Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zablokowane radio, nie reaguje na kod?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie Zablokowane radio, nie reaguje na kod?

    Witam. Jestem całkiem nowy, to jest mój pierwszy post bo nie mam już gdzie się zaczepić, czytałem kilka tematów związanych z moim problemem i niestety jedyne jakie widze wyjście i to najdroższe, znaleźć rozwiązanie w ASO. Kupiłem moje od dawna wymarzone auto jakim jest Alfa Romeo 166, dzisiaj przeglądałem bezpieczniki (nie działają podgrzewane fotele i centralny zamek) i wyjąłem prawdopodobnie bezpiecznik od ICS'a. Gdy włączyłem radio, na wyświetlaczu ukazała się tylko godzina i temperatura zewnętrzna. z początku nawiew nie działał wcale, teraz coś popsztykałem i działa, ale co może i dziwne o kod nie prosił. Teraz tylko godzina, temperatura zewn. i nawiew. Nic nie mogłem zrobić, odłączyłem akumulator, gdy go podłączyłem poprosił o kod, a ja ten kod znalazłem, w którejś z książek serwisowych, napisany jakimś ołówkiem, no ale podpisane radio code. Wklepałem, ICS jakby się zrestartował i dalej to samo ;/ Znalazłem inne 4 cyfry napisane długopisem, ale tu mi wyskoczył error i musiałem 10 min. czekać, żeby wpisać coś innego. Wpisałem drugi raz pierwszy kod i znów restart jak wcześniej i to samo, tylko nawiew. Wiem, że było mnóstwo tematów, ale głównie ktoś nie mógł kodu znaleźć tu chyba go przyjeło skoro inny wyrzucało. Alfa to 2001r, z navi (nie wiem nawet czy były bez). Przepraszam za kolejny temat na tym forum o problemie z tym ICS ale mam ten samochód 1 dzień a jeździć bez radia to dla mnie irytacja To jest mój pierwszy post, wiem, że pierwsze powinienem się przywitać i pokazać swoją Alfę i w najbliższych dniach to uczynię ale proszę o pomoc w sprawie radia. Pozdrawiam.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kod przyjmuje skoro pojawia Ci się godzina i temperatura. Brak widocznych innych funkcji to problem z połączeniami i/lub bezpiecznikami. Podobne tematy były (nawet sporo) a tu kilka z nich:





    Więcej musisz poszukać.
    Czeka Cię na pewno wyciągnięcie ICSa i sprawdzenie bezpiecznika z tyłu oraz wszystkich połączeń za nim. Możliwe też że skończy się na jego rozkręceniu.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedź. Właśnie przy sprawdzaniu bezpieczników jeden z nich był dość luźny i czymś przyciśnięty ale nie wiem czy akurat od tego. W każdym bądź razie ten bezpiecznik siedzi i jest to samo. Troche mnie przeraża jak widze ile tu jest tematów, z problemem ICS w 166. Jedynie tyle dobrego, że kod się zgadza. No nic trzeba szukać rozwiązania, jak już znajdę to napiszę co u mnie było przyczyną.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Generalnie ICS jest mało awaryjny. Sporadycznie się zdarza żeby komuś coś padło. Choć w końcu to już pełnoletnie auta. Zazwyczaj to jest problem styku/połączenia co jest konsekwencją wielokrotnego grzebania przy tym.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    No cóż. Moja głupota nic poza tym. Wsadziłem bezpiecznik nie tam gdzie trzeba, w wolne puste miejscie. Ale dziękuję bardzo za pomoc.

Podobne wątki

  1. zablokowane hamulce.
    Utworzone przez Gryzorek w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 20:26
  2. [146] zablokowane drzwi
    Utworzone przez karolkarol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 14:56
  3. ics zablokowane
    Utworzone przez robaqus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 17:45
  4. zablokowane oryginalne radio kasetowe AR156
    Utworzone przez martinpl w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 14:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory