Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Dziwne zachowanie nawiewu i ogrzewania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD 2002
    Postów
    5

    Domyślnie Dziwne zachowanie nawiewu i ogrzewania

    Witam,
    mam poważny problem z działaniem nawiewu i ogrzewania w mojej belli.
    Problem polega na tym, że po odpaleniu samochodu nawiew po chwili poprawnej pracy w trybie Auto, zwalnia do minimalnych obrotów
    i tak już zostaje do czasu ponownego uruchomienia silnika. Czasem bywa też tak, że w ogóle nie wejdzie na obroty tylko od razu pracuje na jednej kresce.
    Najciekawsze w tym jest to, że jak już zwolni to momentalnie nie mam wpływu na to jaka będzie temperatura nawiewu, czasami wieje tylko zimne, a czasami tylko gorące powietrze (ustawienia pomimo zmiany zadanej temp. na wyświetlaczu nie działają).
    Kiedy włączę ECON to wentylator jeszcze bardziej zwalnia i chodzi na pół kreski. Po wciśnięciu odparowania szyb wentylator normalnie działa w automacie oraz gdy zwiększam obroty ręcznie również działa, lecz wciąż nie mam wpływu na temp.
    Gdy wyłączę i włączę silnik, tryb AUTO zaczyna działać poprawnie (jednak nie zawsze, bo czasami i kilkukrotne wył/wł silnika nie pomaga) i ten stan czasami trwa chwilę, a czasami i przejadę setki kilometrów i jest ok.
    Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
    Proszę o pomoc.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A wiesz w ogóle że 166 ma jeszcze tryb full auto? Instrukcję w ogóle czytałeś?
    Co się dzieje jak dasz full auto (dwukrotne naciśnięcie auto) i temperaturę na HI?
    Co się dzieje jak dasz na full auto i temperaturę ustawisz na LOW?

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarzit
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.0TB V6 Turbo 205PS jest służbówka i szukam
    Postów
    111

    Domyślnie

    W klimateomikach nasz coś takiego jak czujnik temperatury wewnętrznej i wilgotności. Temperaturę na zewnątrz pewnie pokazuje dobrą. Sprawdź i wymień jeśli trzeba.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Moim zdaniem opis problemu jest na tyle chaotyczny że ja podejrzewam brak umiejętności obsługi a nie usterkę. Ale zobaczymy. Najpierw niech wykona testy o których pisałem i napisze jak zachowuje się wentylator i jaka temperatura z którego nawiewu leci.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD 2002
    Postów
    5

    Domyślnie

    Nie jest o brak wiedzy (posiadam auto 10 lat) zarówno w HI i LOW jest jednakowo (albo zimno albo gorąco).
    Jeżeli wył/wł silnika spowoduje normalną pracę nadmuchu wówczas również i regulacja temp. powraca do normy, oczywiście do czasu kiedy nadmuch działa poprawnie.
    Tryb FULL AUTO odpowiada za automatyczne sterowanie zarówno kierunkiem jak i prędkością nawiewu i wówczas problem ten również występuje.
    Czujnik temp. wewnętrznej wymieniony.
    marek230482 czego nie rozumiesz? W którym miejscu mój opis jest nieczytelny (nie denerwuje się, tylko pytam, bo jeżeli coś jest niezrozumiałe to z chęcią jeszcze raz opiszę)

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie rozumiem ponieważ nie wykonałeś żadnych oczywistych testów stąd moje podejrzenie że nie potrafisz obsługiwać. Ale jak piszesz teraz że skrajne ustawienia testowałeś to ok.
    Czyli full auto HI i LOW daje zamierzone rezultaty? Czyli wentylator rozpędza się na maksa i temperatura z nawiewów idzie na maksa? Dla HI gorące na nogi dla LOW zimne z czołowych.
    A jak się zachowuje gdy dasz na manual czyli ustawisz prędkość wentylatora np na 3 kreski, nadmuch na przód i dasz najniższą temperaturę (nie LOW). Taki sam test dla HI. Powinno lecieć odpowiednio max zimne i max ciepłe powietrze.

    - - - Updated - - -

    Jeżeli wspomniane testy przebiegają tak jak powinny a jednak świruje z pracą w trybie auto to skłaniałbym się ku czujnikowi temp wewnętrznej. Wygląda jakby sterownik działał dobrze (reagował na skrajne polecenia) ale w auto głupiał bo odczyty skaczą. Jeżeli jednak czujnik wymieniałeś to albo na drugi zły, albo uszkodzone przewody a nie czujnik. W ostateczności sterownik ale podmieniłbym najpierw zamiast kupować. Na pewno w Twojej okolicy ktoś użyczy.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    A temperaturę zewnętrzną ci dobrze pokazuje ?
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD 2002
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Czyli full auto HI i LOW daje zamierzone rezultaty? Czyli wentylator rozpędza się na maksa i temperatura z nawiewów idzie na maksa? Dla HI gorące na nogi dla LOW zimne z czołowych.
    Obroty się zwiększają, ale temp zostaje bez zmian (skrajnie wysoka lub skrajnie niska).
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A jak się zachowuje gdy dasz na manual czyli ustawisz prędkość wentylatora np na 3 kreski, nadmuch na przód i dasz najniższą temperaturę (nie LOW). Taki sam test dla HI. Powinno lecieć odpowiednio max zimne i max ciepłe powietrze.
    Prędkość nawiewu w manual reaguje na każde ustawienie, lecz temp. podobnie jak w AUTO niestety nie.

    - - - Updated - - -

    Tak wskazanie temp zewnętrznej w normie

    - - - Updated - - -

    Tak dla pewności powiem, że w trybach automatycznych obroty w przypadku, kiedy zaczynają szwankować, zmieniają się natychmiast czyli np. z 4 na 1 kreskę (nie stopniowo).

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał bergul1 Zobacz post
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Czyli full auto HI i LOW daje zamierzone rezultaty? Czyli wentylator rozpędza się na maksa i temperatura z nawiewów idzie na maksa? Dla HI gorące na nogi dla LOW zimne z czołowych.
    Obroty się zwiększają, ale temp zostaje bez zmian (skrajnie wysoka lub skrajnie niska).
    To znaczy leci skrajnie ciepłe lub zimne czy jednak się nie zmienia pomimo ustawień? Może klapa nie przełącza ciepłe/zimne?

    Skąd jesteś? Masz dostęp do sterownika od kogoś?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166, 2.4 JTD 2002
    Postów
    5

    Domyślnie

    Nie zmienia się.
    Tylko, że w momencie wył/wł silnika klapa się przestawia i jakiś czas działa poprawnie.
    Zamiera w momencie kiedy zaczynają się problemy z nadmuchem.

    Mam dwa sterowniki w domu, ale po ich wymianie wywala mi błąd na ICS i nie działa w ogóle (po wymianie trzeba go podpiąć pod kompa?)
    Ostatnio edytowane przez bergul1 ; 24-01-2017 o 21:46

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie nawiewu i klimatyzacji.
    Utworzone przez bfjey w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2015, 21:03
  2. parowanie po wlaczeniu ogrzewania i nawiewu
    Utworzone przez krucze91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 23:22
  3. Dziwne zachowanie się nawiewu- klimatronik
    Utworzone przez soon44 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 22:05
  4. Brak ogrzewania i nawiewu.
    Utworzone przez kzp156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 15:24
  5. wentylator nawiewu ogrzewania
    Utworzone przez Robert w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 12:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory