Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Alfa 166 3.0 - demontaż skrzyni biegów

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Lanney
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 1.9 JTDm & Gulietta 1.4 MA
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasza85 Zobacz post
    Nigdzie nie pisałem o demontażu alternatora tylko o okablowaniu które leci w stronę skrzyni i przeszkadza. Sprawa dwa - obudowa filtra nie przeszkadza w wyjęciu skrzyni tylko ciężko odkręca się śruby między skrzynia a blokiem jak zaslania je obudowa.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

    No trochę ciasno było, ale przez to nie trzeba było spuszczać wody. U mnie na szczęście same śruby od skrzyni poddały się szybko i nie trzeba było z nimi jakoś szczególnie walczyć.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar pepe146
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Bujaków
    Auto
    AR 146 1,6TS ,AR166 3.2 TI, AR166 3.2
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lanney Zobacz post
    Demontowany był kolektor wydechowy. Alternator, półośka czy cokolwiek z prawej strony nie ruszane! Nie dokładaj sobie roboty! Ośka wysuwa się gładko ze skrzyni. Później będziesz miał łatwiej ustawić ją na miejsce a i trochę czasu zaoszczędzisz. Kolektor musisz odkręcić by się do rozrusznika dobrać. Jak będzie siedział na 3 śrubach to potrzebujesz oczkową 13 nastkę podszlifowaną i jazda

    Dobra, to może w skrócie najważniejsze etapy, póki pamiętam jak to u mnie szło:
    1. Demontaż dolotu i wszystkieco co tam przeszkadza - rezonator, odma itd.
    2. Portki od wydechu wylot - uwaga na kostkę sondy lambda, czujnik położenia wału i takie pierdołki, o których pewnie teraz nie pamiętam trzeba sobie spokojnie zdemontować.
    2. Odkręcenie kolektora wydechowego -wrr, coś strasznego jak się śruby zapiekły...
    3. Demontaż zawiechy z lewej strony - wahacz out, hamulce z półośką na bok. Ładnie się miejsce zrobiło. Tutaj już sobie zabezpieczyłem auto podkładając klocki pod podłużnice.
    4. Z prawej strony trzeba koło zdjąć, by mieć dostęp do wału. Potrzeba pokręcić nim, by wykręcić 3 śruby od konwertera. Możesz sobie spuścić olej ze skrzyni na tym etapie.
    5. Przygotowując ścieżkę dla skrzyni trzeba było z góry pompę ABS odkręcić i przewody które przeszkadzały rozpiąć. Musiałem dodatkowo na LPG uważać. Pamiętać trzeba na tym etapie, by rozpiąć przewody od chłodnicy skrzyni, linkę i elektrykę. Można delikatnie popuszczać śruby od skrzyni.
    6. Auto z prawej strony lekko uniesione pozostaje na podnośniku w progu, aby sanki później niżej poszły z lewej. Silnik już zabezpieczony na podnośniku, tak samo skrzynia. Można popuszczać sanki. Z prawej strony popuszczamy, tak do połowy śrub, a z lewej całkiem odpinamy. Pamiętaj o popuszczeniu śrub od magla. Można łatwo przeoczyć... inaczej sanki nie pójdą odpowiednio w dół.
    7. Kanał od spodu zabezpieczony deskami (najlepiej z przerwami, by móc rękami operować pod silnikiem. Można ciągnąć skrzynkę. Przed trzeba sobie zdemontować taki chwytak na przewody. Jest na górze skrzyni. Inaczej zawadzi i przewody i nie ruszy Wcześniej go nie widziałem. Między podnośnikiem a sankami blachę daliśmy. Skrzynia się wysunęła, przeszła po sankach i prosto w nasze ręce.
    8. Kolejny ważny moment - wjeżdżamy skrzynką na auto. Warto blachę przełożyć nad sankami i z powrotem na podnosnik. Skrzynię pchamy, wjeżdza sobie spokojnie. Parę ruchów ręką z kanału i już siedzi na półośce. Podnośnik w górę lekko i już mamy na zamachu. Można dokręcać z wyczuciem.
    9. Dalej to już montaż odwrotnie do demontażu

    Ogólnie lepiej wpychać skrzynię z założonym konwerterem, by później nie uszkodzić zębów na pompie waląć tym 90kg potworem o konwerter. Chwila grozy była jak trzeba było przykręcić śruby do zamachu. Konwerter coś się przyklinował, ale dwa ruchy śrubokręta i młotka przez otwór rewizyjny i zaczął swobodnie chodzić. Można było kręcić wałem i dokręcić. Ogólnie skręcało się auto całkiem fajnie. Przy okazji wymieniłem uszczelki kolektora i wydechu, szpilki, nakrętki a każda śrubka przy składaniu została złożona na smar miedziany. Aha, ogólnie praktycznie zero informacji o tym jak wymienić w warunkach garażowych skrzynię, ale ktoś pisał że trzeba filtr powietrza, puchę usunąć. Guzik prawda. W niczym ona nie zawadza, tak samo jak wspomniana półoś prawa.
    Hahahah jak to czytam to takie łatwe Ale ja i tak juz sie nie podejme tematu automatycznej skrzyni biegów- NIGDY wiecej

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Lanney
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 1.9 JTDm & Gulietta 1.4 MA
    Postów
    62

    Domyślnie

    Nigdy nie mów nigdy

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Damian1666
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa romeo 166 3.0 V6 man. 98r.AR 343.01
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cześć odsmaże kotleta trochę. Mam problem ze zdjęciem skrzyni sam A.R. 166 3.0V6 99r Skrzynia nie chce się rozczepic od silnika jest szczelina na 1 cm widac koło zamachowe ,skrzynia lata na boki luźno jak by miała spaść! Natomiast nie chce zejść Deferencjał , wybierak wszystko zdjęte, nie zdemontowałem tylko rozrusznika ponieważ odkręcenie 1 górnej śruby jest tylko możliwe po zdemontowaniu skrzyni biegów. Czy może powinienem poprosić kogoś aby obracał wałem kiedy ja będę próbował ją zdjąć i wtedy się uda proszę o jakieś rady jeśli ktoś już miał z tym doswiadczenie

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian1666 Zobacz post
    nie zdemontowałem tylko rozrusznika
    Może właśnie tu jest problem
    Cytat Napisał Damian1666 Zobacz post
    odkręcenie 1 górnej śruby jest tylko możliwe po zdemontowaniu skrzyni biegów
    Nic bardziej mylnego. klucz 13 banan (najlepiej przywiązany do ręki) i po jednym ząbku od góry machasz.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Damian1666
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa romeo 166 3.0 V6 man. 98r.AR 343.01
    Postów
    31

    Domyślnie

    Hmm więc jednak rozrusznik trzeba odkręcić . Nie wiem czy na tyle zdolny jestem żeby sobie poradzić z tą sruba

    - - - Updated - - -

    Zastosuje się do twojej metody hehe

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie pamiętam już dokładnie gdzie jest wkręcona ta śruba. Możliwe, że to ona uniemożliwia wyjęcie skrzyni. Samo odkręcenie rozrusznika (tej górnej śruby) z bananem nie jest filozofią ale jednak cierpliwością się trochę wykazać trzeba

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Damian1666
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa romeo 166 3.0 V6 man. 98r.AR 343.01
    Postów
    31

    Domyślnie

    Właśnie zdjolem skrzynie, czyli rozrusznik trzeba też zdemontować żeby zeszło. Klucz banan super sprawa hehe Dzięki za pomoc

    - - - Updated - - -

    Jutro przymierzam się wyjac silnik, może jest jakiś sposób (patent) aby to zrobić samemu sprawnie . Niem mam ani żadnych stojaków na silnik ani kanału. Ale jak by wyszedł mi dołem to spoko bo auto można podnieść przód.

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian1666 Zobacz post
    może jest jakiś sposób (patent) aby to zrobić samemu sprawnie
    Ale to już nie w temacie.....
    Znowu powtórzę - użyj szukajki. Jest pewnie więcej tematów ale pierwszy z brzegu:
    https://www.forum.alfaholicy.org/166...hlight=silnika

Podobne wątki

  1. demontaż skrzyni 2.4 JTD alfa 156
    Utworzone przez donkiek1992 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 06:50
  2. [GTV] Demontaż skrzyni biegów 2.0 TS
    Utworzone przez Simmbad w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 12:57
  3. Demontaż automatycznej skrzyni biegów 4HP20
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 16:40
  4. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  5. Demontaż skrzyni biegów
    Utworzone przez amon w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory