Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Trzesie silnikiem, faluja obroty V6

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa romeo 166 2.5 v6
    Postów
    16

    Domyślnie Trzesie silnikiem, faluja obroty V6

    Witam kupiłem alfę miesiąc temu nic jej nie było leczy przy oględzinach u sprzedawcy zauwazyłem ze skaczą lekko obroty silnika na lpg i na benzynie. Własciciel mówił ze v-ki tak mają. Lecz wyczyściłem przepustnicę z mazi czarnej,Pojezdziłem na samej benie i dalej to samo lekkie skakanie i lekko trzepie autem co to moze być? obstawiałem ze rgulator napięcia moze padł... Lpg było niedawno serwisowane nowe filtry i kalibracja dawki itp. miał ktoś moze taki problem?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Bylo troche tematow o tym. Poszukaj. Generalnie v6 nic nie telepie i ma chdzic równo. Pierwsze co to świece, zle ustawiony rozrząd. I jak podłączysz do kompa to też się trochę dowiesz.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chyzioslaff
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    jest 2x166, Avensis T27, Passat B4
    Postów
    275

    Domyślnie

    Tak jak pisze Marek, pierwsze to komp. Przy LPG dobre świece to podstawa. Jak nie wiesz kiedy były wymieniane to czad je wymienić. No i rozrząd musi być ustawiony na ori blokadach.
    HSF3Design

    Projekty, prototypowanie, wydruki 3D

    NOCTUO - filamenty do druku 3D

    email: duzepuzzle@gmail.com

    mam:
    Auto projekt: AR166 3.0 CF2 '99 Blu Odissea
    Daily: AR166 2.0 V6 TB '99 Aurora
    na części:
    AR166 3.0 CF3 '02 - srebrne

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Kozienice
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 4hp20
    Postów
    1

    Domyślnie

    Sprawdź szczelność układu dolotowego między przepływomierzem a przepustnicą, spr. łączniki gumowe bananów. Przede wszystkim podepnij komputer(obstawiał bym na świece).

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Do świec dorzućmy jeszcze cewki.. bo o ile świece wymienić to pikuś (kwotowo) i to czasami ludzie robią, to jeśli chodzi o wymianę cewek jest już zupełnie inaczej... handlarz raczej tego nie zrobił biorąc pod uwagę koszty
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa romeo 166 2.5 v6
    Postów
    16

    Domyślnie

    O kurcze dzieki nie zdawalem sobie sprawy z powagi sytuacji...sorki jak bylo ale jestem tu nowy przeszukalem forum ale nie znalazlem nic..

    - - - Updated - - -

    Ogólnie swieci mi chęci engine kasuje go i co kilka dni to samo... Z programu wynika ze problem jest z sygnalami z sondy lambda za niski i chyba za wysoki sygnal... Narazie nie dlubie : rozrząd mam do wymiany za 15 tys. Także jeszcze chwile..sprawdze szczelnosc czy lewego nie chapie ponowym roku pojade kupie lepsze swiece i zagladne do gazownika na czyszczenie i kalibracje instalacji.zobaaczymy co wyjdzie! Także dzieki i najlepszego w nowym roku!

    - - - Updated - - -

    Autko kupilem od fanatyka tak bym go nazwal bo mam dziwne patenty tzw. Wylacznik i wlacznik pompy paliwa masa dorzucona 2 i kilka rzeczy auto bite bo szpachla jest no nie ukrywajmy ciezko kupic auto z rocznika 2001 z niebita blacha.
    użytkuje alfe dopiero 4 tydzień także dopiero badam wszystko ale dzieki za zainteresowanie tematem

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Od fanatyka? Albo desperaty, Twój opis nie brzmi pocieszająco. Ale wrzuć foty, recenzję w "Nasze Belle". Popatrzymy, podumamy, będzie progres, fajnie się czyta takie tematy tu nie miejsce na to.

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilch1234 Zobacz post
    Ogólnie swieci mi chęci engine kasuje go i co kilka dni to samo... Z programu wynika ze problem jest z sygnalami z sondy lambda za niski i chyba za wysoki sygnal.
    Lubię takich gości zaczyna info o problemach z silnikiem od d...y strony szkoda ,że nie opisałeś w jakim stanie są twoje opony i czy ewentualnie może to mieć wpływ na pracę silnika
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa romeo 166 2.5 v6
    Postów
    16

    Domyślnie

    hmm nie rozumiem was troche zachowujecie sie jak typowi napinacze z neta jestem nowy chciałem zagaic co kolwiek przeglądnąc forum podpytac a wy odrazu człowieka z góry osądzacie i tekstyw stylu lubie takich gosci troche zal mi was ale nie bedę po kims jezdził

    - - - Updated - - -

    Napisałem ze wywala mi check engine smigam na nim niema to wpływu na prace silnika i tym podobne opisałem auto w kilku słowach zeby wam zobrazowac jak wyglada lecz szukam odpowiedzi na temat falujących obrótów swiece zmienione gaz byłem dzisiaj ustawiac znajomy ma zakład ale pracował dzis dawka wporządku wszystkie uszczelki grają nie chapie lewego takze niewiem czy problem tkwi w cewkach? czy z tym rozrządem?

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Zagrzej porządnie silnik i na wolnych otwórz maskę i dotknij go gdzieś na wierzchu, możesz przez klocek drewniany lub coś innego twardego. Jeżeli cewki są już zużyte, to wyczujesz drgania od wypadających zapłonów. Jeżeli nie wyczujesz, tylko gładko sobie faluje to bym obstawiał rozrząd. Często jak jest robiony nieumiejętnie albo na nieoryginalnych blokadach to jest źle ustawiony.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. obroty faluja
    Utworzone przez kamil 166 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 20:11
  2. [159] [159] Trzesie silnikiem i gaśnie
    Utworzone przez jopeq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 21:24
  3. 156 faluja obroty...
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 12:47
  4. [146] trzesie silnikiem
    Utworzone przez sebi88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 14:30
  5. falujace obroty, zdjełem zaworek i obroty nie faluja
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory