Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z wrzuceniem biegu 4hp20 oraz z wyciągnięciem kluczyka ze stacyjki

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    alfa romeo 166 3.0V6 Pb+LPG
    Postów
    63

    Domyślnie Problem z wrzuceniem biegu 4hp20 oraz z wyciągnięciem kluczyka ze stacyjki

    Mam problem z wrzuceniem biegu a mianowicie nie odblokowuje się elektromagnes od lewarka jak wcisnę hamulec, problem też jest z wyjęciem kluczyka, ponieważ ten elektromagnes przy stacyjce również nie reaguje. Wcześniej było wszystko w porządku. Czujnik pod pedałem wymieniłem na inny lecz bez zmian, a po ręcznym odblokowaniu skrzyni chodzi w trybie awaryjnym. Nie podłączałem do komputera bo fes nie ma diagnozy skrzyni i teraz moje pytanie gdzie szukać. bezpieczniki pod kierownica ok na podszybiu również. Są jeszcze gdzieś jakieś bezpieczniki od skrzyni? No i dlaczego przy okazji nie działa elektromagnes przy stacyjce? Sprawdzałem i nie dochodzi napięcie do niego tylko skąd dochodzić? dodam jeszcze, że jestem po wymianie ECU silnika wraz z immobilizerem i teraz jest pytanie czy ecu silnika z auta z manualna skrzynią jest takie samo jak w automacie? Czy ewentualnie coś jeszcze trzeba przełożyć żeby to działało, wymieniłem ecu silnika sterownik do immo i pierścień przy stacyjce. Na próbę wsadziłem stare ecu ale nic się nie zmieniło.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendger Zobacz post
    Mam problem z wrzuceniem biegu a mianowicie nie odblokowuje się elektromagnes od lewarka jak wcisnę hamulec, problem też jest z wyjęciem kluczyka, ponieważ ten elektromagnes przy stacyjce również nie reaguje. Wcześniej było wszystko w porządku. Czujnik pod pedałem wymieniłem na inny lecz bez zmian, a po ręcznym odblokowaniu skrzyni chodzi w trybie awaryjnym. Nie podłączałem do komputera bo fes nie ma diagnozy skrzyni i teraz moje pytanie gdzie szukać. bezpieczniki pod kierownica ok na podszybiu również. Są jeszcze gdzieś jakieś bezpieczniki od skrzyni? No i dlaczego przy okazji nie działa elektromagnes przy stacyjce? Sprawdzałem i nie dochodzi napięcie do niego tylko skąd dochodzić? dodam jeszcze, że jestem po wymianie ECU silnika wraz z immobilizerem i teraz jest pytanie czy ecu silnika z auta z manualna skrzynią jest takie samo jak w automacie? Czy ewentualnie coś jeszcze trzeba przełożyć żeby to działało, wymieniłem ecu silnika sterownik do immo i pierścień przy stacyjce. Na próbę wsadziłem stare ecu ale nic się nie zmieniło.
    "Nie podłączałem do komputera bo fes nie ma diagnozy skrzyni" jak nie ma nawet nie trzeba przepinać pina skrzynia jest na tym samym co ECU czyli 7.
    Musi się połączyć i z czytać błędy.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Kolego Stanlizak nie wprowadzaj chłopaka w błąd. W przed FL skrzynia chodzi na pinie 12, a po FL na 9.
    Podłączysz się i FES/MES i AlfaOBD.
    Sterowanie na cewkę kluczyka jest z kompa skrzyni.
    Podaj rocznik auta to wrzucę schematy.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    alfa romeo 166 3.0V6 Pb+LPG
    Postów
    63

    Domyślnie

    Auto z 2001r. ecu silnika me 3.1, mam fes wersję 2.3.1 i nigdzie nie widzę tam diagnozy skrzyni. A wypowie się ktoś w sprawie tych ecu silnika z manuala i automatu czy są różnice?

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Sterowanie na cewkę kluczyka jest z kompa skrzyni.
    Skoro tak, to Jendger oglądałeś kompa skrzyni? Nie jest mokry (nagrzewnica)? Wtyczka dobrze łączy?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    alfa romeo 166 3.0V6 Pb+LPG
    Postów
    63

    Domyślnie

    Nagrzewnica wymieniona jakis miesiac temu i wtedy komputer przeczyscilem i bylo ok teraz tez to sprawdzalem i jest ok wtyczke tez sprawdzalem

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. Kolego poniżej pełna paczka.
    2. Za stara wersja FES'a. Ściągnij najnowszą wersję AlfaOBD i napisz do mnie na PW.
    3. Do sprawdzenia bezpieczniki pod kierownicą ze szczególnym naciskiem na F17 10A. Który to jest pokazane będzie w dokumentacji, bo to potrafi się rozjechać z opisem w skrzynce.
    4. Trzeba go podpiąć pod kompa i zobaczyć czy sterownik skrzyni nie zgłasza problemów z komunikacją z ECU. Mam niestety duże podejrzenia, że potrzeba conajmniej przeprogramowania ECU na wersję z automatem.
    Attached Files Attached Files
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. [159] Problem z wrzuceniem biegu Parking w skrzyni Automatycznej
    Utworzone przez tomek.krakow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-01-2019, 13:55
  2. Problem w wrzuceniem drugiego biegu
    Utworzone przez manli w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 22:32
  3. błąd 1D oraz U1700 -skrzynia 4HP20 nie redukuje biegu
    Utworzone przez pawel166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 09:29
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 21:12
  5. problem z wrzuceniem biegu
    Utworzone przez daniel17c w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory