Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Nawiew przestaje działać po deszczu.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 1999
    Postów
    108

    Domyślnie Nawiew przestaje działać po deszczu.

    Witam,
    Od jakiegoś czasu przestaje działać wentylator nawiewu podczas deszczowej pogody. Np. wczoraj rano po deszczowej nocy wentylator nie ruszył, samochód postał kilka godzin na słońcu pod firmą i wentylator ruszył. W drodze z pracy do domu zaczął padać deszcz i wentylator znowu przestał działać i dzisiaj już nie ruszył. Słychać że próbuje ale nie może się rozkręcić tak jakby coś go trzymało. Coś zamaka i nie dostaje odpowiedniego napięcia?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Widocznie coś zamaka. Nad wentylatowem w podszybiu masz taką gruba folie która zabezpiecza za go przez zalaniem. Może tam się woda przedostaje. A może coś nie styka w skrzynce z orzekaznikami w podszybiu. Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Ja miałem upalone gniazdo bezpiecznika w podszybiu. Może tam wilgoć się dostaje i wentyl szaleje. Zacznij od tego gniazda

    wysłane z WC
    [C

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 v6 Turbo LPG 99r. wersja Super
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mam to samo od jakiegoś czasu, włączę z tym już miesiąc. Przekaźniki sprawdzone, wyczyszczone, bezpieczniki też. Nawet zlikwidowałem kostkę tą przed wentylatorem i zlutowałem przewody. Pozostało mi tylko sprawdzić czujnik termometru w lusterku (niby pokazuje dobrze temperaturę, ale może tam coś się dzieje od wilgoci).

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał arkadiusz992 Zobacz post
    czujnik termometru w lusterku (niby pokazuje dobrze temperaturę, ale może tam coś się dzieje od wilgoci)
    Tam lepiej nic nie grzebać jak nie trzeba.Jeżeli czujnik temp.zew.nie działa,to na icku wyskoczy -40stopni i info Work.....itd.
    Sprawdź,czy kostka od modułu klimy za ickiem siedzi dobrze i czy nie masz tam wilgoci.
    Cytat Napisał nakano Zobacz post
    Od jakiegoś czasu przestaje działać wentylator nawiewu podczas deszczowej pogody
    A jakiś komunikat na icku wyskakuje?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 v6 Turbo LPG 99r. wersja Super
    Postów
    48

    Domyślnie

    Te kostki też sprawdzałem. Jeżeli chodzi o komunikat to jak wentylator nie zaskoczy to po około 2 min. wyskakuje komunikat "air conditioner faulty please contact workshop" a jak się włączy to nic nie wyskakuje.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 v6 Turbo LPG 99r. wersja Super
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dziś przed myjnią działał jak umyłem auto, to już nie zaskoczył. [notranslate]Alfa[/notranslate] powstała 3 godzin na słońcu i znowu działa. Czasami nawet nie musi padać wystarczy większą wilgotność powietrza i też nie działa, czasami jak kilka razy przekręce kluczyk to zaskoczy.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 1999
    Postów
    108

    Domyślnie

    arkadiusz992 dokładnie tak samo jak nie zaskoczy to po czasie wywala komunikat "air conditioner faulty please contact workshop".
    Parę razy było też tak że zaskoczył ale nie mógł wyjść na pełne obroty i dosyć głośno pracował a po kilku przekręceniach kluczyka działał już normalnie.
    Mój wentylator jest z innej alfy z tego samego rocznika od znajomego (był w pełni sprawny przed demontażem).
    Niestety dzisiaj było bardzo upalnie w Cieszynie a wint. nie zaskoczył Jutro mam trochę czasu do południa to się za niego zabiorę (kur... kolejny raz rozbieranie podszybia)

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 v6 Turbo LPG 99r. wersja Super
    Postów
    48

    Domyślnie

    Znam ten ból ja też kilka razy rozbierałem podszybie. Ja kupiłem alfę że spalonym wentylatorem. U mnie w mieście kupiłem wentylator od laguny 1 (korpus z uzasadnieniem jest taki sam jak w alfie różni się tylko płytką elektroniki którą trzeba przełożyć, oraz wiatrakiem, który też trzeba przełożyć). Przez jakiś czas było dobrze, ale do czasu. Myślałem że to wina takiej przekładki, ale teraz widzę że Ty też masz taki problem jak ja, tylko że z oryginalnym wentylatorem. U mnie są identyczne objawy jak u Ciebie tzn. próbuje się załączyć słychać to po przekręceniu kluczyka (słychać to tak, jakby na chwilę dostał impuls obruci kilka razy koniec). U mnie już sprawdziłem przekaźniki na podszybiu, założyłem nowe gniazdo bezpiecznika (stare było nadpalone), już powoli brakuje mi pomysłów

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 v6 Turbo LPG 99r. wersja Super
    Postów
    48

    Domyślnie

    "korpus z uzwojeniem"

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał arkadiusz992 Zobacz post
    U mnie w mieście kupiłem wentylator od laguny 1 (korpus z uzasadnieniem jest taki sam jak w alfie różni się tylko płytką elektroniki którą trzeba przełożyć, oraz wiatrakiem, który też trzeba przełożyć). Przez jakiś czas było dobrze, ale do czasu.
    no i masz tak podrutowane i sie dziwisz ze to nie dziala??? haha dobre dobre. ... Ja kupilem wentylator za 50 zeta z alfy 166 i dmucha jak szalony. Dlaczego nie wsadziles normalnego wentyla? zal Ci 150 zeta? Moze od tego warto zaczac? Teraz szukasz przyczyny wszedzie gdzie sie da ale tego ze masz zdrutowany wentyl z jakiejs laguny nie bierzesz pod uwage
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 10-07-2017 o 08:17
    [C

Podobne wątki

  1. [145] 2.0 TS - szarpie, czuć benzynę - przestaje i wraca
    Utworzone przez oley w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 13:49
  2. rozrusznik keci i nagle przestaje- auto nie odpala jtd
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 07:45
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 09:28
  4. [155] Licznik przestaje działać jak auto postoi na słońcu
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 13:46
  5. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory