Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Temat: Alternatywa dla loudlinka i audiostrady?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Transmiter FM jest kiepskim rozwiązaniem nie ważne jakiego producenta i jaki to będzie model. Takie urządzenie działa na zasadzie nadajnika, który jest odbierany lokalanie przez naszą antenę w radio. No i tutaj pojawia się problem, bo FM ma swoje ograniczenia : 1. Pasmo przenoszenia 30Hz-15KHz 2. Próbkowanie: max 32Hkz 3. Ograniczenie dynamiki pasma 4. Wysokie szumy własne.

    Te ograniczenia dotyczą wszystkich odbiorników FM, dźwięk puszczany w radiu przechodzi przez specjalną obróbkę aby po części zniwelować straty wynikające z ograniczeń transmisji FM (kompresja dynamiki dźwięku itd.) Takich mechanizmów nie posiada żaden transmiter FM przeznaczony do używania w samochodzie dlatego jakość będzie znacznie gorsza niż w przypadku normalnej transmisji radiowej. Nie ma co porównywać jakości dźwięku generowanego przez transmiter FM z choćby zwykłym kablekiem AUX wlutowanym w przedwzmacniacz kasetowy w naszych ICS-ach.

    W zwykłym audio 166 taki transmiter do puszczania muzyki klubowej jeszcze styknie - jeśli ktoś nie jest melomanem, ale przy wersji audio z DSP lub gatunkach muzyki o wymagających większej szczegółowości przekazu transmiter jest po prostu marnotrawieniem możliwości systemu audio.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    A jakie to możliwości ma ten system audio? Z dsp czy bez lipne. No dobra z dsp średnie.
    166 ratuje tylko dobre wyciszenie w serii. Wersja bez dsp gra dużo gorzej od standardu w 147.

    W jednej 166 miałem zmieniarką JVC na 12 płyt do której to był podpięty transmiter z osobnym zasilaniem. Grało to nie gorzej niż fabryczna zmieniarka no i nie było problemu z przeskakiwaniem płyt. Transmiter był umieszczony obok zagłówka tylnego i operowalo się nim pilotem. Wiec pomysłów może być wiele.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 17-07-2015 o 18:03

  3. #13
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Smiem twierdzic ze dsp to jeden z lepszych dostepnycj w tamtych czasach zestawow audio w aucie. Chcesz dobrego audio? Zrob to porzadnie, tylko jest to strasznie ciezko zrobic tak, zeby nie bylo zmian w maskownicach itp.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    A jakie to możliwości ma ten system audio? Z dsp czy bez lipne. No dobra z dsp średnie.
    166 ratuje tylko dobre wyciszenie w serii. Wersja bez dsp gra dużo gorzej od standardu w 147.
    Jarek Ty chyba nigdy nie słuchałeś audio w 166 z DSP i dobrym źródłem dźwięku. Bose w 156, GT i 147 to jest dopiero porażka. Subwoofer śmieszny, wzmacniacz śmieszny, brak wyciszenia pierdzi jak jakieś podstawowe Audi Concert. O standardzie się nie wypowiadam bo jest poniżej krytyki w 166 i tu rzeczywiście 147 wygra. Pamiętaj że DSP w 166 to nie tylko wzmacniacz i dwa głośniki w półce. Wszystkie głośniki są zmienione w stosunku do serii, mają inną budowę, producenta i moc, wszystkie są zasilane modułem HAES 6x60W RMS. Nawet nowsze auta w segmencie "premium" mają problem żeby przebić wyraźnie to co oferuje dobrze ustawione DSP w 166 z porządnym źródłem dźwięku.

    Transmiter FM to syf i koniec, to półśrodek nadaje się jako prowizoryczne rozwiązanie. ew. może zostać głównym źródłem dźwięku przy tragicznym systemie audio w samochodzie, ale nie tam gdzie w ogóle pojawia się słowo takie jak jakość.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    6x40W a nie 60
    To fakt że standard w 166 to dramat nieporównywalny.
    Jeżeli chodzi o DSP to miałem w poprzedniej ale ale czy to aż takie super to bym się kłócił. Fakt, na tamte lata na pewno. Ale teraz? Cóż melomanem nie jestem ale to DSP dla melomana na pewno nie jest co nie zmienia postaci rzeczy że na sprawnych częściach robi niezłą robotę. Dlatego w obecnej mam zamiar zregenerować tylne w półkę a resztę kupić nowe wedle zaleceń naszego forumowego audiofila

    Ale jest jeszcze jedna zasadnicza rzecz którą po latach zauważyłem. DSP nie wszędzie tak samo gra. I nie chodzi o części. Tylko po prostu o zużycie. Sam się o tym przekonałem. Może jarek miał już mocno przegwizdaany przez gimnazjalistę często gęsto to sprzęt niemal pełnoletni nie wszędzie będzie grał tak samo.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Jarek Ty chyba nigdy nie słuchałeś audio w 166 z DSP i dobrym źródłem dźwięku. Bose w 156, GT i 147 to jest dopiero porażka. Subwoofer śmieszny, wzmacniacz śmieszny, brak wyciszenia pierdzi jak jakieś podstawowe Audi Concert. O standardzie się nie wypowiadam bo jest poniżej krytyki w 166 i tu rzeczywiście 147 wygra. Pamiętaj że DSP w 166 to nie tylko wzmacniacz i dwa głośniki w półce. Wszystkie głośniki są zmienione w stosunku do serii, mają inną budowę, producenta i moc, wszystkie są zasilane modułem HAES 6x60W RMS. Nawet nowsze auta w segmencie "premium" mają problem żeby przebić wyraźnie to co oferuje dobrze ustawione DSP w 166 z porządnym źródłem dźwięku.

    Transmiter FM to syf i koniec, to półśrodek nadaje się jako prowizoryczne rozwiązanie. ew. może zostać głównym źródłem dźwięku przy tragicznym systemie audio w samochodzie, ale nie tam gdzie w ogóle pojawia się słowo takie jak jakość.
    Jak wyżej nie przesadzaj z tymi watami kolego bussoholik.jest 6x40. I uwierz mi nie ma rzeczy której w 166 bym nie słuchał.
    A żeby długo nie szukać lepiej od dsp z tamtych lat gra podstawowy model audio w oplu omedze. Mimo że posiada tylko 4 głośniki plus dwa twetery. Z tym ze głośniki są półtora raza większe i każdy głośnik z Alfy wygląda przy nich jak papierzak z tonsila. Tak więc kolego dsp według mnie dupy nie urywa .

    Marku dsp mam pod ręką w aucie szwagra 2000 rok i sąsiada 2005 i gra tak samo. Bardzo dobrze gra ale są lepiej zrobione zestawy audio w podobnych autach.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 17-07-2015 o 21:54

  7. #17
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Jak wyżej nie przesadzaj z tymi watami kolego bussoholik.jest 6x40. I uwierz mi nie ma rzeczy której w 166 bym nie słuchał.
    A żeby długo nie szukać lepiej od dsp z tamtych lat gra podstawowy model audio w oplu omedze. Mimo że posiada tylko 4 głośniki plus dwa twetery. Z tym ze głośniki są półtora raza większe i każdy głośnik z Alfy wygląda przy nich jak papierzak z tonsila. Tak więc kolego dsp według mnie dupy nie urywa .

    Marku dsp mam pod ręką w aucie szwagra 2000 rok i sąsiada 2005 i gra tak samo. Bardzo dobrze gra ale są lepiej zrobione zestawy audio w podobnych autach.
    To chyba szukamy czego innego w audio. Jedyne co dobrze gralo w omedze to to ze byl bas z drzwi czego w dsp nie ma, za to czystosc dzwieku, wrazenie przestrzenne o wiele gorzej niz dsp.

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wiesz dareme.... często na forum się okazuje że DSP jest do bani, lepsza tuba w bagażniku tak więc zależy co kto lubi

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Z tym ze głośniki są półtora raza większe i każdy głośnik z Alfy wygląda przy nich jak papierzak z tonsila.
    Brawo, świetny argument w tym temacie. Przecież wiadomo że wszystko co jest większe jest też lepsze. Gdyby w tej Omedze wstawić jeszcze ciut większe głośniki to było by można usłyszeć dźwięki śliny plutej przez Pavarottiego spadającej na werbel umieszczony w pierwszym rzędzie orkiestry filharmonii Mediolańskiej podczas wyśpiewywania głównej partii Carmen.

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    I uwierz mi nie ma rzeczy której w 166 bym nie słuchał.
    Nie wątpię.

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    lepsza tuba w bagażniku tak więc zależy co kto lubi
    Marek jak zwykle się nie zna, najlepiej żeby pizgało takim basem aż uszczelki z drzwi wychodzą. Wtedy jest dobre audio. Najlepiej żeby pasmo przenoszenia schodziło tak nisko żebyś parkując nad brzegiem w Ustce mógł komunikować się z Bieługami i Wielorybami pływającymi w Sztokcholmskim porcie wysyłając im jakieś infradźwięki. Najlepsze są trójdrożne zestawy:

    Bas - tuba milion wat
    Mid - głośniczek z telefonu
    High - syczek pizoelektyczny za 15 zł

    A tak na serio, coś tam o elektronice audio wiem, o samej muzyce też. W domu mam referencyjne monitory studyjne jako główne źródło dźwięku do porównania i jakość DSP oceniam bardzo wysoko. Oczywiście tylko na postoju bo w trasie jest już wszystko jedno, słucham silnika ;P Plusy DSP to: separacja (szybkie wygaszenie szybkich dźwięków ), rozdzielczość - można wyłowić uchem poszczególnych ludzi z chórków albo drugą a nawet trzecią gitarę elektryczną. Pasmo przenoszenia i jakość wysokich tonów - tu naprawdę odwalono kawał dobrej roboty. Do tego mamy fajne możliwości operowania przestrzenią no i jedną funkcję która jest bardzo przydatna - polaryzacja i wyśrodkowanie dźwięku na kierowcę, pasażera lub środek.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chyzioslaff
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    jest 2x166, Avensis T27, Passat B4
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post

    Bas - tuba milion wat
    Ja dostałem w ramach prezentu od poprzedniego właściciela jednej z moich 166 taki oto zestaw.


    Mam dsp i jestem bardzo zadowolony ale jak potrzebuje mocniejsze łupnięcie żeby zetrzeć uśmiech z twarzy kolegi Który jest fanem systemu audi concert to jeden przycisk i na tylnej kanapie włącza się basowy masażer
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0279.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	85.4 KB
ID:	172997  
    HSF3Design

    Projekty, prototypowanie, wydruki 3D

    NOCTUO - filamenty do druku 3D

    email: duzepuzzle@gmail.com

    mam:
    Auto projekt: AR166 3.0 CF2 '99 Blu Odissea
    Daily: AR166 2.0 V6 TB '99 Aurora
    na części:
    AR166 3.0 CF3 '02 - srebrne

Podobne wątki

  1. zamienię radio CD LG LAC 5900 na zmieniarkę lub loudlinka
    Utworzone przez RobertWroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 20:25
  2. Zmieniarka MP3 zamiast LOUDLINKA
    Utworzone przez Michal166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 16:12
  3. Zmieniarka mp3 ,alternatywa dla loudlinka [166]
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 15:31
  4. alternatywa dla loudlinka?
    Utworzone przez tomaz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2008, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory