Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Błędy od P0201 do P0205

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie Błędy od P0201 do P0205

    Panie i Panewki,
    Problem jest. Pacjent alfa 166 2.4jtd 140KM. Od kilku dni jest grą w cykora podczas jazdy na zasadzie kto wymienię pierwszy. No i niestety czasem włos się jeży. Wszystko za sprawą niespodziewanego zgasniecia auta. Nie zaobserwowałem wpływu pogody, warunków drogowych itd. Jak się wyłączy to oczywiście po zatrzymaniu i walce ze "wspomaganiem inaczej" auto można normalnie odpalić. Najpierw myślałem że to może czujnik położenia wału. Mes nie dawał info o błędzie, ale profilaktycznie wymieniłem. Nadal nic w tej kwestii nie uległo zmianie. Zaobserwowałem za to błędy takie jak w tytule. Gdzies wyczytałem że to może być problem masy. No to wymieniłem trzy miedzianki w komorze silnika na porządne kable. Wymieniłem również miedzianke w bagażniku. Loteria trwa. Gdzie szukać przyczyn? Autem jeździ dziewczyna.
    Fajne auto - 166 - ale co mi Ona namarudzi to Jej. No a przede wszystkim mało bezpieczne to jest.

    Przyznaję, że nie mam po prostu pomysłu gdzie szukać przyczyny. Garaż jest, sprzęt jest, diagnostyka jest....pomyslu brak.
    Będę wdzięczny za sugestie.

    Pojawia mi się jeszcze błąd P0236 ale to nie powinno mieć z tym żadnego związku.

    Jak dla mnie problem jest po stronie elektrycznej ale gdzie?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    A sprawdziles wtyczki na wtryskach i stan samej wiązki ?
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    Przeglądałem wtyczki. Też myślałem o wiazce bo na nią naprowadziło mnie to jednoczesne odcięcie wszystkich wtryskow. Właśnie, nie napisałem tego, odcina wszystkie wtryski. Jednocześnie. Nie ma tak że raz jest błąd 201 a innym 205... Pojawiają się od razu wszystkie. Kaskadowo w ułamku sekundy.


    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jjash ; 05-03-2019 o 23:01

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    dobrych kilka lat temu mialem podobne perypetie. Nie bede sie rozpisywal co i jak bo mialem nowy czujnik wal;u itp. Okazalo sie ze pompka w zbiorniku paliwa zdycha i do czasu do czasu sie wyłacza sama przez sie... Efekt- gasneicie auta podczas wyprzedzania czy normalnej jazdy... Wymieniona pompka na nówke ricambi plus wszystkie przewody paliwowe od zbiornika paliwa do pompy CR.
    [C

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    dobrych kilka lat temu mialem podobne perypetie. Nie bede sie rozpisywal co i jak bo mialem nowy czujnik wal;u itp. Okazalo sie ze pompka w zbiorniku paliwa zdycha i do czasu do czasu sie wyłacza sama przez sie... Efekt- gasneicie auta podczas wyprzedzania czy normalnej jazdy... Wymieniona pompka na nówke ricambi plus wszystkie przewody paliwowe od zbiornika paliwa do pompy CR.
    u mnie tez gasilo auto przy mocnym depnięciu i tylko gdy bylo ponizej polowy baku paliwa.przyczyną byl zaworek w obudowie pompy paliwa,nie utrzymywal stanu paliwa i pompa nie miala co zaciągać,bo cale paliwo bylo rozlane po baku a w obudowa pompki nawet polowy nie bylo i wieksze zasysanie(gazowanie) powodowalo natychmiastowe odcięcie.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    No widzicie, to już jakiś trop jest. Muszę się tym zająć. Rozbiórkę przeprowadzę i obadam temat. W przemyśleniach miałem pompę ale raczej pod kątem elektrycznym. Zobaczymy.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    No i stało się. Auto nie odpala. Pogmeralem kablami przy silniku, na ślepo, i odpalił. Generalnie dlaczego na ślepo? Bo są błędy wtryskow i stąd wnioskuję że coś albo z paliwem albo z elektryka wtryskow. Zapodaję błędy jakie mi się pojawiły. Błąd nagrzewania świec to wiem że jest. Błąd odpiecia kabli od regulatora ciśnienia paliwa to ja, bo odpialem gmerajac w przewodach.
    Auto nie zapala. Kiedyś miałem tak w thesis i skończyły się wtryski. Ale nie było, albo nie pamietam by były, jakieś komunikaty o błędach. Tego typu błędy jak tutaj, z rodziny P0201 do P0205 to dla mnie nowum.
    Gdzie szukać?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jjash ; 01-05-2019 o 19:55

Podobne wątki

  1. Brak pomysłu błedy P0201-4
    Utworzone przez korokines w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2018, 22:58
  2. [159] Błąd P0201
    Utworzone przez meser6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 10:43
  3. P0201 i P0500 - poszarpywanie autem 2.0 V6
    Utworzone przez maestro w dziale 166
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 10:50
  4. p0201-4 błąd obwodu wtryskiwaczy - uszkodzenie ECU
    Utworzone przez sumka33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 16:43
  5. Błędy P0443 i P0201 do P0204 Co z tym zrobić?
    Utworzone przez siwcu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 18:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory