Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: błędy p0100 i p0110

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    nowogrd
    Auto
    alfa romeo 166 2.0 TS+ lpg
    Postów
    320

    Domyślnie błędy p0100 i p0110

    witam wszystkich.jak w temacie pojawiły się 2 błędy. auto na 1 i 2 idzie jak wściekłe ale już wyżej biegi to zdechłe mi się wydaje . przepływ mas powietrza według MULTIecuScan jest na stałym poziomie 24kg, a temperatura powietrza zasysanego waha się od -103 do 90 stopni C średnie spalanie przy 100km/h = 9,2 l/100km .Na sondach dane od 0.1... do 0.9... . Po odpięciu wtyczki od przepławki na biegu jałowym jest tylko delikatne pyknięcie na obrotach i tak samo przy podpinaniu. Błędy wyskakuja zaraz po ich usunięciu.Czy te 2 błędy sa wynikiem awarii przepływomierza czy jest osobny czujnik temp.powietrza? Czy po wymianie przepływki robić reset parametrów ecu?Jeśli tak to jak bo ostatnio próbowałem MES i coś wyskoczyło registred tretete po angielsku i coś o sondzie lambda(błędu wtedy brak). Może ktoś z was podać mi takie podstawowe parametry życiowe dla ts? np obroty na jałowym,sondy,temp pow i cieczy itp z tych ważnych do poprawnej pracy? co to jest właściwie te TRa I FRa?
    Ostatnio edytowane przez kotulsky ; 25-01-2015 o 20:56

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Tak w skrócie TRa i FRa to parametry adaptacyjne, które aktualizują się podczas pracy silnika i wpływają np. na czasy wtrysków. Uwzględniają one zużycie np. katalizatora. Po resecie powinny się ustawić na nowo po ok. 200km na Pb.
    Jeśli chodzi o przepływkę, to jeśli jest uszkodzona i wkładasz nową, to ja bym reset parametrów zrobił, ale nie jest to mega konieczne - ECU samo dojdzie do prawidłowych wartości z czasem.
    Jeżeli przepływka jest uszkodzona, to na odpiętej powinien jechać lepiej, szczególnie u góry (>5tys).
    To, co jest też prawdopodobne u Ciebie to złe ustawienie LPG. Bujam się z temat również u siebie. Jeżeli zrobisz reset parametrów (np. poprzez odłączenie aku na dłużej) i pojeździsz na Pb przez 100-200km, i odczujesz że jedzie lepiej/sporo lepiej niż wcześniej, to masz odpowiedź: mapy/dawka LPG rozjeżdża Ci mapy Pb (dokładniej: parametry adaptacyjne).
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 25-01-2015 o 23:14
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    nowogrd
    Auto
    alfa romeo 166 2.0 TS+ lpg
    Postów
    320

    Domyślnie

    I z tąd bedzię błąd przepływki? Odłączenie aku na pare h też robi reset ecu? W tamtą niedzielę odłączyłem na ok 4h bo dmuchawe zmieniałem.ale nieczekałem na start wentylatorów 2 razy tylko 1 i pocisk

    wysłano z domowego telefona

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotulsky Zobacz post
    I z tąd bedzię błąd przepływki?
    No raczej nie... mogły się 2 rzeczy nałożyć, ale faktycznie najpierw trzeba przepływkę ogarnąć. Połączenie (wtyczkę) sprawdzałeś/czyściłeś? Najlepiej kontakt spray. Jak nie pomoże to szukaj nowej.


    Cytat Napisał kotulsky Zobacz post
    Odłączenie aku na pare h też robi reset ecu?
    Tak. Na szybko też można:
    - odłączasz aku, obie klemy
    - zwierasz ze sobą te odłączone klemy na 1-2 min (rozładowujesz kondesatory)
    - podłączasz klemy z powrotem pod aku

    Te parę godzin czy ile tam (tego nikt nie wie) to czas kiedy przestają trzymać kondensatory i wtedy ECU też się resetuje.


    Cytat Napisał kotulsky Zobacz post
    W tamtą niedzielę odłączyłem na ok 4h bo dmuchawe zmieniałem.ale nieczekałem na start wentylatorów 2 razy tylko 1 i pocisk
    To tym bardziej zrób reset jeszcze raz jak należy
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotulsky Zobacz post
    witam wszystkich.jak w temacie pojawiły się 2 błędy. auto na 1 i 2 idzie jak wściekłe ale już wyżej biegi to zdechłe mi się wydaje . przepływ mas powietrza według MULTIecuScan jest na stałym poziomie 24kg, a temperatura powietrza zasysanego waha się od -103 do 90 stopni C średnie spalanie przy 100km/h = 9,2 l/100km .Na sondach dane od 0.1... do 0.9... . Po odpięciu wtyczki od przepławki na biegu jałowym jest tylko delikatne pyknięcie na obrotach i tak samo przy podpinaniu. Błędy wyskakuja zaraz po ich usunięciu.Czy te 2 błędy sa wynikiem awarii przepływomierza czy jest osobny czujnik temp.powietrza? Czy po wymianie przepływki robić reset parametrów ecu?Jeśli tak to jak bo ostatnio próbowałem MES i coś wyskoczyło registred tretete po angielsku i coś o sondzie lambda(błędu wtedy brak). Może ktoś z was podać mi takie podstawowe parametry życiowe dla ts? np obroty na jałowym,sondy,temp pow i cieczy itp z tych ważnych do poprawnej pracy? co to jest właściwie te TRa I FRa?
    Kolego, ewidentnie uszkodzony przepływomierz, czujnik temp. powietrza jest w przepływomierzu (winien pokazywać tem. podobną do otoczenia), przepływ na biegu jałowym dla tego silnika to ok. 13 kg.
    Dla sterownika TS'a reset parametrów adaptacyjnych przeprowadza się programowo (inaczej się nie da).
    Podmień przepływomierz, wykonaj reset parametrów, - uruchom silnik i dwa dni jazdy wyłacznie na benzynie.
    Potem regulacja map gazowych.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 26-01-2015 o 09:38

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Dla sterownika TS'a reset parametrów adaptacyjnych przeprowadza się programowo (inaczej się nie da).
    Jeżeli tak, to sorry za wprowadzenie w błąd. Faktycznie odłączenie aku nic nie resetuje, jak w przypadku ME2.1 i ME3.1?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    nowogrd
    Auto
    alfa romeo 166 2.0 TS+ lpg
    Postów
    320

    Domyślnie

    Dziękuję panowie.a ...jeszcze jedno,czy mogę nim jezdzić puki przepławka nie dojdzie? Ja mam multiecuscan i niemogę zrobić reseta ecu.może to ukrucona wersja.czy macie pełną? Albo doktorka dla wersji próbnej?

    wysłano z domowego telefona

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotulsky Zobacz post
    Dziękuję panowie.a ...jeszcze jedno,czy mogę nim jezdzić puki przepławka nie dojdzie? Ja mam multiecuscan i niemogę zrobić reseta ecu.może to ukrucona wersja.czy macie pełną? Albo doktorka dla wersji próbnej?

    wysłano z domowego telefona
    MES w zależności od sterownika silnika dla 2.0TS ME 1.5.5 dla starych 98' lub ME 7.3.1 dla nowszych w zakładce F7 Regulacje (self- adaptation reset).
    Reset wykonuje się tylko na włączonym zapłonie i po wykonaniu należy wyłączyć zapłon na min. 30 sek.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar piotrek1110
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    w Niemcach\ Lublin
    Auto
    ALFA 166 2.0TS 2001r. BOSCH ME7.3.1 EOBD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Kolego, ewidentnie uszkodzony przepływomierz, czujnik temp. powietrza jest w przepływomierzu (winien pokazywać tem. podobną do otoczenia), przepływ na biegu jałowym dla tego silnika to ok. 13 kg.
    Dla sterownika TS'a reset parametrów adaptacyjnych przeprowadza się programowo (inaczej się nie da).
    Podmień przepływomierz, wykonaj reset parametrów, - uruchom silnik i dwa dni jazdy wyłacznie na benzynie.
    Potem regulacja map gazowych.
    Czy informacja że czujnik temperatury jest w przepływomierzu jest w 100% pewna(nie podważam twoich kompetencji) u mnie różnica wynosi aż 18 *C. Jaki ma to wpływ na silnik( spalanie , kultura pracy) Jak wnioskuje czujnik w lusterku ma tylko związek z temperatura na ICS.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    nowogrd
    Auto
    alfa romeo 166 2.0 TS+ lpg
    Postów
    320

    Domyślnie

    Czujnik w lusterku daje mi temp. poprawnie czyli jak było danego dnia.natomiast czujnik temp w przepływomierzu dawał 100 na minusie albo mega na plusie.a odpięcie przepławki nie wzrusza silnika(zero reakcji) spalanie pb większe o ponad litr w trasie przy 100na h

    wysłano z domowego telefona

Podobne wątki

  1. Błąd P0110 air temperarure sensor
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-04-2018, 16:34
  2. Błędy P1177 i P1178 razem z P0100
    Utworzone przez wilu934 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 16:17
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:52
  4. [145] Błędy P1653, P0443, P0100 Alfa 145 1.4 ts
    Utworzone przez Lotnik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 21:48
  5. Błędy kompa P0100 i P0170 i problem z FES
    Utworzone przez Alfa156bb w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 07:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory