Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: Rodzaje skóry (tapicerka skórzana)

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Znalazlem fotki fotela z lifta

    Załącznik 256863Załącznik 256864

    https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...ewy-7551148151


    Na zagłowku nie ma napisu MOMO , ale co ciekawe jest dziurkowany w ful ele z grzaniem ale bez pamięci. Z tego co wiem to pamięc zaczeli dawac juz od 2001 roku tka samo jak dziurki. ( sam mam takie fotele z napisem momo z lędzwią grzaniem,pamięcią ful ele itp z 3.0V6 manual wyjęte z 2001)
    a pamięć była raczej w serii od 2001 napewno.

    znawcy wiedza ze w przedliftach od 2001 zmieniły sie materialy z jakich wykonani boczki tunelu i drzwi ze sliskiego badziewia na ladny miększy matowy.

    Ciekawe czy dziurki w fotelach dali w 2001 czy 2001... Ale tu juz potrzebne sa info od wlascicieli(fanów modeli) i to takich ktorzy kupili juz ze skorami. Nistety wiele 166 na forum jest domaxowane z wyposazenia i niewiele jest nietkniętych aut

    wychodzi na to ze w lift poza innymi cięciami został tez pozbawiony skór MOMO, ew MOMo zrobili jako opcje a noname jako "skóra".
    Na foto widac kremowy noname wiec i kierownica byla czarna napewno...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 11-04-2019 o 09:01
    [C

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    a pamięć była raczej w serii od 2001 napewno.
    Tu bym polemizował bo widziałem kilka poliftów bez pamięci stołka.

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Tu bym polemizował bo widziałem kilka poliftów bez pamięci stołka.
    jedyna szansa to to , że pamięc dali jako opcje w FL a MOMO też w opcji miało full ele. Z kolei w przedliftach z końca produkcji wszystko szlo juz bardzo bogato nawet w dizlach (pamiec , multi kiera, gałka "sport" i kiera "sport" 2 czesciowa, szybry itp...
    [C

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    hmmmm.... nie wiem. Mi się wydaje że wszystko było opcją (może pod koniec więcej wypychali).
    Na pewno w 2000/2001 pojawiła się dziurkowana skóra, nowa eco skóra na boczkach, pamięć foteli i lędźwie.
    Przy czym:
    - dziurkowana skóra stała się standardem
    - pamięć była opcją
    - elektrycznie sterowane lędźwie były opcją (możliwe że z lędźwiami była pamięć, ale mogła być pamięć bez lędźwi)
    - skóra momo była opcjonalna przez cały okres produkcji (tak mi się wydaje)
    Więc moim zdaniem pytanie powinno brzmieć czym się różnią skóry momo/zwykłe a nie kiedy były dawane.
    O ile kojarzę różnicę między materiałem boczków to nie kojarzę różnicy w skórach. Choć z tymi boczkami to też miałem wrażenie, że po prostu "śliskie" były zmęczone a nie że to był inny materiał. Przy czym należy przypomnieć, że skóra "czerwona" i "niebieska" miała boczki z prawdziwej skóry.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    co do boczków "Sliskie" vs "Matowe" to napewno była różnica w materiale z jakiego je robili ( boczki tunelu tez oczywiscie zamienili w 2001) . Mialem u siebie sliskie i poprostu były lekko błyszczace nawet te z tyłu. Taka ewidentna lipa. Te od 2001 sa fajne w dotyku i z wygladu mimo iz też sa z ekoskóry ( oczywiscie mam je u siebei bo mi sie sliskie nie podobaly)...

    Z tym ze momo bylo opcją cały czas sie nie zgodzę na ten moment. Chyba ze chlopaki będa tu wklejac fotki zagłówków z przedliftów bez loga momo...

    Brniemy już w takie delale jako fetyszysci, ze raczej nikt sie tym nigdy nie interesował i nawet nie odnotował gdzies na jakochś forach

    166 w momencie jak weszla na rynek miala sporo smaczków jak na tamte czasy. Poszli na bogato z czerwopnymi i niebieskimi skórami, zaciskami brembo itp, wiec logika podpowiada, ze tapi skorzaną zamawiali u MOMO, i aby to podkreslic dawali logo na zaglowkach...
    Byc moze pozniej momo sie wycofalo z logo na zagłówkach. Moze ktos inny te zagłówki produkował

    tak samo było pamiętam z oznaczeniami wersji "SUPER" tez debatowalismy napewno v6TB była superką i 3.0 w manualach... Ja mam dizla i sobie napis super nakleilem ,ale jak ktos ją uwaza za superke nagina prawde

    cięzko sie połapać z ta logiką makaronów, tym bardziej , ze aut wyszło niewiele i mało fetyszystów na forum.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 11-04-2019 o 09:24
    [C

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To sam przecież wkleiłeś fotel z polifta bez momo. Artur też pisał, że ma polifta (dwa) bez momo. I właśnie rzekomo innej skóry.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Myślę, że bez dokładnej dokumentacji OEM nie dojdziemy co kiedy było, bo fotele są tak łatwo dostępne i przekładalne, że bardzo wiele aut już ma ten proces za sobą. I zrobił się jeden wielki mix

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To sam przecież wkleiłeś fotel z polifta bez momo. Artur też pisał, że ma polifta (dwa) bez momo. I właśnie rzekomo innej skóry.
    tak. ale Ty piszesz ze była to opcja od poczatku produkcji. Wiec czekam na przelifta najlepiej bez dziurek(żeby wykluczyc przeszczep z polifta) bez loga momo.

    To naprawde sie zaczyna kotłowac w głowie od tych mixów
    [C

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Sam się pogubiłem już co piszesz. To skoro to nie była opcja przez cały okres produkcji to Twoim zdaniem w jakich latach momo było standardem lub nie było go wcale?

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Sam się pogubiłem już co piszesz
    nie dziwie sie.


    IMO
    1. brak logo MOMO - w poliftach (dlaczego i jakich nie wiem, ale na foto widac poliftowy fotel bez pamieci, gdzie w przedliftach pamiec szla juz wg mnei w serii od 2001)
    2. Ty piszesz, ze MOMO było od 1998 roku jako opcja równolegle ze skórami bez loga MOMO ( czekam na dowody zdjecia)- wg mnie w przedliftach zawsze było tylko MOMO a logo znikneło w polifcie.

    3. jeżeli w poliftach zaczeli żydzić to ciekawe jak to jest z tymi skórami [MENTION=12133]herbig[/MENTION] które maja wszywki z zamszu... Czy mam logo MOMO czy nie. Jak nie ma to te wszywki to może byc wymysł alfy w jakim celu? Moze design moze wyciszenie a moze w najgorszym przypadku przyżydzenie na materiale. Lub to byly skóry z jakichś wersji rzadowych itp, ale na 99% to wyciszenie trzeszczenia, ten zamsz wszysty jest w miejscach w których skóra o skóre obciera i skrzypi. A do tego herbig ma ful ele z lędzwią i pamięcią wiec raczej momo.

    4. biorac pod uwage mnogość poprzerabianych aut na forum z dokładkami mysle ze nie dojdziemy do tego w 100% i będą spory między nami z braku dowodów.

    5 . ale to jest forum wiec, trza sie czasami konstruktywnie powyzywać
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 11-04-2019 o 10:15
    [C

Podobne wątki

  1. Skórzana tapicerka
    Utworzone przez ropiotrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 16:11
  2. [GTV Spider] Tapicerka skórzana w Gtv
    Utworzone przez Lukas1020 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 21:50
  3. Skórzana tapicerka
    Utworzone przez piotrpom w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory