Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: Sprzeglo i problemy

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Postów
    18

    Domyślnie

    Czyli pompa badz wysprzeglik ? A czy jest taka mozliwosc ze wal ma takie drgania ze wywala sprzeglo ? Badz panewki na wale ?

    - - - Updated - - -

    Tylko ze tam nie ma filozofi z lozyskiem zakladasz pierscien wskakuje i wsio wiec w sumie nie wiem co tam moze byc zle

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Łożysko samo nie wyskoczy.Na pewno nie od drgań.Tutaj działa odwrotnie niż w wielu autach,czyli odciąga sprzęgło.Przy montażu słychać było taki "klik"gdy łożysko wskakuje na docisk?Łożysko zakładasz na łapę i po skręceniu skrzyni,dopiero ją wciskasz w słońce.
    Co do fachowców....no cóż,różnie to bywa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Radeonpl Zobacz post
    Czyli pompa badz wysprzeglik ? A czy jest taka mozliwosc ze wal ma takie drgania ze wywala sprzeglo ? Badz panewki na wale ?
    Nie ma takiej możliwości.Prędzej silnik by się rozleciał i nie miał byś ciśnienia oleju.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tak byl klik jak pierscien wchodzi w sloneczko, powiem szczerze ze sam.juz nie wiem. To wyglada tak ze na zimnym jest ok a jak sie troche zagrzeje to sie to dzieje szczegolnie jak ja przeciagne do 4k i chce nagle zmienic na nastepny bieg pedal w podlodze

    - - - Updated - - -

    Cisnienie oleju ok smarowanie bez problemu zadnej starty mocy

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    My też nie wiemy ale drogą dedukcji można coś oszacować. Czyli na chwilę obecną wiemy że sprzęgło nie ma uszkodzeń. Uszodzeniu ulega łożysko oporowe które wypada z widełek. Tak? To są uszkodzone elementy czy nie? Samo z siebie nie wypadnie. Mozna to nieumiejętnie lub źle zamontować bo sam kiedyś za dawnych czasów źle to w innym aucie złożyłem i mi wpadło sprzęgło od razu. Musiałem to poprawić.
    Moim zdaniem teoria z drganiami jest z du..y bo wał nie może drgać skoro siedzi w panewkach. Może mieć zmienny moment ale nie może się telepać. Poza tym jakby telepał się wał to byś to czuł na całym aucie.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Czekaj czekaj kolego.Na łóżysku oporowym,masz taki stożkowy plastyk na tym pierścieniu.Zakładał ten mechanik go też?Bo to jest kpl.a nie osłonka transportowa.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Postów
    18

    Domyślnie

    Ok super ze wykluczylismy teorie z walem nie silnikiem nie trzepie dzieki bogu. Wszystkie czesci sa na miejscu po wypadnieciu sprzegla nic nie jest polamane, po wypadnieciu sprzegla mozna je spowrotem zrobic bez demontazu dzwignia hydrauliczna na skrzyni za pomoca breszki czyli wbic z powrotem znow.na max 5km i zasadniczy problem drgania na pedale sprzegla i po tym wiadomo ze cos sie stanie. Przed cala operacja wymiany na starych czesciach wszystko hulalo bez problemu

    - - - Updated - - -

    Oczywsiscie czarny plastik jest na.miejscu stozek w gore na lozysku

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radeonpl Zobacz post
    Ok super ze wykluczylismy teorie z walem nie silnikiem nie trzepie dzieki bogu. Wszystkie czesci sa na miejscu po wypadnieciu sprzegla nic nie jest polamane, po wypadnieciu sprzegla mozna je spowrotem zrobic bez demontazu dzwignia hydrauliczna na skrzyni za pomoca breszki czyli wbic z powrotem znow.na max 5km i zasadniczy problem drgania na pedale sprzegla i po tym wiadomo ze cos sie stanie. Przed cala operacja wymiany na starych czesciach wszystko hulalo bez problemu

    - - - Updated - - -

    Oczywsiscie czarny plastik jest na.miejscu stozek w gore na lozysku
    Pytane zasadnicze , czy podczas pierwszego montażu pierścień metalowy był zabezpieczony metalową osłonką i potem "kulturalnie" wciśnięto łożysko po montażu sprzęgła czy od razu łożysko było wciskane breszką ?
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak już wcześniej stwierdzono samo to się nie rozpada. Mi to podchodzi pod wadliwy montaż.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A skrzynia biegów,przy wkładaniu,dolega do silnika?Tam są takie bodaj 2 tuleje montażowe może być tak,że skrzynia bokiem staje i wałek sprzęgłowy nie jest w osi ze sprzęgłem.Skąd jesteś?

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Postów
    18

    Domyślnie

    Nie nie to o czym mowie z breszka to jest juz po wypadnieciu sprzegla. Pierwszy montaz normalnie czyli odzielenie skrzyni od silnika wyjecie starego sprzegla dwumasy montaz dwumasy i kpl sprzegla poskladanie calosci. Z breszka to chodzi o.wbicie sprzegła po awari czyli jego wyskoczeniu

    - - - Updated - - -

    Wiesz co ja jestem z Kalet 20km od Tarnowskich Gór

Podobne wątki

  1. sprzeglo
    Utworzone przez cinek156sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 13:36
  2. Sprzeglo
    Utworzone przez robaqus w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 20:38
  3. sprzeglo
    Utworzone przez zobar26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 23:42
  4. [155] SPRZEGLO
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-01-2008, 00:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory