Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Klima nie działa. Znam przyczynę, potrzebuję kilku wskazówek.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kojot
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Limanowa
    Auto
    Alfa Romeo 166 V6 2.5 / Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD
    Postów
    2

    Question

    Możesz ! Pytanie co zrobisz z paskiem, który zdejmiesz ze sprężarki i w jaki sposób napędzisz pozostałe urządzenia (alternator, pompę wody, wspomaganie)?

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Musisz wyczaić krótszy pasek
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    zdejmiesz sprężarkę a co z napędem pozostałych elementów? (alternator pompa wody i wspomaganie)
    raczej odpada...

    uszczelnienie 2045 umiejscowione jest na osi wirnika - zazwyczaj ono cieknie
    drugie (2218) to już wyższa półka - robi się to jak zawiesi się coś wewnątrz albo jest całkowicie rozbierana sprężarka

    tylko ta cena nie wiem czy nie za bardzo promocyjna...

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piszczyk Zobacz post
    zdejmiesz sprężarkę a co z napędem pozostałych elementów? (alternator pompa wody i wspomaganie)
    raczej odpada...

    uszczelnienie 2045 umiejscowione jest na osi wirnika - zazwyczaj ono cieknie
    drugie (2218) to już wyższa półka - robi się to jak zawiesi się coś wewnątrz albo jest całkowicie rozbierana sprężarka

    tylko ta cena nie wiem czy nie za bardzo promocyjna...
    Dzięki, w warsztacie mówili, że to łatwa sprawa, więc pewnie chodzi o to na osi. A co do krótkiego paska, czy też jazdy bez sprężarki, nie będę już kombinował, zrobię to, założę i pojadę

    - - - Updated - - -

    Zamówiłem, dzisiaj odbieram. Swoją drogą bardzo wygodny ten motointegrator. Pierwszy raz korzystałem.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar DamianBAD
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG, 166 2.4jtd
    Postów
    144

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj aby nowy osuszacz montować dopiero na chwile przed podpięciem maszyny do klimy.
    W końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Lirde, podpialem go jakovpoerwszy, ale jezdze z permanentnie wylaczona klima, wiec.chyba powinno byc ok

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar DamianBAD
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG, 166 2.4jtd
    Postów
    144

    Domyślnie

    Ale sprężarkę zdemontowałeś czy ciągle jest częścią układu.
    osuszacz klimy wyłapuje wilgoć z układu więc jeżeli jest nieszczelność ( bądź układ rozpięty) to będzie łapał wilgoć z otoczenia, i się "zapcha".
    jeżeli układ masz pusty a szczelny możesz nabić w układ azotu to pomoże dodatkowo osuszyć układ, tylko odepnij sprężarkę elektrycznie aby nie załączyła się z azotem bo się zatrze.
    W końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Sprezarka na miejscu jest. Jutro ja wyjmuje, wymieniam uszczelniacze i montuje. Nawiew jest caly czas na econ, wiec sprezarka w ogole nie chodzi. Dzieki za cenne rady

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar DamianBAD
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG, 166 2.4jtd
    Postów
    144

    Domyślnie

    jak ją wymontujesz to pozatykaj przewody aby nie łapało wilgoci i w sprężarce tez pozatykaj przyłącza aby jak najmniej oleju uciekło.
    I jeśli masz możliwość to możesz powymieniać oringi na przyłączach.
    Troszkę się obcykałem w układach klimy bo u mnie juz 3 razy to robiłem, i w firmie się tym zajmujemy to coś wiedzy zdobyłem
    W końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Dzisiaj pojechałem do ojca i zrobiliśmy wszystko, czynnik już napakowany, chłodzi tak, że jak wsiadłem po ozonowaniu, to mi tyłek przymarzł do fotela

    Robota nie była łatwa, opiszę dla kolejnych chętnych wykonać ją samodzielnie.

    1. Podnieść auto z prawej strony, zdjąć koło i odkręcić prawą część osłony nadkola.
    2. Odkręcić przewody od osuszacza, wyjąć osuszać, odkręcić uchwyt osuszacza.
    3. Odkręcić przewody klimatyzacji od sprężarki, zatkać czymś otwory w sprężarce i przewodach (ja użyłem ręcznika papierowego, to samo z przewodami do osuszacza).
    4. Poluzować napinacz i zablokować (dla tych, którzy mogą napotkać problem, w napinaczu jest prawy gwint i wystarczy chcieć go niby odkręcić w lewo i ruszy się, potem blokada np. kluczem ampulowym).
    5. Zdjąć pasek wieloklinowy.
    6. Odkręcić dwie śruby trzymające kompresor, nie jest to łatwe, trzeba użyć dwóch kluczy 17-tek i najlepiej robić to w dwie osoby.
    7. Wyjąć kompresor, nie jest to znów łatwe, bo miejsca mało. Wychodzi kołem pasowym do dołu, wtedy lepiej nim manewrować.
    8. Wcześniej kupiłem komplet składający się z ringu z filcem, uszczelniacza i simmeringu.
    9. Za pomocą ściągacza zdjąć sprzęgło (nie wiem czy to jest na pewno sprzęgło, ale trzeba zdjąć to, co jest w kole pasowym na wierzchu.
    10. Dalej już walka z simmeringiem, ring z filcem wychodzi w kawałkach, ale łatwo, sam uszczelniacz podobno warto wydmuchać ciśnieniem przez dziurę po śrubie w korpusie, ale nie wiedziałem jak to zrobić, więc po prostu go wygrzebałem siłą.
    11. Złożyć w odwrotnej kolejności.
    12. Nabić klimę i cieszyć się najbardziej zajebistym klimatronikiem, jaki miałem w jakimkolwiek aucie.



    - - - Updated - - -

    A i słowo o kosztach. W serwisie sobie zażyczyli za wszystko 1100 zł.....
    Ja zrobiłem to za 130 plus 99 nabicie i ozonowanie.......... Bez komentarza.

Podobne wątki

  1. Klima załącza się dopiero po kilku kilkunastu minutach
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 19:26
  2. Potrzebuję kilku czesci do 75ej
    Utworzone przez Dimaopole w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 22:27
  3. [156] Klima ni działa ;(
    Utworzone przez dejwa1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 09:51
  4. [GTV] Nie działa klima
    Utworzone przez ciapek88 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 15:58
  5. Klima raz działa raz nie!
    Utworzone przez dimitr87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 23:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory