Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Zarowki pod drzwiami- LED?

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Fable
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    ok. Opola
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD- 150KM, 2003r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Chyba zamowilem w sam raz tych zarowek wiec jesli bedzie pasowac to napewni zamontuje a co do kierunkowskazow to pewnie wymiata w nocy gdy taka mocna barwa pomaramczowa miga tylko problem polega w czymś innym. Wyjecie calego klosza tego malego od kierunku nuby jest proste bo jak to w instrukcji pisza trzeba pchac w kierunku jazdy czy jakos tam i powinno wyjsc. Nie potrafię trgo zrobić. Uzywam jak najwieceh sily i nic. Może Ty mi opiszesz dokladnie jak mam to zrobic? Bo w sumie ten kiuerunkowskaz srodkowy po stronie pasazera nawet mi nie swieci. A przy okazji wymienilbym sobie same klosze na takie w lepszym stanie, posiadam na stanie i bym je tam wrzucil z nowymi zarowkami )

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Oby dało radę też w bagażniku, bo świeci super i odmładza auto

    Co do kierunków to są dwa sposoby. Ja swoje stare wyjąłem dość ciężko, leczy tym pierwszym sposobem, czyli ciągnąłem kierunek jak napisane w instrukcji i podważyłem nożykiem owiniętym w szmatkę (żeby nie porysować lakieru) i wyszły, potem założyłem nowe. Jak założyłem nowe, to chciałem potem włożyć ledy i takie nówki kierunki udało mi się wyjąć jak w instrukcji, nawet bez nożyka.
    Jest drugi sposób na wyjęcie, czyli poluzowanie tylnej części przedniego nadkola i wypchnięcie kierunku, aczkolwiek polecam spróbować najpierw tym pierwszym sposobem, skoro i tak stare kierunki wyrzucasz, tylko kwestia uważania, żeby nie PORYSOWAĆ LAKIERU NAOKOŁO KIERUNKA !

    Co do żarówek to :

    Musiałbyś kupić takie jak poniżej (takie krótkie), żeby zmieściły się w kierunek, bo miejsca jest średnio.. Natomiast nie wiem jak one świecą, bo nie mają dużego kąta świecenia, natomiast patrząc z przodu kierunku to powinny spełniać swoje zadanie i rozświetlić cały kierunek Oczywiście kup ze 4 sztuki co najmniej (na zapas bo wysyłka droga w stosunku do ceny żarówek).

    http://allegro.pl/t10-r10-w5w-diody-...792052803.html

    TYCH poniżej nie kupuj bo są za długie tak czy siak i przyciąć się nie da bo mają obudowę z plastiku, więc albo potem nie wciśniesz żarówki w oprawkę, albo nie domkniesz oprawki do kierunki i będzie kicha.

    http://allegro.pl/kierunkowskaz-led-...454364785.html

    Ja kupowałem takie, jak poniżej, aczkolwiek wtedy były po 2.50 za sztukę. Również były za długie, więc od dołu je przyciąłem i styk nadal jest i świecą tak jak na tym filmiku :

    https://www.youtube.com/watch?v=IY_C2ZpB42M

    Link do aukcji, ale tych nie kupuj bo są drogie : http://allegro.pl/zarowka-led-smd-50...592031894.html

    W razie pytań pisz dalej to pomogę, zamierzam kupić jeszcze LEDY we wsteczne i być może kierunki lamp przednich, tylko nie wiem, czy nie będzie świrował przerywacz..

    Co do tych, które planuję kupić to :

    Wsteczne : P21W Ba15s (zwykłe bolce symetryczne, na jednakowej długości)
    Kierunki przednich lamp to typ : P21W Bau15s pomarańczowe (literka 'u' oznacza bolce asymetryczne), link do aukcji : http://allegro.pl/ba15s-p21w-bau15s-13-led-smd-5050-bialy-czerw-pom-i4970738882.html#tabsAnchor


    Ostatnio edytowane przez Majkelek ; 04-09-2015 o 09:43

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Fable
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    ok. Opola
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD- 150KM, 2003r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Dobra zaraz spróbuje z tym nożykiem, chciałem robić podobnie ale dlaczego nie przyszło mi na myśl owinięcie nożyka szmatką? Sam nie wiem

    Czyli żarówkę mam kupić z tego pierwszego linku, te za 1,49zł ?

    Jak na razie myślę, że pomogłeś mi bardzo Tylko będzie się teraz trzeba pochwalić efektami, ale jeszcze muszę czekać

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Taki nożyk cienki wystarczy, tylko wszystko z wyczuciem.

    Ta za 1.49 z pierwszego linku będzie pasować bo jest krótka, aczkolwiek nie wiem jak świeci,bo jej nie miałem. Ale myślę że przód kierunku patrząc od boku auta oświetli i cały kierunek Tez powinna rozświetlić. Led ma ten fajny efekt ze światło albo jest albo nie ma, nie przygasa jak zwykła żarówka

    Ta z drugiego linku jest za długa, nawet jak ja podciąłem ile się dało i nie domyka się oprawka.

    Ta z trzeciego linku świeci na pewno super, jest za długa ale można ją od dołu uciąć trochę i pasuje. Natomiast cena jest teraz dużo wyższa niż ja kupowałem wiec się nie opłaca.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Fable
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    ok. Opola
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD- 150KM, 2003r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ok wymieniłem te klosze i wygląda o niebo lepiej!
    Przed:

    Po wymianie:

    Wszystko fajnie, od razu lepiej też świeci. Tylko tak jak pisałem kierunkowskaz ze strony pasażera mi nie świecił, myślałem, że to przepalona żarówka, patrze i faktycznie ale.. Wymieniłem na dobrą(nie nową), włączyłem awaryjne patrze nie działa. Wyjmuje i co.. spaliła się i zczarniała znów z tej samej strony :/

    Proszę pomóżcie, o co może chodzić z tym? Powiem jeszcze, że od jakiegoś czasu po odpaleniu przez 15sek. świeci mi żarówka czyli coś nie działa. Gdy pojawiła się ta kontrolka, kierunkowskaz już dawno nie działał, lecz od tego czasu zaczęły świrować awaryjne(włączyłem popołudniu, nie działały, nagle włączyły się same w środku nocy ) ale teraz już jest z nimi ok, a kontrolka dalej świeci.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150904_153726.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	47.0 KB
ID:	177298   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150904_153739.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	37.1 KB
ID:	177300   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150904_155245.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	39.5 KB
ID:	177302   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150904_155254.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	60.9 KB
ID:	177304   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150904_155148.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	29.5 KB
ID:	177309  


  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Fable
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    ok. Opola
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD- 150KM, 2003r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    I jak ma ktoś pomysł na niedziałający kierunek?
    Na dole dodaje jeszcze zdjęcie żarówki z bagażnika i czy będzie pasować ta ledowa którą polecał Majkelek?
    ps. w instrukcji pisali, że to żarówka typu C o mocy 10W
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150905_151757.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	32.4 KB
ID:	177408  

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    [QUOTE=Fable;1689101]I jak ma ktoś pomysł na niedziałający kierunek?
    Na dole dodaje jeszcze zdjęcie żarówki z bagażnika i czy będzie pasować ta ledowa którą polecał Majkelek?
    ps. w instrukcji pisali, że to żarówka typu C o mocy 10W
    QUOTE]

    Wygląda jakby jakieś zwarcie miało z tej strony.. ale nie wywala żadnego bezpiecznika ?

    Będzie pasować ta ledowa, natomiast to jest takiego typu (C), jaki idzie w oświetlenie słoneczników.. Nie wiedziałem, że taka jest, dlatego napisałem wyżej, że nie jestem pewien. W starszym typie to szła taka, jak w schowek i doły drzwi.
    Zmierz jej całą szerokość.. Bo do słoneczników idzie około 39mm, ew. można dogiąć blaszki, no i musiałbyś taką zamówić, albo kupić pojedynczą w klepie motoryzacyjnym, bo jednej sztuki to teraz się z neta raczej nie opłaca.. szkoda że wcześniej nie wyjąłeś..
    Ostatnio edytowane przez Majkelek ; 06-09-2015 o 12:47

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Fable
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    ok. Opola
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD- 150KM, 2003r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    To będę musiał poszukać gdzie jest bezpiecznik ale ogólnie od kierunkowskazów czy każdy ma osobny?

    Aha no jak dostane paczkę, to przeczytam jeszcze raz to co pisałeś i czy będe miał ten typ o jedną więcej wtedy wrzucę a jeśli nie to zamówię przy okazji z kierunkami ale najpierw będę musiał naprawić ten nie działający :/

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fable Zobacz post
    To będę musiał poszukać gdzie jest bezpiecznik ale ogólnie od kierunkowskazów czy każdy ma osobny?

    Aha no jak dostane paczkę, to przeczytam jeszcze raz to co pisałeś i czy będe miał ten typ o jedną więcej wtedy wrzucę a jeśli nie to zamówię przy okazji z kierunkami ale najpierw będę musiał naprawić ten nie działający :/
    Pod kierownicą są bezpieczniki, ale kij wie czy jest tam od kierunków. Po prostu nie sprawdzałem, dlatego Ci nie pomoge. Ale w sumie jakby wywaliło bezpiecznik to byś kierunków nie miał, także jakieś zwarcie przepala żarówkę.. sprawdzałeś ile możesz wyciągnąć tę wiązkę z błotnika, czy nie są ponadcinane kable ? Albo czy nie zwierają się blaszki w samym wtyku żarówki.

    Co do tych żarówek, to raczej nie będziesz miał na zapas bo ich idą tylko dwie ( do 2001 roku ) i to w słoneczniki których się rzadko używa, a od Ciebie się dowiedziałem, że taka też idzie w bagażnik.
    Na zapas najlepiej po jednej mieć W5W (doły drzwi, rejestracja i schowek) i T4W (kabina).

    Zmierz długość, czyli szerokość tej z bagażnika
    Ostatnio edytowane przez Majkelek ; 06-09-2015 o 13:57

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Fable
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    ok. Opola
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD- 150KM, 2003r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Już sprawdzałem w instrukcji i bezpieczniki od kierunków są pod kierownicą ale jest też przekaźnik od kierunków(jak sprawdzić czy on padł? ). Ale jeśli reszta kierunków działa to raczej przekaźnik to nie będzie co nie? Zaraz pójdę sprawdzić te bezpieczniki i zmierzę długość tej żarówki z bagażnika ale najpierw F1 się musi skończyć

Podobne wątki

  1. Problem z drzwiami pasażera
    Utworzone przez MikhailM16 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 17:27
  2. Światełka pod drzwiami
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 08:43
  3. Problem z tylnymi drzwiami
    Utworzone przez zmowa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 00:27
  4. O co chodzi z drzwiami ?
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 12:38
  5. Problem z drzwiami
    Utworzone przez Mytek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 11:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory