Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Parujace szyby

  1. #1
    Hamster
    Gość

    Domyślnie Parujace szyby

    Witam wszystkich.
    Zaobserwowalem w swojej Belli nastepujacy problem. W deszczowe, bądz wilgotne dni paruja mi szyby. Nawet wlaczenie klimy na full auto bądz auto nie przynosi wielkiego efektu. O ile przednie szyby po jakims czasie odejda tak tylnym bocznym schodzi bardzo dlugo. Kiedy w samochodzie znajduje sie 4 osoby i dzien jest nazwijmy to wilgotny to o odparowaniu tylnych szyb nie ma praktycznie mowy. Wczesniej jezdzielem "panzerwagenem" tzn. passatem i tam takiego problemu nie mialem. Wlaczenie klimy na auto powodowalo brak jakiegokolwiek zaparowania szyb. Czy sytuacja jaka opisalem jest standardem czy powinienem cos z tym zrobic? Z gory dziekuje za pomoc.

  2. #2
    77alfisti
    Gość

    Domyślnie

    powodem parujących szyb może być np. brudny filtr kabinowy (przeciwpyłkowy), inna przyczyną może być też wyciek płynu chłodzącego do wnętrza samochodu np. z nagrzewnicy

  3. #3
    Hamster
    Gość

    Domyślnie

    Nagrzewnica jest szczelna i z plynem jest wszystko ok. Jutro sprawdze filtr kabinowy. Wstyd sie przyznac ale tam jeszcze nie zagladalem

  4. #4
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Moga też być zatkane kanaliki w drzwiach i woda stoi.

  5. #5
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    No 100% filtr przeciwpyłkowy , miałem to samo nawet w normalne dni mając trzy osoby na pokładzie parowały szyby , musiałem ratować się klimatyzacją po wymianie problem został wyeliminowany .

  6. #6
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam to samo i przyznam , że filtr przeciwpyłkowy nie zmieniałem dawno, wieystam z sugestii , bo już sie z tym pogodziłem sądząc , że włosi nie przewidzieli , ze auto to bedzie jeździło w takim klimacie.

  7. #7
    Hamster
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za pomoc. Dzisiaj zamowilem filterek z weglem aktywnym. Wymienie i zobaczymy co sie bedzie dzialo. Mam nadzieje ze problem uda mi sie wyeliminowac. Pozdrawiam i zycze bezawaryjnej jazdy.

  8. #8
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hamster Zobacz post
    Dzieki wszystkim za pomoc. Dzisiaj zamowilem filterek z weglem aktywnym. Wymienie i zobaczymy co sie bedzie dzialo. Mam nadzieje ze problem uda mi sie wyeliminowac. Pozdrawiam i zycze bezawaryjnej jazdy.
    A ja ci gwarantuję jak wymienisz ten filter to będzie ok tyz tak miałem .Pozdrawiam

    Alfa i jej ochroniarz

  9. #9
    Hamster
    Gość

    Domyślnie

    Filterek wymieniony i faktycznie poprawa jest. Nie jest jeszcze idealnie wiec przy dogodnej aurze postaram sie znalezc wyloty kanalikow drzwiwych i w miare potrzeby je przeczyszcze.

  10. #10
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Kolego a sprawdź dobrze czy nie masz może mokrej wykładziny na podłodze może masz je po prostu przemoczone i to właśnie one podczas jazdy zaczynają przesychać i z tąd te parowanie na szybach.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. Parujace ksenony
    Utworzone przez Młody1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 11:51
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 10:31
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03
  5. Parujace szyby.
    Utworzone przez bassman w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2006, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory