Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Kilka problemów nowego użytkownika

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie Kilka problemów nowego użytkownika

    Witam,

    Kilka dni temu drogą kupna stałem się posiadaczem Alfy 166 2.4 jtd rocznik 2003. Mam dwa pytania.
    Światła mijania pomimo regulacji świecą bardzo nisko - oświetlone mam jakieś 5-6 metrów w nocy nie da się jeździć. Nie jest to ksenon tylko zwykły halogen. Czy mogę w własnym zakresie coś z tym zrobić ?
    Pedał sprzęgła wchodzi dość twardo, nie zauważyłem żeby sprzęgło miało jakieś problemy biegi wchodzą bez problemów, samochód ma moc, ale pedał wciska się twardo czasami też jak go puszczę i dojedzie do pozycji "0" czuję na nodze takie delikatne puknięcie. Sprawdzałem sprężynę pedała i wygląda dobrze. Porównanie mam jedynie do fabii i fiata tipo tam sprzęgło wchodziło raczej miękko. Ten typ tak ma czy coś może być nie tak?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandaster Zobacz post
    Światła mijania pomimo regulacji świecą bardzo nisko - oświetlone mam jakieś 5-6 metrów w nocy nie da się jeździć. Nie jest to ksenon tylko zwykły halogen. Czy mogę w własnym zakresie coś z tym zrobić ?
    Sprawdź z instrukcją przede wszystkim czy w ogóle kręcisz dobą śrubką. Często się zdarzało że ludzie kręcą złą.
    Ustawia się wysokość śrubą na silniku. Jeżeli staniesz pod ścianą i nie widzisz efektów kręcenia to albo jest uszkodzony silnik, albo reflektor w środku albo wypiął się z zaczepu. Jak sprawdzisz to się dowiesz.

    Cytat Napisał Pandaster Zobacz post
    Pedał sprzęgła wchodzi dość twardo
    To może być wiele problemów. Pompa sprzęgła albo wysprzęglik może padać. A może i sprzęgło już ciężko chodzi ze starości. Najtańsza opcja to zaczać wymieniać od pompy przez wysprzęglik. W ostateczności sprzęglo. Ale to jest trudne do namierzenia.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dziekuję bardzo za odpowiedź. Mówiąc "regulacja' miałem na myśli regulację przy pomocy pokrętła przy przełączniku lamp, silnik musi działać bo kręcenie pokrętłem daje jakieś rezultaty (niestety zbyt kiepskie). Śrubami nie majstrowałem, ale dzisiaj z tym powalczę.

    Będę wymieniał na dniach rozrząd więc może przy okazji poproszę, żeby mechanik zerknął na to sprzęgło.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandaster Zobacz post
    Śrubami nie majstrowałem, ale dzisiaj z tym powalczę.
    To podstawa. Możesz podjechać na SKP i pokazać którą kręcić.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jaroman2
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Podkarpacie, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD '00
    Postów
    81

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o światła, mogą być też wypalone odbłyśniki. Miałem tak samo (jazda w nocy tragedia, a po deszczu to nawet nie było widać, ze jakieś światło się na drodze odbija). Żadne regulacje, wymiany żarówek, pseudo xenony niczego nie wnosiły. W końcu zrobiłem regenerację odbłyśników + czyszczenie lamp w środku wraz z soczewką i teraz świecą jak nowe.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cześć!
    Bella wróciła od mechanika, kompletny rozrząd, filtry, olej.
    Sprzęgło niestety tak jak się spodziewałem - w najbliższym czasie do wymiany. Poza drobnymi luzami w przednim zawieszeniu samochód jest w dobrym stanie.

    Z reflektorami niestety jeszcze sobie nie poradziłem. Pojechałem na stację kontroli pojazdów. Okazało się, że silniczek w prawym reflektorze działa, w lewym niestety nie. Prawy reflektor wg eksperta z SKP jest ustawiony ok, lewy niestety ze względu na ten felerny silniczek ustawiony jest za nisko i kręcenie śrubą już nic nie daje bo skończył się zakres regulacji. Byłem przed wczoraj w trasie i jednak te reflektory to tragedia ciężko się jedzie na kiepsko oświetlonej drodze.
    Zastanawia mnie to, że silniczek w tym lewym reflektorze wygląda na to że był wymieniany - obudowa jest czysta. Nie wiem czy zamówić z allegro taki silniczek i spróbować wymienić czy może to np. uszkodzona wiązka kabli. Nie wiem od czego zacząć.

    Pomyslałem też że to mogłaby być kwestia bezpieczników. Sprawa wygląda z tym dość dziwnie, nie wiem czemu jest tam taki "bajzel" + wygląda na to że przy akumulatorze też jest jakaś przeróbka. Nie wiem czemu miałoby to służyć.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0455.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	226414   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0451.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	91.2 KB
ID:	226415  
    Ostatnio edytowane przez Pandaster ; 15-04-2017 o 20:36 Powód: Zdjęcia

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie wrzucaj linków bo nie możesz tylko załączaj obrazy "załącznikiem" przy edycji postów.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Ten silniczek w ogóle nie działa? U mnie też niby nie działał ale udało się go naprawić. Obudowa jest na zatrzaski, uwaga bo łatwo się łamią.
    Usterką był zatrzask potencjometru który określa pozycję silniczka, wyskoczył z zaczepu. Po włożeniu na miejsce wszystko zaczęło działać.
    Na próbę możesz podmienić silniczki miejscami, tylko nie wiem czy są z obu stron takie same- wyeliminujesz usterkę elektryki.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Prawy ,lewy taki sam.Jakby co,o pisz na pv mam taki gdzieś.Z pewnością sprawny.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Panie moderatorze, już poprawione. Przepraszam, nie ogarnąłem tych załączników.

    Dzięki za odpowiedzi, jak te silniczki są takie same, jutro spróbuję je przełożyć i sprawdzę czy zadziała.

Podobne wątki

  1. [159] Pare pytań nowego użytkownika 159
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 19:18
  2. Kilka pytań nowego użytkownika Alfy GT
    Utworzone przez gintaro w dziale GT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 22:58
  3. Powitanie od nowego użytkownika forum
    Utworzone przez pajch w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 18:17
  4. [GTV] Kilka pytań początkującego użytkownika silnika 2.0 V6 TB
    Utworzone przez punkt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 00:21
  5. kilka pytan nowego użytkownika alfy 156
    Utworzone przez kt0sfajny w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 09:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory