Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: 3.0 V6 sonda, przepływka, gdzie szukać winowajcy?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie 3.0 V6 sonda, przepływka, gdzie szukać winowajcy?

    Od dłuższego czasu próbuję dojść do ładu z tym silnikiem, i już nie wiem czego się złapać, a wymienianie wszystkiego po kolei z nadzieją że w końcu się trafi to bezsens.
    3.0 V6 CF2 z lpg.

    A więc tak, mam podejrzenia że padła sonda lambda, po podpięciu MES pokazuje błąd sondy, a napięcie sondy stoi w miejscu, na 703mV, czasem podskoczy na 722 i spadnie z powrotem na 703. Więc stawiam że albo padła, albo jakiś problem w połączeniu sonda- ECU, ale to jeszcze chcę sprawdzić multimetrem lub podpiąć ją do komputera lpg.
    Druga sprawa to przepływka, na wolnych z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami pokazuje przepływ 20-21 kg. Chyba trochę za dużo. Temperatura zasysanego powietrza 22*C, chyba też trochę za dużo kiedy na zewnątrz jest 0*C.
    Rozrząd składany na ori blokadach, z układem zapłonowym raczej wszystko ok, sporadycznie wypadnie zapłon, ale to chyba nie tragedia. Tak samo dolot szczelny, żadnych pękniętych wężyków itp.
    Robiona adaptacja, 100km na samej benzynie, niby silnika fajnie pracował, choć niepokoją mnie odczyty tych dwóch parametrów- lambdy i przepływu powietrza. Potem po przełączeniu na gaz z czasem było coraz gorzej, pewnie instalacja do strojenia od podstaw.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To zasadniczo o co pytasz? Z czym masz problem? Bo w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś.
    Sonda faktycznie pokazuje głupoty i przepływ też za wysoki. Za temperaturę odpowiada też przepływka. 20 stopni zasysanego powietrza jest w sumie możliwe bo dookoła auta jest ciepło jak silnik gorący.
    Odnośnie lpg to jest jedna odwieczna zasada. Na Pb ma chodzić na tip top i dopiero podłączasz gaz. A Ty jednego nie zrobiłeś a już motasz wszystko.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Wiem o tej zasadzie. Najpierw PB, potem LPG. Tyle że po zrobieniu rozrządu i adaptacji wydaje mi się, że samochód zaczął działać lepiej, silnik równo pracował, choć miałem wrażenie że brakuje mu troszkę mocy. Ale jedyna opcja to chyba sprint do setki, czy trzyma fabryczne dane.
    LPG i tak wszystko rozjechało, a do tego wyszły parametry przepływu i lambda jak wyżej. I chciałem dopytać, czy oprócz prawdopodobnie padniętych przepływki i sondy na coś jeszcze zwrócić uwagę zanim zrobię adaptację od nowa i zacznę regulować LPG.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    miałem wrażenie że brakuje mu troszkę mocy. Ale jedyna opcja to chyba sprint do setki, czy trzyma fabryczne dane.
    Nic dziwnego. Z padniętą sondą sterownik ma problem z doborem odpowiedniej dawki paliwa.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wiesz co masz uszkodzone, napraw to. Wszystko w temacie. A żeby sprawdzić moc pojedź na hamownie. Odżałuj te 50-100zł i będzie wszystko jasne. A sprintu do setki w manualu trudno zmierzyć bo człowiek to zbyt tandetne urządzenie do zmiany biegów walniesz się z przekładką albo źle ruszysz i już wszystko do bani.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    To pomiary sondy to robiłeś przed jazdą na gazie czy już po ? Która to sonda ? 1 czy 2?
    Jeśli to drugie, to zrób ponownie reset i adaptację i dopiero zloguj sondę. Ostatnio miałem Opla z podobnymi objawami i ostatecznie skończyło się na wymianie przepływki i regulacji gazu. Sonda też stała w miejscu i co trochę waliła błędem. Po adaptacji się uspokqjała i zaczynała powoli głupieć na gazie. Dodatkowo sprawę stabilności obrotów silnika naprawiła podmiana przepływki, która w parametrach nie pokazywała nic podejrzanego.
    Aha. Co ciekawe. Co innego pokazywał ECU w pomiarach sond a co innego komp od gazu.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Robiłem je po adaptacji, na pb.
    Nic, spróbuje chwilę polatać tak na benzynie, zobaczymy co dalej.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Nie ma co latać na Pb i łudzić że samo naprawi się. Ja bym wymienił przepływkę w pierwszej kolejności, skasował błędy, adaptacja i patrzył co wskażą sondy. Sprawdź też akablowanie sond.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Aha. Co ciekawe. Co innego pokazywał ECU w pomiarach sond a co innego komp od gazu.
    Ale po regulacji gazu/czasów wtryskiwaczy pod różnymi obciążeniami wszystko się wyprostowało?
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Druga sprawa to przepływka, na wolnych z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami pokazuje przepływ 20-21 kg. Chyba trochę za dużo.
    Skąd wiesz, że 20kg/h to za dużo? Ile twoim zdanie jest odpowiednio? Ja bym się martwił, jakby przekłamywała przy 700 kg/h.
    Pozdrawiam,
    Adam

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wielokrotnie było na forum poruszane jaki przepływ jest standardowy dla 3.0V6 przy jałowych obrotach i jest to 16-18kg. Przy czym nie pamiętam jakie powinny być jałowe obroty bo jak są za wysokie to oczywiście dane będą inne.

Podobne wątki

  1. [145] Złącze diagnostyne gdzie szukać
    Utworzone przez Dizaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 09:49
  2. Gdzie tego szukać
    Utworzone przez Gutek83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 08:34
  3. [GTV Spider] Sonda Lambda i przepływka uszkodzona ? 1.8ts
    Utworzone przez ian3 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 09:08
  4. [146] Sonda? Któryś czujnik? przepływka?
    Utworzone przez Kristoferowaty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 16:27
  5. Gdzie szukać filtra paliwa 2.0TS
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 08:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory