Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [166 3.0] Wąż układu chłodniczego strzelił

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie [166 3.0] Wąż układu chłodniczego strzelił

    Hejka

    Dzisiaj Bella strzeliła focha i popuściła z wrażenia płyn chłodniczy. Przyczyna okazała się banalna - pękł wąż wychodzący z grodzi silnika, ten z odprowadzeniem do zbiorniczka wyrównawczego. Upiłował się na króćcu przy silniku, zaraz za cybantem. Auto w związku z tym jest unieruchomione. Moje pytanie zatem brzmi:

    Zaraz za pęknięciem został prosty kawałek węża, potem zawija on pod kątem 90*. Czy doraźnie, odpiłować ten pęknięty kawałek i wcisnąć pozostałą resztę na króciec, tak aby dojechać do warsztatu? Jaki jest numer tego węża i czy jest on dostępny w handlu?
    Mam wrażenie, że gumowe elementy w 166 są średniej jakości, peszle nie są za świeże, w 23 letniej Corolli są o niebo w lepszej kondycji. Czy w związku z tym zacząć wymieniać "na zaś" pozostałe gumy pod maską? Ten element, który strzelił wyglądał bardzo dobrze, nie dawał podstaw do posądzania go o chęć popuszczenia

    Jak sądzicie, czy przyczyną było zestarzenie elementu, czy mam podejrzewać pompę? Co w przypadku, kiedy ona niedomagałaby, wystrzeliłoby pierwsze? Korek w zbiorniczku, czy wspomniany wąż?

    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wonsz gómowy.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.1 KB
ID:	230707

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Szczerze to wygląda trochę na uszkodzenie mechaniczne... węża (numeru) poszukaj na eper albo od razu pytaj w autosklep24. Jak będziesz miał numer to możesz próbować w ASO (nie jest aż tak drogo z wężami), ale nie wszystkie są... ja ostatnio jeden kupiłem, a drugi musiałem używkę brać.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomysł z EPERem. Znalazłem już numer referencyjny, jutro dzwonię do Carserwisu Jest co prawda używany na Allegro, ale zastanawiam się czy brać używkę, jeżeli cena okaże się dobra w ASO, wezmę nówkę

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    kupowanie używki - węża to chyba tylko doraźnie- , nie wiem który masz rocznik brak w stopce ale z mojego doświadczenia wynika wymień wszystkie węże na nowe - lata źle wpływają na stan gumy- pooglądaj węże , w szczególności w tych miejscach gdzie są jakby dwie warstwy , jestem już po wymianie wszystkich i robiłem to na raty - niestety i za każdym razem szlag je trafiał w trasie , niepotrzebne nerwy moje i żony a koniec końców i tak je trzeba dać nowe.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja potrzebowałem auta na szybko i ostatecznie kupiłem używkę... Zobaczymy z czasem.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Doraźnie skróciłem skurczybyka, ale kupiony cybant jest za duży i po nagrzaniu podcieka trochę. Nie mam teraz czasu na grzebanie, firma daje dużo zadań
    Auto stoi u kolegi, ale on też nie ma czasu i serca pochylić się nad problemem... Będę musiał się tym zająć, przy okazji przejrzeć izolację wszystkich kabli pod maską, z tego co zdążyłem wypatrzyć, niektóre zaczynają się samoczynnie rozizolowywać

    Czy ktoś przy okazji mógłby wskazać miejsce bezpiecznika ABS pod maską? Podobno tam gdzieś jest, a po wystrzeleniu płynu zrobiła się choinka na desce i głupieje ABS
    Ostatnio edytowane przez Garwanko ; 05-07-2017 o 10:06 Powód: rozszerzenie postu

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Uzupełnij profil o rocznik auta, będzie łatwiej
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Uzupełnione. Auto to wersja AD1999, dokładnie z 21 lipca

  9. #9
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Chłopaki, potrzebuje rady.
    W Alfie w ciągu ostatniego roku 3x strzeliły mi przewody układu chłodzącego. Problem zaczął się rok temu, gdy rewitalizowałem instalację LPG. Kilka dni po tych naprawach, strzelił wąż niemal w tym miejscu co u autora wątku. Teraz w sierpniu wracając z wakacji z całą rodziną i rowerami na dachu, w sb popołudniu gdzieś pod Gdańskiem, strzelił wąż w tym samym miejscu co rok temu. Mieliśmy kupę farta, bo trafiliśmy na mobilnego mechanika, który ogarnął doraźnie usterkę za miliony monet, ale się udało..
    W piątek, wracam z roboty, wjechałem na ogród idę zamknąć bramę, a tu patrzę że zostawiam mokrą ścieżkę.. Tym razem dziurka pojawiła się w wężu, który biegnie do nagrzewnicy, przed kolankiem za którym wąż wchodzi w przegrodę.. Strasznie ciulate miejsce..

    Proszę, doradźcie mi co z tym robić. Jestem gotów wymienić wszystkie węże, ale nowe są niedostępne.

    Czy takie węże da się dorobić, czy przeciętny mechanik ogarnie temat?
    Największym problemem są węże idące do nagrzewnicy, bo to chyba sporo rozbierania jest.
    Pomacałem se pozostałem węże i niektóre są miękkie jakby z papieru były.

    Czy przerabiał ktoś temat w ostatnim czasie? Proszę o rady!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja bym pomierzył średnice i tam gdzie się da załadował sylikony, górny chłodnica -> termostat pasuje prosty odcinek o średnicy 38mm, w okolicach zbiorniczka wyrównawczego też dawałem sylikon (ale średnicy nie pamiętam), reszty nie musiałem ruszać. A tam gdzie są zgięte to kolankami sobie poradzić.

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne objawy układu chłodniczego
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 13:59
  2. Płyn do układu chłodniczego
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 17:38
  3. 2.0 Strzelił, dusi się i głośno chodzi
    Utworzone przez Paza w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 22:02
  4. Pasek strzelił...KAPLICA!!!!????
    Utworzone przez Gregu155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 09:10
  5. [146] strzelił pasek rozrządu,pomocy
    Utworzone przez rafał 29 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory