaworów to uzbierałbym 2 opakowania srebrzystego kremu nivea ... więc uwierzyłem w wycenę bo widziałem co się działo :/

  8. #8
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Uuu a wczesniej zadnych objawow?

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Lancia Thesis 2,4 jtd 20V EMBLEMA
    Postów
    9

    Domyślnie

    No właśnie w sumie jestem sam sobie winien ... bo mogłem za wczasu wymienić zespół elektrozaworów jak zaczęło szarpać - mianowicie przy zatrzymaniu się całkowitym - kopnięcie , przy ruszeniu to samo , przy zmianie z 1/2 2/3 potem zaczęło się przeciąganie biegów przy zmianach a na koniec tryb awaryjny ... ale do końca jeździła ..

    Cała awaria trwała ok. 1,5 roku ( 50 tys km ) , wiedziałem że koszta napraw są ogromne - stwierdziłem że jak się posypie to poprostu znajdę jeżdżącego dawce - da 3 tys i będzie jeździło niestety zaczęły się schody przy szukaniu .. - co prawda skrzynie kupiłem aczkolwiek zostałem oszukany i w zamian zaproponowano mi manual - żeby nie brnąć dalej w koszta ( 2 x przekładanie skrzyni co wiązało się z wyciąganiem silnika , oleje , uszczelki itp itd ) zgodziłem się i tak jak to mówią powstał nestle chocapic hehe

  10. #10
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    No to podziwiam. Ja tez mialem walke ze skrzynia wiec wiem co to znaczy, a znalezc fachowcow ktorzy od razunie beda robic kapitalki tylko zobaczac co trzeba zrobic jest malo. Fajnie ze masz teraz manuala, mozna bardziej sie pobawic podczas jazdy tym silnikiem przy manualu

Podobne wątki

  1. Wymiana skrzyni za automatu na manual ?
    Utworzone przez DareX92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 17:55
  2. Wymiana automatu na manual w 156 .
    Utworzone przez roma1278 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 10:49
  3. Przeróbka automatu na manual, schematy
    Utworzone przez ar4me w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 18:11
  4. [164] Z automatu na manual
    Utworzone przez jary17 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory