Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Alfa Romeo 166 3.0V6 nie wkreca sie na obroty ,normalnie odpala.Czy to Czujnik??

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie Alfa Romeo 166 3.0V6 nie wkreca sie na obroty ,normalnie odpala.Czy to Czujnik??

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,Jestem u Was pierwszy raz dlatego przepraszam jeśli zrobie cos nie tak jak powinienem. Pisze do Was z ogromna prośba a mianowicie mam problem ze swoja Bella która mam od niedawna jakis czas jeżdzę juz alfami natomiast niemoge poradzic sobie z przypadłościa swojej 3 litowej 166,problem tkwi w tym ze auto normalnie odpala,lecz nie jest w stanie wkrecić sie na obroty tzn. czasem wkreca sie na obroty 2,5tys czasem wkreca sie na 6 tyś cięzko odkryc jakoś zaleznośc....po wkreceniu sie do jakiegoa poziomu przerywa jakby wkreciła sie juz do odciecia...Cześciej wkreca sie wyzej jak jest zimna pożniej po osiagfnieciu temp. jest gorzej .Na poczatku nie była takze zadnych błedów natomiast ostatnio po podłaczeniu kompa wystapił bład "czujnik obrotów" zostaly juz wymienione świece,pompa paliwa(poniewaz stara była niełasciwa teraz zalozona 3 bar i 120 litrów przepływu),podmieniona przepustnica i problem nadal jest czasem mniej czasem wiecej,i dlatego mam do Was pytanie czy auto posiada jakis dodatkowy czujnik obrotów silnika czy chodzi o czujnik położenia wału korbowego, sprawdziłem juz czyba wsyztsko i poki co rozkladam rece,....... kończa mi sie pomysly czego sie jeszcze czepic......Bardzo rposiłbym Was o jakies rady pozdrawiam Dawid.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Oprócz czujnika położenia wału jest jeszcze czujnik położenia wałka rozrządu, który mieści się na wałku wydechowym położonym od strony kabiny po przeciwnej stronie od rozrządu.
    Sprawdź wtyczki i kable przy okazji od obu czujników.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie

    Czujnik położenia wałka juz sprawdzałem i czyściłem kostke natomiast niewiele to pomogło.... wiec chyba zaczne gmerac jeszcze przy czujniku połozenia walu ,pozatym nic wiecej nie przychodzi mi do głowy

    - - - Updated - - -

    Thoo24Mass dziekuje za podpowiedz gdy cos wykombinuje dam znać czy pomogło,jednak mam jeszcze jedno pytanie czy na biegu jałowym powinna wkrecic sie na calym zakresie swojego obrotomierza póki co górna granica to 6 tys obrotów.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Jakoś dużo opcji nie ma.
    Podepnij się pod MESa i sprawdzisz sobie potencjometr gazu, przepustnicę, przepływomierz, sondę.


    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jesli niepomoze temat czujnika to pewnie tak zrobie myśle ze mam jakis sprawny do podłozenia wiec zaczne od czujnika ,Jeszcze raz dziekuje za pomoc!!

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Powinna bez problemu do odcięcia się kręcić ok 7000obr/min

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie

    A no własnie a ona zaczyna juz byc odcinana jezeli wql sie wkreci na granicy 6 tys. mysle ze te czujniki załatwia sprawe poprzedni władciciel mówil ze stała nie ruszana jakis czas wiec moze cos zaśniedzialo czasem tez na wolnych obrotach lekko podszarpuje czasem nie ,wszytsko sie okaze niebawem

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie

    Gdyby czujnik wału był walnięty to zwyczajnie w ogóle byś nie zapalił auta.
    Odepnij przepływomierz z kostki, zapal auto i jedź sprawdzić czy jest różnica.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał metropolitan Zobacz post
    Gdyby czujnik wału był walnięty to zwyczajnie w ogóle byś nie zapalił auta.
    Odepnij przepływomierz z kostki, zapal auto i jedź sprawdzić czy jest różnica.
    Dokładnie. Może warto wymienić ten czujnik położenia wałka rozrządu? Jak padł, to czyszczenie kostki nic nie da...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie

    Podmienilem dzis czujnik na wałku... nic to nie dało ale pokusilem sie o wyjecie czujnika polozenia wału był strasznie brudny po oczyszczeniu ujzałem ze ma zaysowanie na metalowej czesci szczytujacej wartosc z zamachu wiec podmieniłem goo,[notranslate]Alfa[/notranslate] pieknie wkreca sie poki co na obroty błyskawicznie do 7000 obr/min jednak jeszcze troszke podszarpuje silniczkiem najbardziej odczywalne jest to na rozgrzanym silniku.... obroty teoretycznie stoja w miejscu jednak czuc na fotelach przednich leciutkie przenoszone wibracje,po podpieciu kompa sprawdziłem dane czasu rzeczywistego niepodoba mi sie wskazania z przepływomierza podaje 20kg/h czy niejest to troszke zaduzo??

    - - - Updated - - -

    Martwie sie ze moze to byc wina rozrzadu podobno poprzedni własciciel ingerował cos w rozrzad choc podobno skladany był na blokadach jednak "podobno" niedaje pewneści...

Podobne wątki

  1. Problem,nie wkreca sie na obroty
    Utworzone przez tomyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:33
  2. nie wkreca sie dobrze w obroty
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 17:15
  3. Po odpaleniu chwilowo nie wkreca sie na obroty 1.9 jtd 8v
    Utworzone przez cichy83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 20:12
  4. [156] SW 1.6 Słabo sie wkreca na obroty
    Utworzone przez under28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 20:38
  5. Nie wkreca sie na obroty!! HELP ME!! :( AR 33 1.4
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory