Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Alfa 166 2din

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Zazwyczaj poprawiając audio zakładamy wzmacniacz gdzieś do bagażnika, do wzmacniacza możemy podpiąć cokolwiek tylko nam przyjdzie do głowy, czy to ICS-a, czy radio zewnętrzne, czy też smartfona, mp3, czy każde inne ustrojstwo. Ciekawostką są teraz radia sterowane przez telefony np. z androidem. Podaję przykładowy link, pewnie inni producenci też takie odtwarzacze robią. Wtedy radyjko leży sobie grzecznie w bagażniku a sterujemy sobie nim z telefonu.
    https://www.auto-swiat.pl/porady/tes...rtfona/gdtpwdw

    W 166 wystarcza mi ICS z xcarlinkiem i modułem BT, napędzany wzmacniaczem i lepsze głośniki. Ale do 156 chyba sobie wrzucę takiego pionierka, bo przy okazji odpada problem z uchwytem do telefonu W 156 w odróżnieniu od 166 szkoda większej kasy na głośniki i wzmacniacze, ponieważ powyżej 100km/h jest tam tak głośno, że i tak uja słychać jakość dźwięku Chociaż trzeba przyznać, że seryjne audio w 156 to totalna porażka, radio ma bardzo małą moc, głośniki te papierowe z trąbkami nie mają basu a wysokie tony w nich są zbędne skoro są syczki w klamkach. Radio zmieniłem na używane jvc z epoki, drzwi wygłuszyłem zwykłą taśmą dekarską, głośniki przerzuciłem ze 166 te basowe z drzwi a syczki dałem na jedwabnej kopułce z VW, które od kilku lat leżały jako pozostałości po innym aucie. Łączny koszt 150zł za radio plus 150 za adapter pod sterowanie z kierownicy, reszta za darmo z garażu. Gra to o kilka klas lepiej, głównie zasługą wygłuszenia drzwi bo to co jest fabrycznie w 156 to jakiś śmiech.
    Ostatnio edytowane przez viader ; 24-01-2019 o 10:18

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    alfa romeo 156 Ti, 2.4 jtd 200KM, 2004r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Jak juz jestesmy przy audio, to mam pytanie.
    Szukam aplikacji na androida, ktora pusci dzwiek przez mikrofon na glosniki. W nowych vw jest taki system. Jesli siedzisz z tylu i rozmawiasz z kierowca, to slabo slychac. Mozna wiec puscic glos kierowcy przez mikrofon i wtedy slychac go z tylu w glosnikach.
    Wiekszosc aplikacji „mikrofon” dziala niestety tylko tak, ze nagrywa dzwiek jak dyktafon.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Zawsze można pójść w tym kierunku
    Samo urządzenie byłoby naprawdę ok gdyby nie to, że żółtki nie zrobili zwykłego gniazda słuchawkowego i dźwięk idzie przez transmiter FM. Mam w Maździe (bo to nią jeżdżę częściej więc stwierdziłem, że najpierw w niej to przetestuję) i delikatnie mówiąc szału nie ma. Zastanawiam się czy da się gdzieś wlutować aby dźwięk normalnie na kablu wyprowadzić.

Podobne wątki

  1. [159] Nietypowe radio 2DIN zamiast oryginalnego bez navi, ALFA 159
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 21:15
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 14:14
  3. Alfa 147 radio 2din...
    Utworzone przez Michal_89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory